Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gazette

    csendes tag

    válasz gazette #5833 üzenetére

    Közben találtam egy ilyet amit fless írt:

    "tskg = testsúlykilónként. tehát ha 80 kg vagy, akkor 160 gr fehérjét egyél egy nap.
    ch-ból? ezt ki kell tapasztalnod. anyagcseresebesség, inzulinérzékenység függvénye. súlyzós edzés nélkül nem lesz túl sokra szükséged a fogyás mellé. sztem 200 gr( ha jol olvastam ez így 2gr/tskg)-mal indíts, aztán ha nem fogysz, akkor csökkentsd 50 gr-okkal."

    raadasul ez is igaz ram. Mostaban csak 300gr feherjet + 48gr proteint iszom es fingok kemenyen tole, meg puffadok es eg a gyomrom.
    Akkor eleg lesz csak 240gr csirke ?

    "sok fehérje gyomorégés: épp erről beszélek, nem végzel olyan súlyzós edzést, mint pl. én, ezért a szervezeted nem használja fel, megrohad benned, ettől van a gyomorégésed. talán még fingasz is egy csomót tőle. én ezt onnan tudom, hogy észrevettem amikor abbahagyom a súlyzós edzéseket pl. diéta után (mint most) 1-2 hétre, sokkal kevesebb fehérjére van szükségem, mint amikor edzek (ez az utolsó edzésnap után kb. 3-4 nappal már jelentkezik). különben gyomorégésem, sok fingás, puffadásom, diszkomfortérzésem lesz."

    Most igy a vegen visszaolvasva, ha nem vegzek sulyzos edzest akkor kb csak rizst meg zoldseget es max egy kis hust kene ennem :DDD Na valaki vilagositson fel.

    [ Szerkesztve ]

  • LOTR

    addikt

    válasz gazette #5833 üzenetére

    bunny alapismeretek
    rövid gyúrás gyik

    mérj egy testzsír%-ot, ugyan nem sokat ér, de referenciának -tehát csak magadnak- teljesen jó - bb.hun találsz kalkulátort
    ez alapján a száraz tömegedre kiszámolod, hogy legyen meg 1g fehérje tskg-onként, aztán ha edzel 2g-ig felviheted, felette teljesen értelmetlen (ha van lóvé mehet), de az 1g azért legyen meg, ch-t meg elkezdesz enni találomra, és úgy változtatod a mennyiségét, hogy hetente csökkenjen a súlyod fél-1 kg-ot (ezt nem fogja senki megmondani neked, mennyi az annyi, majd rájössz), zöldség mehet bármennyi, tulajdonképpen ha éhes vagy ezt lehet növelni "korlátlanul"

    csak feldolgozatlan ételeket eszünk, a cornflakes nem az, kenyér és cukros üdítő sem, ellenben a natúr, gyümölcsös müzli mehet, zab meg még inkább - csak az meg fűrészpor, bár Fless szerette fehérjével összekeverve

    reggel felkelsz, iszol egyet ha kell, és mész aerobozni 120-140pulzus monoton tempóban kezdésnek elég a fél óra -majd 1 hét múlva ráérsz 40-50perce növelni, aztán megint 1 hét és 1 órára-, majd ha hazaértél bevágod a fehérjés zabot 8 és 9 között
    aztán natúr hús rizs vagy krumpli és zöldség - ez nem a ch miatt, hanem a rosttartalom miatt fontos, és bármikor eheted
    100g csirkénél ne egyél egyszerre többet a 19-es kaját meg csirke és zöldség kombóra cseréld le, elég a tápkieg edzés után

    vitamin tökmindegy, valamit egyél, csak előnyödre válik, rendelsz puritan pride-ról ott a legolcsóbb ha nagyobb tételben rendelsz, ezek elállnak évekig is

    és olvasgasd az alapelveket, meg a fenti linkeket és fless diétás napló-ját a blogok között (ez elég jó mintaétrend, ha ezt veszed közel 100%-osnak, minél jobban eltérsz ettől, annál lassabban lesz eredményed)

    alapdolgokat kérdezel amik le vannak írva alapismeretekben, meg a topikban is már vagy több százszor
    csalónapot ne is tervezz, az elején teljesen felesleges, ha nagyon nem bírod, akkor kajálj félre, de mindenképp délelőttre tervezd, mondjuk a napi első vagy 2. kajálásnak, lehetőleg csak 1x azon a napon, utána állj vissza
    a diéta fejben dől el

    One Ring to rule them all

Új hozzászólás Aktív témák