Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz corres78 #6322 üzenetére

    Furcsa is lett volna, ha harmadik próbálkozásra megy. :) Egyébként tényleg abszolút nem érezni elsőre a vízszintet meg az egyenes törzset, durván becsapja az érzékelést a fura testhelyzet. Mindenesetre egyáltalán nem bánom, hogy kiderült ez, ezekből sokat lehet tanulni. Egyébként holnap veszek gyűrűt.

    Viszont. Aki nem kezdte el gyakorolni ezeket a statikus elemeket, de már van egy alap erőnléte, sürgősen kezdjen neki, mert bitang jók. Szaros zsugor tartásoktól úgy érzem minden izmom, hogy el se hiszem. Nem csoda, hogy testsúlyarányosan ilyen erős egy saját súlyos edzésben komoly szinten levő ember. Szinte már nevetséges, hogy milyen erő kell már egy alap mérlegszerű tartáshoz is, nem beszélve az ilyen fecskékről meg magas szintű erő elemekről.

    Ma például dinamikus gyakorlatok vízszintes síkban voltak (fekvő progresszió, invertált evezés), illetve támaszmérleg és hátsó függőmérleg rávezető (mindig ezek vannak húzó és nyomó gyakorlattal párban). Na most az egész felsőtestem érzem. Komolyan, 4 gyakorlattól. Alkartól elkezdve a csuklyán át a hasig mindent. Tényleg a fenébe a 80 féle izolációs pumpálással. Ha 2 dinamikus és 2 statikus gyakorlattal leedzek mindent fél óra alatt, akkor minek szórakozzak külön kar, alkar, kislábujj hajlító izom edzéssel?

    Ha erre meg azzal jön valaki, hogy "deazizomtömeg", akkor erre annyit tudok mondani, hogy valószínűleg azért látni kisebb tömegű embereket a Youtubeon, ahogy ezeket a gyakorlatokat csinálják, mert ők könnyebben megtanulják ezt. Plusz a nagyobb valószínűleg súlyzós edzést végez, mert abban eleve jobb, tehát azt fogja csinálni, amiben előnnyel indul. Ennek ellenére van könnyű súlyú súlyemelő is és nehezebb calisthenicses is, például Adam Raw, vagy a régi idők erősemberei.

    Na, de a lényeg, hogy nyomjátok ezeket a statikus elemeket, mert nagyon jók. Pár edzés telt el, hogy elkezdtem velük foglalkozni, de baromira élvezem. Egy nap majd eljutok oda, hogy én is képes leszek végrehajtani ilyesmiket. :)

    Ez megint hosszú lett...

Új hozzászólás Aktív témák