Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz FunPro #131772 üzenetére

    8 éves unokaöcsém megállás nélkül Fortnite-t néz egy tablet-on , már amikor engedik neki , így természetes volt hogy rákérdezett néha hogy miért nem teszem fel a gépemre , mert soxor látta amikor én is otthon voltam pihenőnapon szabadságon rengeteget COD-ozok,GTA-zok, ezt-azt játszok, de mindig elintéztem annyival hogy nincs kedvem ezt a játékot a gépemen tartani. Szülei nem akarnak neki PC-t venni egyelőre , mert akkor folyamatos lenne a sírás-rívás , félő hogy a tanulásra szánt időbe is belerondítana mint az sok kollégámnál is probléma akik ilyen korú vagy akár idősebb 12-15 körüli gyereket nevelnek.Viszont múlt héten feltettem kiváncsiságból ui. engem is érdekelt mit pakoltak bele azóta hogy kb 2 éve toltam utoljára.Beléptem , lövöldöztem egy keveset, ismerkedtem ezzel az (új?) pályával, és ezután mondtam neki hogy üljön ide és csinálja. Billentyű kiosztást elmagyaráztam neki, mozgásokat , melyik katt mit csinál egérrel stb, pár perc után már rendesen futott lőtt lootolt, építkezéssel csak egypárszor próbálkozott.Tegyük hozzá hogy gyermeteg kinézet ellenére lehet zongorázni rendesen ha az ember egy Solo BR-t meg akar nyerni , mert a végén a top10 körül már csak a billentyűkombóhuszárok maradnak szinte 100%-ban,példának okáért én még sose nyertem solo-t mert nincs megszokva az építkezés. Meg elsőre a kisgyereknek se sikerült természetesen, de ennek ellenére sikeresen elugrált a top 10-ig, mert szerencséjére nem találkozott senkivel. Az első player le is lőtte akivel összefutott a már jóval kisebb körben . Utána játékmódnak inkább egy 50vs50 meccset lőttem be mert ott azonnal respawn van halál esetén , és így megállás nélkül gyakorolhatta a mozdulatsorokat, és mivel így eltelt 1.5-2óra én addig szépen elszenderedtem , amikor is egyszer csak szólt hogy játszak inkább én mert lelőni nem tud senkit, folyamatosan csak kapja-hal, és inkább nézi akarja hogy én csinálom. Mondom neki így viccesen ne idegeljél fel ezt a szart akartad évek óta játszani erre most nézni akarod megin? :DDD Azt mondjuk tegyük hozzá ,első játéka volt, lehet máskor is megpróbálja majd, vagy emészti kicsit hogy milyen volt ha egyáltalán lesz még valaha kedve tolni.Szóval az ember olvassa a hírlapokban hogy az 5 éves gyerek mindenkit halomra lő Warzone-ban a másik meg hekkeli a NASA-t, de rohadtul nem az az átlag. Ha összevetem gyerekkorunk digitális játékaival , C64-en javarészt olyan játékok voltak ahol a világon semmi útmutatás nem volt, sokszor a megkeresendő tárgyak is minden jelölés nélkül bele voltak olvadva a környezetbe,azt se tudtad merre indulj, kit keress, volt 3 életed , ha Game Over volt, akkor a teljes játék véget ért, szinte ez volt a tendencia minden játékmódban, de pont ezek miatt egy ilyen végigtolása totális győztes érzést okozott, most a kereső-kutató játékok többségében messziről villog hogy mit kell felvenni, merre kell menni, mit kell használni, kihez kell odamenni, na ezek a dolgok miatt egy olyan korú játékos mint én más szemmel néz a mai kínálatra , ugyanis mi ott voltunk ennek a dolognak az elején ami összehasonlítási alap a fiatalabb gyerekeknek nincs, így pont ezek miatt az a sikerélmény is elmarad.Ha kellett 200szor újrakezdtük , addig míg nem jött a siker ugyanis semmi más módja nem volt hogy megnyerj egy játékot csak ez.De akik egy vagy 2 generációval utánunk születtek már nem így szocializálódnak hanem úgy hogy a reklámok üvöltik a pofádba hogy győztes vagy , egyéniség vagy , lázadj anyádék ellen,rúgjad fel a szabályokat, légy önmagad (ez mia a fasz?ezt sose értettem , ez kb 1milliószor hangzik el reklám berkekben ) , a Nap éretted sugárzik, miattad alakult ki az univerum , csillog villog minden szivárványos unikornisrózsaszín fényben mint a lakodalmas lónak a szerszáma, az öntudatra ébredt zoomer meg az utáni generáció áll tátott szájjal hogy mi van itt , lehet hogy tényleg egy félisten vagyok, de nem számít ha nincs kitartás meg akarat, meg ügyesség , agy-kéz összehangolási tehetség vagy adottság egy lövöldéhez , észjárás egy jó kalandjáték végigviteléhez akkor DLC-vel , mikrotranzival , MasterCard-dal jön a siker természetesen a fent említett dolgok miatt a játékgyártó gigászok örömére. Na ezek miatt nem csoda nincs motiváció.Minek, amikor a jelenlegi játékipar nem erre van kihegyezve hanem a wallet töltögetésre. Mivel a gaming jó adag óraszámot képvisel a mindennapokban manapság, ez a fajta szemlélet más életterekre is átterjed , és akkor jövünk mi , az idősebb generáció még nem túl öreg de már nem is túl fiatal képviselői hogy elmondjuk hogy ez a mostani generáció egy balfasz életképtelen öntelt széria :DDD

    http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

Új hozzászólás Aktív témák