Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • S. Szabi

    őstag

    válasz chatran #31169 üzenetére

    Igaz én itt hardveraprón vettem kulcsot, de gondolom a többi is ilyen, telepítéskor beírod, és utána magától aktiválja, nincs több tenni való.

  • Frawly

    veterán

    válasz chatran #31169 üzenetére

    Hú, ezt inkább Win10 topikban. Nálam telepítésnél kérte (és akkor is csak az első telepítésnél). Ha valami volume licenchez kiadott lemezkép, az lehet nem kéri telepítéskor, így telepítés után kell mókolni valamit a kulcs beadagolásához és aktiválásához, vagy valami parancsot futtatni, vagy a Vezérlőpult Rendszer részén lehet kattintani emlékeim szerint, hogy termékkulcs megadása vagy aktiválás. Nem emlékszem, évek óta linuxozok.

    [ Szerkesztve ]

  • Frawly

    veterán

    válasz chatran #31169 üzenetére

    Na, most tudok erről a Win10 aktiválásról konkrétumot írni, tegnap telepítettem. Tehát vagy a telepítő kérdi a termékkulcsot, vagy ha nem, akkor a feltelepített Windowsban kinyitod a Start Menüt, csavar ikonra kattintasz, ezzel előjön a Beállítások (nem a Vezérlőpult, mert az a MS száműzte a legutóbbi Creatoros kiadástól kezdve), és ott az ablak legalján lesz egy link, hogy Windows aktiválása. Vagy ugyanez elérhető az Asztal testre szabása menüpontból, megnyílik az ablak, figyelmeztetni fog, hogy addig a megjelenést nem szabhatod testre, míg nem aktiváltad a Windowst, és ott is ad majd linket az aktiváláshoz, azt hiszem Termékkulcs cseréje vagy hogy hívják, amire kattintani kell, ott beírod a megvásárolt termékkulcsodat. Kicsit szöszöl rajta, majd kiírja, hogy a Windows aktiválva van.

    Az SSD windows 10-es bootidejéről is tudok konkrét adalékot írni. USB3 portra dugott, TRIM-eletlen Samsung PM800 SATA2 SSD-vel i7-2620M procival 6 másodperc a boot, SATA3 portra dugott TRIM-elt Crucial MX300 SATA3 SSD i5-3340M és i7-3740QM procikkal pedig 7 másodperc körül bootol be a friss, alap Windows 10 Pro 64 bit telepítés, az SSD mérete sem számít, ugyanannyi idő alatt bootol az 525 és az 1050 gigás modell is. Az utóbbiak csak azért lassabbak egy kicsit szerintem, mivel 16 helyett csak 8 giga DDR3 RAM van abban a gépben. Nyilván C2D-val nem lesz ennyi, az AMD A6-ot meg továbbra sem ismerem mennyire gyenge, de az 1 perces meg afölötti bootidők továbbra is túl soknak tűnnek. Konkrétan a Samsung PM800 egy sok éves szutyok low cost modell, lényegében ilyen Tesco Value szintű SSD, ezt még a Adata SU800 is keresztben-hosszában kéne, hogy verje, nem hogy a Samu 850, vagy az Adata SP920.

Új hozzászólás Aktív témák