Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • prozodus

    őstag

    válasz KISDUCK #8032 üzenetére

    Nem ezzel a szóval, de egyetértek. Jól hangzik, de lófüttyöt érőmondás.
    Rövidúton a bolondokházában kötnék ki, ha így kéne ennem. Már gyerekkoromban sem nagyon bírtam reggelizni. Evés után min 2-3 óra kell, de még akkor is gyakran elég egy pohár narancslé, v 1/4 alma. Ebédre egy szendvics v egy tányér leves. De ha nem kapok vacsorát, falnak megyek. És aludni se tudok éhesen.
    Az a baj, ezekkel a fene nagy okosságokkal, h mkit egy kaptafára akarnak ráhúzni. Márpedig nem vagyunk egyformák. Márcsak ebből az egyetlen szempontból is 3 típus van, h kinek melyik a legjobb mint főétkezés.
    Uígy a napi 5x-i étkezés... Miért ennék, ha nem vagyok éhes?! Márpedig 5x nem tudok megéhezni. Gyerekkoromban is csak 3-4x ettem. És elég volt bőven. Mint ahogy nem aludtam délben, és ma sem tudok napközben, csak ha vmi rendkívüli van.
    Ezt kéne végre felfogni, h nem mkinek uaz jó, és mkinek a maga útját, a maga megoldásait kell megtalálni. Az ált érvényű dolgok csak irányelvek.
    A kalóriaszámolgatás tök fölösleges, ha normálisan eszik az ember, pl nem eszik nem éhesen, 2 falattal sem eszik többet, ha megjelenik az elég érzése, persze ehhez nem árt, ha normálisan működnek nála ezek a funkciók, pl iszik elég vizet, és nem a szomjúságot érzékeli éhségnek, ha a lelke rendben van, és nincs folyton ehetnékje, ha eszik elég fehérjét és zsírt, mert ezek jelzik az agynak a jóllakottság mértékét, ha nem zabál, hanem lassan, alaposan rágva eszik, stb.

    [ Szerkesztve ]

    A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

Új hozzászólás Aktív témák