Új hozzászólás Aktív témák

  • BenJoe80

    senior tag

    válasz Delila_1 #4474 üzenetére

    Nem egészen... ezek szerint rosszul írtam le. Tehát:

    Van egy munkafüzetem, benne két munkalap: "Alkatrészjegyzék" és "Szabásjegyzék". Az elsőben megadom az alkatrész hosszát (1500) egy rubrikában - legyen D4 ill. a szélességét (500) egy másik rubrikában - F4.
    Ezt a két adatot átvitetem a "Szabásjegyzék" munkalapra - a következő képlettel =Alkatrészjegyzék!D4 ill. =Alkatrészjegyzék!F4 - két másik rubrikába. Tehát az 1500 megjelenik a C5, az 500 az E5 rubrikában a "Szabásjegyzék" munkalapon (köztük van az "x" a D5 rubrikában).

    Na mármost, ha én - dolgozva az "Alkatrészjegyzék" munkalapon - több olyan alkatrész méretet adok meg ami megegyezik az 1500×500-as formátummal (figyelem! fordítva már nem igaz; tehát 500×1500 nem u.a.) akkor az össze 1500×500-as méret pirossal jelenjen meg a "Szabásjegyzék" munkalapon (lehetőleg csak az 1500 és az 500).

    Ezen adatok oszlopszerűen helyezkednek el egymás alatt, tehát a formázást valszeg a C és az E oszlopra kell ki írni.

    Ez megoldható-e? Különben ha kell, elküldhetem privátba az egész munkafüzetet, ha akarod.

    [ Szerkesztve ]

    Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

Új hozzászólás Aktív témák