Új hozzászólás Aktív témák

  • Bodor

    veterán

    (#121) Askania01 és (#122) sch_a :

    Samsung SSD-ken lehet úgy is firmware-t frissíteni a Samsung Magician programmal, hogy már fent van az SSD-n az oprendszer, de szinte biztos vagyok benne, hogy a legújabb van már rajtuk, egyébként ha nem akkor sem kötelező, csak ha valami gond van. Alaplap bios-t is csak akkor kell frissíteni, ha esetleg nem ismerné fel az SSD-t.

    ...optikai meghajtó ki lesz szedve.. Így is kell még valamit tiltani biosban?...

    SSD miatt nem kell kiszedni az optikai meghajtót a telepítés idejére sem, mert arra úgysem tudja kihelyezni a Windows az indítófájlokat, ez csak HDD-re vonatkozna. Nem kell semmit sem tiltani a biosban, floppy vezérlőt , és az firewire-t sem. HDD is mehet AHCI módban természetesen.

    Torrent-nél ahogy írod, maga a program telepítése történhet az SSD-re csak az 'új letöltések' helye legyen a HDD-n.

    (#126) atesss:

    Szerintem jók ezek az értékek, és az SSDOK is mindent rendben talált, de kell neked 8GB RAM mellett 8 GB lapozófájl ? Elég sok helyet lefoglal egy 64 GB-os SSD-nél. Cikkemben ezt javasoltam:

    "Lapozófájlt 4-8 GB RAM-nál, és efelett nem igazán használ a Windows, viszont nagy ritkán a letiltás rendellenes működést eredményezhet az ezekre érzékeny programoknál vagy a Windowsban, ezért azt javaslom, hogy állítsunk be pl. fix 400 MB-os értéket. Ez nem foglal túl sok helyet, de mégis van."

    Üdv

Új hozzászólás Aktív témák