Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • deathtania

    senior tag

    válasz Phülöp #98039 üzenetére

    Én sem értem ezeket az embereket, akik filléreken képesek vitatkozni és leállni.

    Igaz a másik oldal meg az önbecsapó emberek, akik akkor örülnek, ha levezetem nekik, hogy az ügyvédi munkadíj az 30 ezer forint, és van tullap, van földhivatali díj, van iratelőkészítési díj, jübölési díj, iratnyomtatási költség, tárgyalóhasználati díj, bankkal történő egyeztetés díja, földhivatali személyes megjelenés díja, telefonálási díj, 5% költségátalány a készkiadásokra stb-stb, akkor a seggét csapkodja a földhöz, hogy ő mennyire jól járt, mert az ügyvédi munkadíj az CSAK 30 ezer forint volt, bezzeg a hülye szomszéd meg 100-200 ezret kiadott ügyvédre, és csak azon spórolt, hogy ő vitte be az iratot a földhivatalba (én ezt nem bízom másra...). :DDD Ezekkel sem tudok mit kezdeni.

    Néha azért tapasztaltam, ha meg be mertem mondani a magasabb díjat, mindenféle részletezés nélkül, akkor meg én vagyok a mázas cserépedény, hogy milyen pofátlanul sokat kérek, meg különben is az ügyvédek aljadék, gerinctelen népség (sajnos fáj a gerincem, így érzem, hogy nekem még megvan...), meg különben is, amúgy gazdag mind, nincs is szükségük pénzre, kirabolják a kisembert, blablabla... :))

    www.brczart.hu

  • Jahno

    őstag

    válasz Phülöp #98039 üzenetére

    Nem azzal kell indokolni, csak egy építőipari költségvetés sokszor ilyen. Egyszeri júzer sokszor el is várja. mazzag / méter, vésés X típusba A forint, Y típusba B forint. / kiállás valamennyi forint (mi kerül ezen a fotelon 7200ba klasszikus).

    Mindenki másképp csinálja, akadnak projekt árasok vagy hasonló kivitel de bizonyos méret felett kötelező így árazni. X méter vésés után Z zsák anyag deponálás benne van-e vagy sem, meg hasonlók. Máig megtalálnak olyasmikkel, hogy "mennyibe kerül egy végpont". Igen, de inkább nem vállalom. Máshova meg így adjuk be az ajánlatokat, egyszerű kábelezésnél kicsiben megy a "megoldjuk, fasza lesz, 45ezer", máshol meg részletezve van, hogy ebből mennyi a szőnyeg bontás, visszarakás, álpadló rendezés, van niggermeló, szállítós és alvállakozós meló, technikusi meló, mérnöki meló, csiribiri:

Új hozzászólás Aktív témák