Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz Pyttawrx #46358 üzenetére

    A kollégának abban a tekintetben van igaza, hogy eleve a német autópályával gondolkodott. Tehát olyan programokkal amik ki is tudnák használni a nagyobb kis file műveleti sebességeket és ilyen esetben még ma is az a legbiztosabb ha a programokat a rendszerrel azonos partícióra telepíted.
    Nem minden program igényli feltételként, de jobb biztosra menni, mert aztán ha valami röccenés van, az angol support egyből erre fog terelni hogy emiatt van Nálad user error akkor is ha semmi köze hozzá. :D

    Sem a win sem a játékok nem tudják bizonyos tempó felett kihasználni az extra sebességet, ilyen téren igazad van.

    Ilyen téren többen is csináltak teszteket, pl linustechtips-nél a versenyzők volt hogy a SATA háttértárral szerelt gépet hozták ki a legjobb összesített felhasználói élményűnek szemben a gen 4.-es SSD-vel szerelt géppel. Minden más alkatrészt ugyanolyan típusból rakták össze.
    Az én elméletem hogy csakis azért, mert maga a win akármennyire is igyekeztek nem tud tűpontosan ugyanúgy feltepülni két különböző gépre, hiába ugyanazok a fizikai alkatrészek, a feltelepített rendszerben lesznek apróbb eltérések, amik okozzák ezeket az apróbb rendszer belső kommunikációs anomáliákat, amik aztán lecsapódnak annál a usernél aki azt mondja hogy a SATA SSD-vel kapta a legpörgősebb felhasználói élményt.

    A fenti elrendezéshez:
    Igazából ma már nincs érdembeli előny abból ha külön fizikai meghajtón van a rendszer, inkább a pótolhatatlan fileokról (régi programok vagy játékok telepitői is lehetnek ma már pótolhatatlanok, mert van amit a forgalmazó már nem hagy letölteni pl az egyik 2015-ös microsoft autós játékot ma már nem tudod letölteni, pedig eleve csak digitálisan árulták) kell biztonsági mentést csinálni. Én most azzal szívok hogy nem akarok új webcamot venni, de a win10 nem kompatibilis a régivel. :D
    A külön rendszer partícionálást még valahogy meg lehet indokolni, de annak is egyre kevésbé van jelentősége.

    Nekem ezért van a "rendszer" alatt 1 terrás SSD, hisz ahogy ti is írjátok jobbak a sebesség paraméterei, így tárhely téren sem gond ha fel kell telepíteni új programokat 60-100GB letöltött telepítővel, vagy ha épp valamit csak gyorsan fel akarok másolni a mobilomból a gépre ne legyen gond a tárhelyből.
    Persze most épp azért fogyott el a hely mert a projekt fileokhoz kapcsolódó fotókat és videókat is rajta tárolom a home serverem beüzemeléséig.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák