Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Narxis #54796 üzenetére

    Nem tudom mi mutatja nálad a hőfokot, de már az gyanús, hogy nem hőfokokról írsz. A 970 EVO Plus-on is legalább kettő hősensor van, Egyik a controllert méri a másik sensor az vagy composite néven szerepel vagy airflow temperature néven. Nyilván esetedben a hardverkörnyezet miatt az airflow sensort mutatja, amit leolvastál. Ennél idiótább megoldás elképzelni is nehéz, mivel beparáztatja a usert.

    Épp a minap eladott szűz Samsung 980 1TB-on csináltam egy gyors smart kimenetet, itt is látható, hogy két hőérték van, ez éppen nem jelzi, hogy melyik micsoda, de ha ez egy melegedős SSD lenne egy olyan agyrém haerverkörnyezetben, mint ami nálad van, egyértelmű lenne, melyik az airflow sensor érték!

    Alul látható a két érték. Mivel csak tesztelésre raktam be egy Latitude 5520-ba, nem figyeltem közben a CPU hőértékeit, így nem tudom, melyik érték melyik:

    === START OF SMART DATA SECTION ===
    SMART overall-health self-assessment test result: PASSED

    SMART/Health Information (NVMe Log 0x02)
    Critical Warning: 0x00
    Temperature: 42 Celsius
    Available Spare: 100%
    Available Spare Threshold: 10%
    Percentage Used: 0%
    Data Units Read: 40,986 [20.9 GB]
    Data Units Written: 40,960 [20.9 GB]
    Host Read Commands: 17,498
    Host Write Commands: 16,100
    Controller Busy Time: 0
    Power Cycles: 1
    Power On Hours: 0
    Unsafe Shutdowns: 0
    Media and Data Integrity Errors: 0
    Error Information Log Entries: 0
    Warning Comp. Temperature Time: 0
    Critical Comp. Temperature Time: 0
    Temperature Sensor 1: 42 Celsius
    Temperature Sensor 2: 39 Celsius

    Egyszóval no para, nálad a leírtak alapján egyértelműen a composit/airflow hőérték volt magas, ne foglalkozz vele sokat. :N

    Azt már le se merem írni, hogy a max 70 celsius is egy marketing érték, mint a TBW, szinte minden SATA és NVMe SSD-nél 70 fok lenne a max? :D Vicc! Nem konzumer SSD-knél lehet néha látni 85 celsius maxot, de láttam már 90 celsiust is. Az előbbi smart mérésnél is ez a két max érték van, sehol nincs 70 fok!

    Log Page Attributes (0x0f): S/H_per_NS Cmd_Eff_Lg Ext_Get_Lg Telmtry_Lg
    Maximum Data Transfer Size: 512 Pages
    Warning Comp. Temp. Threshold: 82 Celsius
    Critical Comp. Temp. Threshold: 85 Celsius

    mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki - Látóasszony topikot visszakaphatnám?

Új hozzászólás Aktív témák