Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proof88

    addikt

    válasz brownus #15431 üzenetére

    Kalcium-magnézium témára.
    A kalcium-citrátra azt írja valaki az általad linkelt cikk alatti hozzászólásban, hogy "A kálciumcitráttal meg az a baj, hogy hosszabb távon alkalmazva beavatkozik a szervezet egyik létfontos folyamatába, az un citrátkörbe", ami nem tudom mit jelent mert még nem kerestem rá.

    Én BioTechUSA-féle Daily Pack-ot fogyasztok, minden nap egy csomag. Benne lévő napi 2 kalcium-magnézium tabletta kalcium-karbonát, magnézium-oxid, kalcium-glükonát, magnézium-glükonát tartalmú. Persze nincs odaírva h konkrétan melyikből mennyi, csak annyi hogy összesen a napi adagban van Kalcium 573 mg, Magnézium 250 mg, de hogy azon belül mi milyen arányban, az passz.
    Ezen kívül fogyasztok Dr. Lenkei-féle Kal-Mag-C-t, Lenkei szerint ebben a legjobban hasznosuló formula: kalcium-L-aszkorbát, kalcium-laktát, magnézium-laktát, magnézium citromsavval alkotott sói, és ez van keverve C-vitaminnal, amit vízben kell feloldani.

    Tejcukor érzékeny és tejfehérje allergiás vagyok, kerülöm a tejtermékeket, sajtot is csak mértékkel eszek.

    szerk.: szóval fogalmam sincs hogy jót teszek-e azzal hogy szedem a biotech-es packból a kalcium-magnéziumot, abban biztos vagyok viszont hogy az étkezésem miatt önmagában a Lenkei-féle kal-mag nem elég.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák