Új hozzászólás Aktív témák

  • npera

    újonc

    Na.

    Tegnap volt a futam. Az esélytelenek nyugalmával indultam. Gyakorlatilag nulla felkészülés. Annyit sikerült, hogy előző héten lepucoltam a láncot a bringán. És 2x eljutottam edző körre, de az közelében nem volt 120 km-nek.

    A rajt előtt még otthon a gyerekeket kellett istápolni, éppen el tudtam indulni időben, hogy odaérjek a starthoz. Felpumpáltam a kereket 9 bárra, aztán gyí. Vittem zselét és rawfood szeleteket, meg volt nálam 2 teli kulacs izotóniás ital, a hátizsákban pedig extra porok utántöltéshez. Vittem egy üveg vizet is a hátizsákban, hogy legyen. Aztán azt el is felejtettem és csak vittem körbe magammal...

    Most Phülöp remélem nem húzza fel magát :)

    A start kicsit kaotikus volt, mert elvileg tervezett átlagsebesség szerint ment a start, de valójában 2 percenként indítottak kábé 100 embert. Én beálltam egy ilyen boxba, aztán hamar rájöttem, hogy a kábé 35 km/h és gyorsabb figurák közé álltam be. Az első 200 méteren elkezdtek elhúzni durván, aztán szépen szétnyúlt a mezőny.

    Egy idő után csak úgy mentem 25-el, nem akartam kihajtani magam az első 5 km-en. Ment előttem egy durván kisportolt kiscsaj, aztán kezdtem felismerni, hogy kábé az én tempómmal megy. Nem álltam be mögé szélárnyékba pofátlankodni, de követtem kábé 20 méterről. Aztán amikor a sokadik gyors konvoj elment mellettünk, aztán beálltam mellé és elkezdtem beszélgetni vele. Aztán innentől kezdve egy mini konvojban haladtunk és beszélgettünk amikor tudtunk. A kiscsaj két barátnőjével ment volna, de azok lesérültek.

    Volt depó 50 km-nél, ott megálltunk enni, meg utántölteni, aztán mentünk tovább. Néha ő fogta a szelet nekem, néha én. A vége felé már kellett bátorítani a kiscsajt, mert kezdett begörcsölni, onnantól én fogtam a szelet neki és úgy mentünk. Jó volt, mert ő lassított, hogy ne gőzöljek be és így simán végigmentem.

    125 km lett végül 4 óra 50 perc alatt.

Új hozzászólás Aktív témák