Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz vegyszer #53263 üzenetére

    Én most egy mITX alapú gépen egy i3-4130 procival dolgozom napi szinten (szoftverfejlesztés): Chrome néha 20 füllel, Thunderbird 5 postafiókkal, FHD videó lejátszás, grafikai munkák (vektoros és pixelgrafikus), alkalmanként FHD videóvágás, miközben a háttérben folyamatosan ott figyel az Apache, a PHP és a MySQL. Egyedül a videókonvertálás elviselhetetlenül lassú, de arra van egy másik gépem is, ez most csak vészmegoldás. Egyszóval a hétköznapi nyúzást tűri rendesen.

    A Biostar lapban egy AMD FX-8800P APU lapul, ami kisebb TDP-vel rendelkezik a fenti i3-nál, de frissebb, 4 fizikai maggal rendelkezik és nagyobb a támogatott memória sávszélessége, de alapjáraton meg egyszerű videó lejátszáskor az én gépem sem eszik 20 W-nál sokkal többet. Viszont van benne tartalék, és bármelyik alkatrészt tudom cserélni (az integrált lapnak ez hátránya lehet) és akkora bordát/ventit tehetek a procira, amekkorát nem szégyellek (ez a halk működés miatt fontos). Momentán a gépem gyakorlatilag néma, nagyon kell fülelnem, hogy a 12 cm-es, alapesetben 600-on pörgő slim ventit kihalljam a monitor mögül.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák