Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emiki6

    veterán

    válasz brownus #15658 üzenetére

    Pfffff, nem is tudom. Többféleképp lehet hasat behúzni és nem mind jó. Hashullámot tudsz csinálni? Ha azzal húzod be, amivel azt csinálod, az elvileg jó. De a has ha nem is teljesen laza, de ne legyen feszes.

    Én amúgy ülve, összegörnyedve nem is a lufira szoktam rátámaszkodni, hanem leginkább az egerező kezemre (jobb). Fáj is a jobb lapockám és a gerincoszlop között valami... (Ez azzal is összefügghet, hogy az okostelefon is jobbkéz exkluzív, mert azzal tudok gyorsabban gépelni).

    Arra figyelhetsz bringázásnál, hogy neutrálisan sétálva, állva) az alsó hát homorú, a felső hat domború, tehát bringán, ahol görnyedni kell, ott is ilyesmi arányok kellenek, csak hajlítottan, mondjuk alsó hát egyenes, felső hát még domborúbb. Én arra szoktam figyelni, hogy a medencét minél előrébb billencsem meg hogy a nyak ne legyen túlterhelt helyzetben). Van aki arra esküszik, hogy feszíteni kell a hasizmot, hogy ne fajduljon meg a derék/hát, de én nem hiszem, hogy az olyan jót tenne, mert nem erre van a hasizom.

    Mégegy dolog eszembe jutott: séta. Mivel séta közben az ember szinte mindig 1 lábon van, ezért a tömegközeppontot mindig az adott láb fölé kell tenni, ennek két módja van:
    - Vagy dölöngélve mindig az adott láb fölé dőlsz, mint egy medve, ez a rossz. (Túlsúlyosoknál gyakori, mert így a csípő mozgásából kikerül az oldalirányú tényező, ezzel az azert felelős, gyengébb izmok tehermentesítést kapnak). Ritkán előfordul, hogy így járok, főleg ha fáradt vagyok, de feltűnik is korrigálom.
    - Vagy viszonylag keskenyen lépsz (egy kb 3 talp széles sávban), a törzset függőlegesen tartod (derékban oldalra hajlás nincs) és a tömegközéppontot az adott talp fölé viszed csípőből. Ez a jó. Olyan, mintha csípőszéles állásban a törzs jobbra és balra mozgatásával az egyik vagy másik lábra helyeznéd a testsúlyt; séta ugyan ez, csak közben haladni kell előre. Hogy ne akadjanak össze a lábak és a törzs oldalra mozdítása könnyed legyen, ezert az emelt láb körívesen megkerüli a terhelt lábat (a tehetetlenség miatt ha az emelt jobb láb jobbra mozdul, akkor a törzs balra tolódik, pont ahova kell, a terhelt láb fölé).
    Mondhatni, hogy ez egy csajosabb jarás, de valójában csak emberibb, biomechanikailag helyes, ami uniszex. Kizárólag az anatómiai és testösszetételbeli külnönbségek okozhatnak különbséget, a járásmód nem kéne "nemi jelleg" legyen.

    Figyeltem amúgy milyen az "igazi" csajos járás pl divatbemutatón, de brutálisan helytelen, ők a masik irányba tolják túl, mint a medvecammogó férfiak, a csípő oldalirányba kvázi összeroskad és törzzsel az ellentétes irányba dölnek, mint a cammogók, (hogy kompenzálják a túlságosan oldalra tolt csípőt) és derékból oldalrahajlást csinálnak, hogy a felsőtest függőleges maradjon. Be kell valljam, mióta tudom milyen a biomechanikailag helyes járás, elborzaszt, a kifutón vonaglás, meg néha 1-2 példa amit az utcán látok. :D

    [ Szerkesztve ]

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Új hozzászólás Aktív témák