Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • deathtania

    senior tag

    válasz A. Crowley #98034 üzenetére

    Én vagyok az, aki ügyvédként szívok a lakásvétellel, és a bankokkal manapság, nem is kicsit. :W

    Az ügyvédi költséget nehéz betájolni, embere válogatja, mennyit kér. Ahogy a piacon látom az árakat, azt tudom neked mondani, hogy az ügy bonyolultságától függően (hitelek, csok, tehermentesítés, függőben tartás, szocpol leszedés, haszonélvezet alapítás, stb.) az ingatlan értékéne 0,2-1% között szokott mozogni az ügyvédi munkadíj mértéke (+áfa, ha van), + 1.000 Ft tulajdoni kap lekérés, +6.600 Ft földhivatali eljárási díj, amivel lehet számolni.

    Én mondjuk sávos árazást szoktam mondani, illetve úgy vagyok vele, ha már egyszer nálam hagysz egy szabad szemmel is jól látható összeget, az ilyen "apróságokat" nem szoktam külön elkérni, mert nem is érzem korrektnek, hogy egy ezer forintos tullapon rugózzak, és nem a földhivatali eljárási díjon fog múlni a boldogságom.

    Persze mindig találsz olyat is, aki 20 ezerért mindent is elvállal, de azt azért érdemes megnézni, nehogy szívj vele a végén. :)

    Nyilván a másik oldal, hogy "soknak" tűnik az ügyvédi munkadíj, mégis 1% alatt kérnek általában, aztán minden felelősség rajtuk van, hogy rendben legyen az adásvétel. Az ingatlanosnak meg röhögve kifizet mindenki 4-5% jutalékot, aztán rajtuk meg semmi felelősség nincs, ha esetleg nem úgy alakulnak a dolgok az ingatlannal.

    [ Szerkesztve ]

    www.brczart.hu

  • deathtania

    senior tag

    válasz Phülöp #98039 üzenetére

    Én sem értem ezeket az embereket, akik filléreken képesek vitatkozni és leállni.

    Igaz a másik oldal meg az önbecsapó emberek, akik akkor örülnek, ha levezetem nekik, hogy az ügyvédi munkadíj az 30 ezer forint, és van tullap, van földhivatali díj, van iratelőkészítési díj, jübölési díj, iratnyomtatási költség, tárgyalóhasználati díj, bankkal történő egyeztetés díja, földhivatali személyes megjelenés díja, telefonálási díj, 5% költségátalány a készkiadásokra stb-stb, akkor a seggét csapkodja a földhöz, hogy ő mennyire jól járt, mert az ügyvédi munkadíj az CSAK 30 ezer forint volt, bezzeg a hülye szomszéd meg 100-200 ezret kiadott ügyvédre, és csak azon spórolt, hogy ő vitte be az iratot a földhivatalba (én ezt nem bízom másra...). :DDD Ezekkel sem tudok mit kezdeni.

    Néha azért tapasztaltam, ha meg be mertem mondani a magasabb díjat, mindenféle részletezés nélkül, akkor meg én vagyok a mázas cserépedény, hogy milyen pofátlanul sokat kérek, meg különben is az ügyvédek aljadék, gerinctelen népség (sajnos fáj a gerincem, így érzem, hogy nekem még megvan...), meg különben is, amúgy gazdag mind, nincs is szükségük pénzre, kirabolják a kisembert, blablabla... :))

    www.brczart.hu

  • deathtania

    senior tag

    válasz eattila #98078 üzenetére

    :DDD
    Valakinek leesett, de tény, hogy valóban találkoztam már olyan kollégával, aki hasonló tételeket tüntetett fel a számlán, hát nem kicsit röhögtem a végén, de nyilván van olyan ember, akinek ez kell. Én nem érzem korrektnek ilyen marhaságokat írogatni, és úgy gondolom, a munkadíjam sem elszállt, mindig reálisan mérem fel a munkához képest. Egy ingatlan adásvétel nekem nem 1-2 óra, mert nem a "sablont" töltöm ki, minden egyes szerződés egyedi. Nyilván vannak jól bejáratott formuláim, amikkel védem a feleket, de attól még át kell olvasni, át kell nézni, pont azért hogy garázsnál ne legyen benne olyan, hogy az óraállásokat közösen leolvasták. :))

    Az alap szintidő nálam egy adásvételre mindennel (előkészítése, egyeztetés a felek között, mert elég sok buktató tud lenni, aláírás, földhivatali eljárás 2x) olyan 6-7 óra, ehhez lehet a díjaimat arányosítani. Eddig még (lekopogom) senki sem jött vissza a felmenőimet emlegetve, hogy valami nem jól sikerült az adásvételiben, ez pedig az évek és a tapasztalat. ;)

    www.brczart.hu

  • deathtania

    senior tag

    válasz A. Crowley #98083 üzenetére

    Dupla a felelősség, magasabb felelősségbiztosítás kell hozzá, azért is drágább egy ilyen advét. Neked sem mindegy, ha az ügyvéd elront valamit, és bukod a 100 milliós ingatlan vételárát, akkor mondjuk 40 millióig kapod vissza a pénzed, vagy az egészet.
    Btw én sávosan szoktam mindig mondani a megbízási díjat, ami magában foglal minden ilyesmit, így adott esetben a magasabb biztosítás díját is, így egy 50 milliós és egy 100 milliós ingatlan adásvétele között nem 2x-es szorzó van, az szerintem is pofátlanság. :D
    Persze a másik véglet pedig a 30 ezer forintot érő zártkerti ingatlan tulajdoni hányadának az adásvétele, amivel extrán sok szívás van, mert termőföldnek minősül, alaphangon 6-10 hónap az eljárás, na most ott mit mondasz? 3000 Ft? :DDD

    www.brczart.hu

Új hozzászólás Aktív témák