Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Garold

    senior tag

    válasz canniball #13563 üzenetére

    "ha találsz a telefonra olyan alkalmazást ami wol ébreszti a gépet az is jó lehet."

    Nem is kell hozzá alkalmazás:

    http://wakeonlan.me/

    Csak akkor van gond ha a szolgáltató gyarkan változtatja az ip címet, de ez is kideríthető könnyen dynDNS-el.

    Én így ébresztem a gépet, de általában 0-24-ben megy. :DDD

    Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

  • sb

    veterán

    válasz canniball #13563 üzenetére

    Valamit félreérthettetek.
    Én nem a wol-t mondtam megoldásként, csak jeleztem hogy az említett menüpontot le kell tiltani ahhoz, hogy áramot kapjon az usb, háló, stb... Tehát csak így megy az usb-s távirányítós ébresztés is (ha az usb vevő is támogatja)... nomeg a wol is, de az mellékes.

    Saját témám:
    Szeretném, ha a nas-kétn működő htpc-n a videókat, zenéket elérem a mobilról is.
    - Streamelve, nem másolgatni szeretném.
    - Lehetőleg azokat a file-okat amik már az XBMC-ben benn vannak a library-ben, jó lenne nem külön programmal, megosztással még egyszer beállítani attól függetlenül.
    - Streamnél gond lehet, amit írtam: a videók többsége rar-ban van (letöltésből), amit az XBMC simán lejátszik. Gondoltam ha DLNA szerverként tovább osztja akkor is kezeli és a DLNA kliens a másik oldalon egyszerűen csak a vdeió stream-et kapja meg minden egyéb hókuszpókusz nélkül.

  • rigo88

    aktív tag

    válasz canniball #13563 üzenetére

    hát.. 650, mert az..... színes (de tényleg ezért :D) és még reális áron hozzá lehet jutni!
    ja és nem valószínű, hogy valaha is 5 eszköznél többet szeretnék/fogok egyidejűleg távirányítani.
    tekintve, hogy valószínűleg veszek egy dvb-s pcie karit, így a dreambox is kiesik, marad tv, htpc, és erősítő. más meg úgyse lesz soha legalábbis belátható időn belül nem.
    még nem vettem amúgy meg, várom a lehetőséget 30eurot vagyok érte hajlandó számlával és garral max adni (+4.90posta) itt újonnan 50 az ára.
    amúgy a villogással van a bajom nem a fényerővel, a tv hosszúkás kék lede amúgyis bevilágítja a szobát éjszaka.
    tehát még függő, hogy be tudom-e kapcsolni valahogy a gépet távval, avagy sleep. ennek fejében marad a powerled vagy megy.
    molexre átállításhoz gondolom az 5v-t kell használni nem a 12-t ugye? :D

    egy másik bajom, amire a nyitott elek irc-n csak annyit mondtak, hogy "hasznájjá kábelt B+" az pedig az lenne, hogy a wlan életrekeltéséhez valami fura módon mindig újra kellett indítani a gépet. halálközeli állapot, vagy ismert probléma nem tudom. mindenesetre megvárom az új lapot és meglátom mit mond rá. a lényeg máshogy: minden 2. indításra volt csak hálózatom. egyelőre semmilyen basic troubleshootingot nem végeztem el, megvárom a cserekészüléket, és meglátom mit tehetek.

    Dirr

Új hozzászólás Aktív témák