Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Beni2360

    félisten

    válasz stewe780 #598 üzenetére

    Ha az ember a fotelban, vagy kanapén ülve nézi a tv-t akkor kb 10 fokos helyzetben van a feje kicsit hátra dűlve. Na már most az ember ha ágyban van akkor nem ül hanem fekszik és a fej hátra felé való dűlése a vízszinteshez képest ?? tehát ehhez képest kell a magasságot és a dőlés szöget a tv-nél választani.
    Ha én a nappaliban lefekszem a kanapéra ez az 1 m magasság is alacsony mert lefele kell néznem, természetesen hanyatt fekve. Más ha oldalt fekszem. stb. A lényeg a Tv nézést nem az ágyból fekve találták ki. Most voltam öszölni és a szállodában csak ágy volt ahonnan a Tv lehetett nézni, nem találtam megfelelő pozíciót. Behozattam egy karfás széket.
    Nem a szem magasság a mérvadó hanem a fejed dőlés szöge. Minél hátrább dől annál lejjebb kell nézned és ez a szemnek nem természetes. Amikor olvasol akkor is lehajtod a fejedet és nem lefele kandikálsz.

    [ Szerkesztve ]

    Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Új hozzászólás Aktív témák