Aktív témák

  • Omen

    tag

    Pár hónapja vettem egy digit videókamerát amin van dv ki és bemenet. A héten hozzájutottam egy PYRO 1394DV FireWire kártyához, ezzel próbáltam digitalizálni a felvett anyagot de nem igazán sikerült elfogatható minőségű és méretű videó fileokat létrehozni.

    Ezért kérném segítségeteket! Aknek már van tapasztalata ez ügyben attol szívesen várom a tanácsokat. (A captur-t mien programmal, hogyan és az így kapot fileokat mivel és hogyan kéne tömöríteni, hogy ne nagyon legyen minőségromlás mégis egy másfél órás film ráférjen 1 cd-re)

    Előre is köszi.

    Malacka sétál az erdő szélén. Egyszer csak leesik.

  • neduddki

    nagyúr

    válasz Omen #1 üzenetére

    HI!

    En radug tuzmazzag a mx500-ra behoz barmit prg, pl. en a movimakerral is elvagyok, kiment vmijjen neven utanna meg johet a virtualdubmod ha az kesz van a vagdalasban akkor gordianknot es kesz!
    Lehet maskepp is?????

    udv

    neduddki

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • Omen

    tag

    Kösz kipróbáltam a Múvi Maker nem igazán működik, vag csak én vagyok hülye hozzá.


    Várom további hozászólásokat

    Malacka sétál az erdő szélén. Egyszer csak leesik.

  • köpet

    aktív tag

    Elvileg a firewire ''capture'' nem capture, hanem egyszerűen átmásolod a kameráról az anyagot a gépre, vagyis itt nem történhet minőségromlás. Az más kérdés, hogy később a jóóóó kis szoftveres kodekek mit tesznek a filmeddel...
    Én az adobe premiere-t használtam, de sok más progi is jó lehet hozzá; pl. moviexone, powerdirector, viszont a virtualdub nem igazán.
    Arra érdemes figyelni, hogy amit kapsz, az interlaced, ezért a monitoron szálkás-csíkos képet ad, de nem kell megijedni: tv-n jól mutat, ha meg monitoron akarod nézni, ott a deinterlace szűrő majd' minden programban.
    Az ''egy cd=1.5 óra film'' kérdésre szerintem a vcd vagy a divx lehet a megoldás, de csodát ne várj; a kisebb felbontás és/vagy a nagyfokú tömörítés eleget ronthat az eredményen.
    Ha telepíted a panasonic és/vagy a canopus dv kodeket akkor a virtualdub is képes lesz kezelni a kapott anyagot, így azzá tömöríted, amivé akarod. Vcd/svcd készítéshez meg ott lehet a tmpgenc és a nero, ha azt szeretnél.
    Nézz el a dvdtodivx.freeweb.hu lapra, ott találhatsz néhány útmutatót az említett progikhoz meg a divx-hez.
    Sok sikert!

    Ha felkel a nap, kezdődnek a gondok...

Aktív témák