Új hozzászólás Aktív témák

  • matteska

    csendes tag

    Segítséget szeretnék kérni.
    Nagy várakozással üzemeltem be egy CSS rendszerrel felszerelt nyomtatót.
    /Canon IP2700/
    Mindössze kb 20 ml tinta fogyott a hozzátartozó tartályból (3 hete használom), amikor 15-20
    sor kinyomtatása után a nyomat halványodik majd a papír alján már üres , s a következő oldal is üresen jön
    ki.
    A nyomtató karbantartás programját lefuttatva /tisztítás, fúvókaellenőrzés / minden stimmel , megfelelőnek látszik, azonban a leírt jelenség továbbra is megvan , illetve azt venni még észre, hogy bizonyos idő, 1-2 perc
    elteltével nagyobb mennyiséget, 1-2 oldalt már képes egyhuzamban kinyomtatni. Egyhuzamban relatíve több oldalt képes akkor is nyomtatni ha lassabban végzem a nyomtatást "csendes üzemmód" -ban.

    Csak spekulálni tudok, hogy sűrűbb lehet a tinta /?/, és így lassabban ülepszik a nyomtatófejhez ?
    Lehet, hogy ez butaság, de ahonnan vásároltam azt a tanácsot kaptam, hogy a szintén berendelt 10 ml tisztító-folyadékot öntsem be a tartályba, aztán vagy 40-50 oldal kinyomtatása után megszűnhet ez hiba.
    Egyelőre ezt nem tenném hogy a mellékelt tisztítószert higítónak használjam.
    Olvasgattam a neten, de a tisztítófolyadék ilyetén felhasználását sehol nem látom.
    Még annyit, hogy a capilláris cső nem levegös, feltehetőleg a tinta folyamatosan megy a hajszálcsőben a patronba. /vacak a tinta ? /

    Van esetleg valakinek ötlete, javaslata, hogy mit tegyek ?

Új hozzászólás Aktív témák