Aktív témák

  • Yaye

    őstag

    válasz MM #8 üzenetére

    A vízszintes-függőleges fókuszt úgy képzeld el kb, hogy a vízszintes poti vízszintesen keni el illetve állítja élesre a pixeleket, a függőleges pedig függőlegesen. Tehát ha van egy négyzet a képernyődön, akkor a függőleges potival az alsó-fölső éleit tudod függőlegesen elkenni illetve élesre állítani, a vízszintessel pedig vízszintesen az oldalsókat.

    Sajnos a képcső tulajdonságaiból adódóan soha nem lesz minden mindenhol tűéles, főleg a sarkokban, de azért beállíthatod hogy kb egyenletes legyen. A kép közepén egy kicsi élességet föláldozva élesíthető a sarkok felé eső rész.
    Ha jó a szemed akkor simán be tudod állítani a potikkal elérhető lehetséges legjobb állapotot, nem tudod elszúrni vele a moncsit.

    A monitor hátulján, és a káva hátsó oldalán lévő nagyobbacska csavarok (utóbbiak gyakran kis műanyag fedél alatt vanak) kiszedésével a burkolat általában könnyedén leemelhető a képcsőre hasaltatott monitorról. Puha felületre hasaltasd, és előtte kihúzott monitortápkábel mellett próbálj minél több bentmaradt töltést kicsalogatni belőle, kapcsold párszor ki-be, indítsd el vele a gépet pár másodpercre. Még így is marad benne töltés szépen (!), de ártani nem árt (a csalogatás). Mikor a lecsupaszított moncsit visszateszed az asztalra összerakni, csak a műanyag kávát és az alul lévő fém alvázat fogd meg!

    Én azt csináltam, hogy a lecsupaszított moncsi seggébe a megfelelő potiba betettem a csavarhúzót, és félkézzel a moncsi mögé nyúlva állítottam, miközben kb tíz centiről ellenőriztem közben az eredményt. Kell egy kis szerencse hogy biztonságosan elérjed a csavarhúzót miközben a képernyő előtt ülsz.

    Kapcslj nagy fölbontásra, nyiss egy fullscreen notepad ablakban valami hosszabb szöveget, a betűk vékony, egy pixel vastag vonalkáin remekül lehet látni hogy mikor húzzák össze magukat a legvékonyabbra. A potikat csak egész kicsit kell tekergetni, lehet hogy épp csak meg kell mozdítani. Ellenőrizd az eredményt több más fölbontásban is, sok monitor nagy fölbontásban eleve életlenebb képet ad.

    A túl fényes kép is ront az élességen a fényerő fölső vége felé, annak a visszavétele (akár előlapon, akár hátul a screen potival) is segíthet kicsit.

    Sok sikert, és ésszel! Tök egyszerű az egész, de ha mégsem akarsz belevágni, fogadd el a pár hozzászólással korábban fölajánlott segítséget.

Aktív témák