Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bandus

    veterán

    válasz Sub-ZeRo #20008 üzenetére

    legyenek a dátumok mindenképp dátum formátumban, rakd rá a szűrőt, majd ha lenyitod akkor a dátumszűrők/előtte vagy egyenlő attól függően, hogy pontos lejáratra szeretnél-e szűrni.

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

  • Mutt

    aktív tag

    válasz Sub-ZeRo #20008 üzenetére

    Szia,

    Olyan szűrés kellene nekem, ami ebből kiszűri, hogy mondjuk 2014.02.01-én melyek "járnak le" szóval amik csak addig érvényesek.

    Én egy feltételes formázást javasolok, amelynél legalább a cellák színét változtatjuk meg. Utána már a többiek által említett szűrést lehet használni.

    1. Legyen vhol a lapon egy cellába a lejárati dátum megadva (pl. E2).
    2. Jelöld ki a táblát és a Kezdőlap szalagon válaszd a Feltételes formázást, azon belül az új szabályt.
    Ott válaszd az utolsó opciót (Formázandó cellák kijelölése képlettel), a képlet pedig:
    =ÉS($C1<=$E$2;NEM(ÜRES($C1)))

    Itt 2 dolgon módosíthatsz:
    - ha nem E2-ben van a lejárati dátumod akkor módosítsd; fontos hogy a cella hivatkozásban dollárjelet tegyél az oszlop és a sorszám elé (ún. abszolút hivatkozás kell),
    - ha nem a C oszlopban van a végdátum akkor javítsd, itt csak az oszlop név elé kell dollárjel (vegyes hivatkozás),

    A Formátum gombra válaszd ki, hogy hogy nézzen ki ami már lejárt (nálam áthúzott szöveg piros háttérrel).

    3. Ok után kész is van.

    4. Jöhet egy szűrő a táblára, jelöld ki a táblát és Kezdőlapon Rendezés és szűrésben a Szűrő opció. Ezek után ha van kiszínezett sorod, akkor lehet arra is szűrni.

    üdv

    A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

Új hozzászólás Aktív témák