Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz vzsryl #9386 üzenetére

    na, tegnap este újranéztük a breaking dawn1-et, mert ma mennek mozizni barátnőmék és frissíteni akarta az emlékeket... az utolsó fél órát sikeresen végigaludtam... azzal szórakoztattam egy darabig magam, hogy számoltam hány jelenetben van csukva a főszereplő csaj szája: az első 40-50percben talán 4-5 ilyen jelenet volt... végig csak az a szájtátott bamba nézés :O ...egy idő után barátnőm is megjegyezte, hogy ez már irritáló...

    továbbra is az a véleményem, hogy nem lett volna ez sz@r film, ha elfelejtik a pg13-as besorolást, a szappanoperákat megszégyenítő 20másodperces bamba benézéseket, amik kitöltik a majd 2órás játékidő 80%-át és a tömény nyáladzást... ott van példának a vampire diaries, aminek az első évadát láttam és azt leszámítva, hogy volt szerelmi háromszög, romantika meg nyáladzás, másra is került bőven hangsúly és szerintem egy kiegyensúlyozott, jó sorozat :K ha itt is jobban ügyelnek az arányokra, akkor nem egy egyszerű recepttel összedobott valamit kapunk, aminek egy szűk réteg a célközönsége, hanem minden korosztály megtalálhatta volna benne a kedvére valót... újrabalanszolás kellett volna, a képi világot komorabbra venni, főszereplő csajt kukázni, nyál és ömlengés helyett meg inkább rámenni a háttérsztorira, hogy kerekebb legyen az egész

    #9387: visszatértem :D

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • Viszlát

    addikt

    válasz vzsryl #9386 üzenetére

    Nem is a Twilight-ról beszéltem a nagy nevekkel, csupán felsoroltam pár dolgot amit szintén a nagyobb bevétel reményében tesznek a filmstúdiók. Nem nagyon ismerlek, úgyhogy egyelőre még nem tudom eldönteni, hogy direkt nem foglalkozol azzal, amiről beszélek és szándékosan beszélsz mellé, vagy csak szimplán nem érted (és ez most nem alázós duma részemről, tényleg nem tudom).

    És nem igaz, hogy nem veszed észre, hogy feleslegesek a történet szempontjából azok a tini lány csábító dolgok, amiket írtam. Ezzel van a gondom.

    Persze, hogy látom én is ezeket, pontosan ezért írtam az előző hsz-ben a litániát arról, hogy ha a Twilight-ban alkalmazott fogások objektíven zavarnak, akkor zavarjon az is, hogy Romanoff ügynök nem egy igazi kemény de randa nőci, hanem egy kerekseggű, szopós szájú csinibaba, mert a történet szempontjából teljesen felesleges ugyebár a beszűkült férfi nézőknek szánt eye candy.

    Pontosan ez az alapvető probléma a kritikáddal. Teljesen hétköznapi dolgokat igyekszel negatívan feltüntetni, csak azért, mert neked nem tetszenek, miközben más filmek esetén pedig elnéző vagy ezekkel a húzásokkal, mert azok meg kedvedre valóak.

    Nekem egyébként a legtöbb gondom azzal akadt, hogy az író sok esetben képtelen volt, vagy talán nem is akart elrugaszkodni a saját idealizált elképzeléseitől. Ehhez persze minden joga meg is volt, de így bizonyos szinten a saját mozgásterét szűkítette le.

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Új hozzászólás Aktív témák