Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • reelc

    veterán

    válasz FunPro #116117 üzenetére

    "és vannak a csórók, akik orrba-szájba nézik a bundlikat és az akciókat."
    "A csórókból szintén nincs haszon."

    "A lusta ember pont megveszi a játékot." Azért sem igaz, mert aki benne van a torrentes dologban, nyilván a kisujjában van a procedúra amitől működésre lehet bírni amit leszed. Mert nem akar/tud fizetni, játszani viszont akar.

    Ezek szerint semmivel sem vagyok jobb a torrentezőknél, csak azért veszek olcsóságokat, hogy ne szívjak a kicsomagolással, töréssel, stb? Ráadásul hasznuk sincs rajtam.
    Akkor most már tudom, hogy definiáljam magam.

    Részemről nagyon egyszerű, ha nem futottam volna pár éve bele a bundli dologba, és nagy akciókba, akkor valószínűleg más hobbim lenne. Vagy 6-7 évig így is volt, amíg csak 1-2 régi kedvencemmel játszottam néha, semmi mással. Amiket az akkor már létező budget kategóriában veszegettem néha, lemezen nagyjából 2500Ft-ig (úgy 2008-ig).
    Mindig fel kell mérnem a mennyit kérnek érte vs. nekem megéri-e, mennyi megy el a keresetemből rá helyzetet. Én nem vagyok szenvedélyes játékgyűjtő, mint sokan, és nem kártyázok/seftelek.
    Soha nem vettem teljes értékű játékot, és ezt vállalom. Bármi is az, sosem ért annyit, hogy a fizetésem 1/6-át, 1/7-ét elvigye. Persze mai új játékoknál ez mégrosszabb arány lenne, mondjuk 1/5-e. (Ne jöjjön senki a ne cigizz, ne igyál stb. szöveggel köszi, nem csinálok ilyesmit, csak próbálok megélni, emellett hobbit fenntartani.)
    Emellett a gépem is általában közép-alsó kategóriás volt, sőt sokszor lentebb, mert ahogy öregszem, egyre ritkábban fejlesztek. Rég nem priorítás már, csak működjön rendesen. Az alaplapom nagyjából 10 éves, ez eléggé behatárolja a dolgokat (proci, DDR2-es memória, stb.).

    Ha a kiadóknak nem érné meg a bundlizás, nem csinálnák. Nem feltétlenül bevétel tekintetében, hanem PR szinten, mert költ mondjuk belőle szervezetek támogatására. Ezt meg közlik a sajtóval, a nyilvánossággal. Ha nem így lenne, akkor a bundle maradna az indiek kiváltsága.

Új hozzászólás Aktív témák