Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xboxeladobp

    újonc

    Sziasztok!

    Játékmenetet illető kérdésem lenne hozzátok. Az esetek 99 százalékában karrier módot nyomok már vagy 15 éve, és őszintén szólva mindig élvezem ilyenkor megjelenés után a játékot, mert nem feltétlenül működnek az előző évben/években bevált módszerek. Így kicsit újra kell tanulnom, újra ki kell találnom a játékomat. Ami idén az egyik komoly változás, hogy már nem tudod folyamatosan (gyakorlatilag irreálisan) fedezni a labdát. Ez tetszik is, reálisabb lett, hogy fedezés közben folyamatosan távolodnom kell az ellenféltől. Viszont így hogy ezt a fegyvert elvesztettem, komoly gondjaim vannak a labda tartással. Nem feltétlenül a labdabirtoklásra gondolok, mert ott kicsit felém billen a mérleg, de én szeretem tartani, járatni a labdát, passzolgatni folyamatosan, bontani a védelmet, és keresni a réseket, nézni a beindulókat. Viszont most így a fedezés nélkül komoly bajban vagyok amikor 1 az 1 ellen vagyok valakivel szemben a pályán. A cselezés sosem volt az erősségem. Ezt mondjuk ideje lenne pótolni. Arra rájöttem már, hogy a megoldás többek között az L1 gombban keresendő, de annak még közel sem mondanám, hogy érzem illetve értem a működését. Tudnátok írni nekem erről az L1 féle labdatartós cselezős dologról? Illetve szívesen veszek egyéb jó tanácsokat is amik a labdatartást, a passz játékot szolgálják.
    Köszi előre is

  • Xboxeladobp

    újonc

    válasz Yodamest #2372 üzenetére

    Köszönöm a választ. Az L2 működésével tisztában vagyok, használom is én is gyakran minden általad leírt helyzetben. Csak míg a 17-ben passzolgatás közben ha rám támadt egy védő, azonnal nyomtam az L2-t, fedeztem, tartottam a labdát, amíg nem találtam üres embert, akinek tovább adhatom a lasztit, addig idén ez már nem működik. És ez nem is baj, egy valódi meccsen sem lehet ezer százalékosan fedezni a labdát folyton. De így amikor rám ront egy CDM mondjuk nem tudom befedezni a labdát kellő hatékonysággal ahhoz, h megtartsam a labdát. És ez érdekelne, hogy ilyenkor ki milyen megoldást választ, milyen fegyverrel él, hogy meg tudja tartani a zsugát?

  • Xboxeladobp

    újonc

    válasz Xboxeladobp #2375 üzenetére

    Illetve amíg az előző években egy technikás játékossal mondjuk CAM poszton simán tudtam lubickolni, csináltam a finom mozgásokat, szinte tekeregtem néha a védők között, addig most egyelőre ezt sem érzem.

    Ja és ami átalakult, és egyelőre egyáltalán nem érzem, az a csapattárs közelebb hívása támadás során. Ez ugye az R1 gomb volt eddig. Ha nálad volt a labda, benyomtad, akkor elkezdett a csapattárs közelíteni feléd, gyakorlatilag kérte a labdát. A menü szerint ez továbbra is benne van, viszont nekem erre nem, vagy csak nagyon ritkán reagál. Erről is jöhetne infó, ha valaki tud tanácsot adni.

    Köszi előre is

    Egyébként mindig szívesen olvasok itt a topicban játékmenetet érintő hozzászólásokat, kaptam már innen nem egy jó tippet, amit azóta beépítettem a játékomba. Hátha más is így lesz ezekkel, amiket kérdeztem.

Új hozzászólás Aktív témák