Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.

    Nemsokára tervezek venni valami kisebb felhő szolgáltatást, ahogy a családi képek + dokumentumokat szeretném szinkronizálni eszközökkel, viszont eddig amit a legjobbnak gondolok az az Office 365-ös Onedrive Family csomag: Link

    Lényégben ami kellene:
    - kb 2-300GB-os felhő szolgáltatás(kb most olyan 30-40GB van nekem ami fontos)
    - Képek és fontosabb anyagok(doksik) tárolása
    - több felhasználós hozzáférés
    - NAS/asztali gép/Telefonról(Android/iOS) elérhető alkalmazás
    - Családon kívül más embereknek is e-mail cím alapján családi képeket/fotókat megosztani.

    Néztem Mega, Google One, iCloud,Dropbox stb egy csomó mindent, viszont szerintem ezzel járnánk a legkjobban mert :
    - 1-6 felhasználó családon belül
    - Minden általunk használt eszközre elérhető.
    - max 6 személy, személyenként 1 TB
    - ,,ingyenes" office csomag

    Ezt vagy hivatalos oldalról vagy alza vagy vrsoft-ról megvenném és aktivánám, de kérdéseim az alábbiak:
    1. Max 6 felhasználó: Ebbe beleférünk, mert aki használá az 5 ember lenne: Én, feleségem, Rokon1, Rokon2, Rokon 3
    Kérdés:
    - Ebben az esetben a külön-külön e-mail címek alapján a saját Microsoft fiókjuk 1TB-ra bővül? 5-ből 3 embernek van MS fiókja alap 5GB, így gondolom akkor ha mindenkinek csinálok alap MS fiókot, utána meghívom őket, akkor mindenki kap majd 1 TB-nyi helyet?
    - Családi csomagba bármelyik haveromat is csatolhatom 6.-nak ugye?
    - A családi csomagban benne lévő felhasználók mindenki látja mindenki mappáját?

    2. Eszközök:
    - Van megkötés 1 user hány eszközre teheti fel a OneDrive-ot és backupolhatja a cuccait/adatait?
    - Itt arra gondolok, hogy lennénk 5-en a családi csomagba - ami max 6 fős max -, de lenne kb 15 eszköz amiről mindenki gondolom én sa saját Onedrive-jába töllteni a cuccokat ugye? pl: nekem van laptop+NAs+teló, feleségemnek csak telról, rokonoknak telóról + asztali gépről.

    Azon kívül, hogy most volt egy kis leállás mennyire megbízható a OneDrive?
    Mert igazából kb ár/érték arányban elég jó, Office + ennyi tárhely sehoo sem találtam, igaz kezdetben nekem is sok lesz ez a 1TB-os hely.
    Van más alternatíva még ami tud több felhasználót(rokont) kezelni és minden eszköztől tudok Backupolni?

    Jelenleg 2 NAS van itthon, 1 DB fő NAS (OMV) melyen a fontos adatok vannak + 1 db Xpenology NAS a fontos adatok backupja + Synology Photo miatt.
    Ha ez beválna , akkor lehet a Xpenology NAS-om le is "selejtezném."

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák