Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • diablo1984

    veterán

    válasz ReFleXx #23180 üzenetére

    Nem értem ezt a váltóolaj cserélős/nem cserélős dolgot, ha már sz@r a váltó akkor már az olajcsere sem segít. Ha az ezer éves olajjal ott úszkál a reszelék, azt leengedve és friss olajat töltve a helyére amiben nincs reszelék, akkor nem tudom, hogy mitől lehet baja a váltónak, egyszerűen nem értem. Eddigi autóimnak nem lett baja a váltóolaj cserétől, renaultnál hallottam olyat, hogy bronzot tartalmaz a váltó és ha gagyi olajat raknak bele a bronzot megeszi és lehet váltót felújítani, de fordéknál nem tudok ilyenről.
    A friss olaj max egy ideig keményebb lehet, amíg fel nem "törik" a fogaskerekek de utána ugyanúgy jónak kell lennie. Nem tudom fordnál ha a féltengelyeket kihúzzák, akkor nem-e lesz a váltóolaj is kukás, vagy akkor visszaöntik a váltóba a használtat?
    más:
    Kicseréltem ma a levegőszűrőt, a gyertyákat, a pollenszűrőt, ez utóbbit jobb helyre nem is tudták volna rakni, nem tudom, mi járt a mérnök úr fejében, mikor ezt kitalálta. Eddig azt hittem a h astra pollenszűrőjétől nem lehet rosszabb helyre rakni, de ez a teória ma megdőlt.
    Jövő héten jönnek hozzá az olajak, majd egy opel szervízzel egyeztetek, hogy mi ez a váltóolaj para, mert ha valaminek nincs csereperiódusa, attól az még cserélhető, majd meglátjuk, hogy mit mondanak rá.

Új hozzászólás Aktív témák