Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zetor2000

    senior tag

    válasz qnadam #23020 üzenetére

    Ha lesz kedvem feltépni a parkettaszegélyt (kábelcsatorna egyben), akkor kiszedem ezt a Cat5öt, és szerválok bele Cat6ot. Azzal elvileg a jelenlegi 450-600 felkúszhat 1Gbitre is. A szerződés olyan. Persze itt is lehet minden más hálózati eszköz a gátja, de a Gpon-t cserélték, hogy tuti tudjon mindent. Így van vendéghálózat, meg ács (AC-s) Wifi is, akár. De mire klattyintok, és frissül az nCore oldala, már lekapta a NAS a tartalmat. Szóval nem sietek a cserével. :D Az erkélyajtónál van gond, mert ott csináltam szép alu küszöböt, ami alatt megy a Cat5, és azt macera felszedni.

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

  • npera

    újonc

    válasz qnadam #23020 üzenetére

    Ez vicces. Pont tegnap néztem mennyi az annyi otthon. Ősrégi TV-hálózaton megy a net, naponta többször megszakad. Ez a normál felállás. Legkisebb csomagot rendeltem, ami elvileg 50 MBit/s lefelé. Ezt akkor sem tudja, ha mindenki alszik a közelben és senki sem lóg a neten rajtam kívül. Amint egy picit is van forgalom a környéken, akkor a realisztikus inkább 10 MBit/s körül van és néha megáll pár percre.

    Megnéztem, hogy a NAS felé mennyire gyors a cucc. A jelen felállás az, hogy van powerline adapter, ami a 230V-on megy az alsó szintről fel. Elvileg valami 650 MBit/s lenne, de a valóság elég gyászos. 6 Mbyte/s a stabil másolási sebesség a PC és a NAS között.

    Egy későbbi stádiumban fel kell újítani az elektromos hálózatot, akkor majd megkérem az elektromos jóembert, hogy húzzon ki egy CAT6 kábelt is a felső szintre. Vagy kettőt akkor már. Akkor fel tudok menni a felső szintre kábelen és nem kell adapterezni ide-oda. Amikor lakásban laktam, akkor a gigabites lokális neten kábé 30 MByte/s tempóval ment a NAS-ra a cucc.

Új hozzászólás Aktív témák