Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • k-adi

    nagyúr

    válasz lezso6 #158216 üzenetére

    a Gettómilliomos nem világmegváltó de igenis jó, emlékszem még mindig rá mennyire tetszett anno

    tejoég 2008-as.. az se tegnap volt

  • paatrick

    őstag

    válasz lezso6 #158216 üzenetére

    Kicsit gonosz vagy szegény filmekkel, így utólag nehéz visszaemlékezni milyen volt akkor a helyzet amikor nyert.
    Pl Gettómilliomost megmutatod egy mai tininek azt nem is érti mi ez a játék. Én meg még sokan mások meg Vágó Istvánnal nőttek fel rajta :D szóval mást ad ki az élmény.
    Titanic szerintem ugyanilyen. Akkoriban nagyon mentek a nagyívű visszaemlékezős filmek, plusz Celine Dion dala is rendesen benn tartotta a köztudatban. Előtte években nyert: Az angol beteg, Rettenthetetlen, Forrest Gump, Schindler listája. Forrest Gump kilóg de a többi azért eléggé ugyanaz a recept.

    [ Szerkesztve ]

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz lezso6 #158216 üzenetére

    La La Land egy csoda ami vasznon futja ki magat.

    nalam az atlagok minden kategoriaban 8-9 korul mozognak, de talan a harmadukat lattam: ezek jellemzoen 1980 utan kiadottak, bar a Ben Hur, a Lawrence of Arabia, a Gone with the Wind es a Star Wars megvolt. musicalt pedig normal esetben en nem nezek.

    abba is gondolj bele, hogy filmekrol beszelunk, amik egy resze vasznon, rendes hanggal tudja azt adni, amire kepes.

    az Everything everywhere... is kivanja a vasznat, kivanja az eredeti hangot. tele van apro vizualis gagekkel amik egyebkent nem latszanak, es elso nezesre se biztosan. gyakorlatilag tezis - antitezis parokkal meseli el a tortenetet. mikozben jatszik a kontextussal, ahogy kulonbozo targyaknak es helyzetekben a kulonbozo kontextusokban kulonbozo jelentese lesz. legyen az a vicces googly eye ami all-seeing eyeve valtozik, egyben a latas szimboluma, de ugyanugy a csalad elfogadasae mert az elso jelenetben meg erre panaszkodott a karakter. ez az, ami miatt zsenialis a film, de ugyanakkor emiatt is lesz nagyon nehezen nezheto mert kirakozik a nezovel. amihez nem art nemi alaptudas is, pl mi volt az a par masodperces vagas a virsliujju majmokkal valami monolit elott, vagy mi az a fekete donut amibe mindent beletett. ez az amiben jobb a Triangle of Sadnessnel, mert reszben jobb a komparativ bemutatasa, reszben teljesebb a modellje es reszben levonja a vegkovetkeztetest is. az mas kerdes, hogy ennyire implicit tortenetmeselest utoljara talan a Mad Max: Fury Roadnal lattam a listarol.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák