Új hozzászólás Aktív témák

  • hardtechno92

    tag

    Sziasztok. Nagy dilemmába ütköztem. [Médialejátszó] vagy HTPC-n gondolkozok. Ismerősömnek lenne, jelenleg egy Pioneer blu-ray lejátszója van. Régebben átvittem hozzá a PC-met amiben egy HD 5450-es VGA teszi a dolgát. HDMI-n keresztül rákötöttük az erősítőre, majd onnan ment a kép a TV-be és a végerősítőbe a hang. Ami feltűnt, hogy szebb volt a kép és a hangminőség messze túlszárnyalta a blu-ray lejátszóét. ( pl.: magam előtt hallottam a zongorát, valahol hátul apró zajokat, jobbról a rádió sercegését. Transformerst nézegettük ) ugyan ez a térhatás megvolt a lejátszón, de közel sem olyan intenzíven, mint az 5450-en. A tervezett HTPC grafikus kártyája a nagy tesó lenne, [6450]. A kérdés az, hogy a médialejátszótól is szebb lenne a hangzás és a képi világ, mert akkor egyértelműen htpc ? A másik dolog amit nem tudok megérteni, hogy a filmek 48khz/24 biten szólnak. A blu ray lejátszó ezt a hangot is nyomta át az előerősítőre, de mikor a PC-men 192khz-re állítottam a hangot, akkor jött a nagy áttörés. Nem értem miért lehet ez, mikor a hangsáv a filmen 48khz/24 bit ? Lényeg a lényeg, ha fontos a hangminőség, akkor médialejátszó, vagy HTPC ? :C

    Meghirdetett termékeim más oldalakon is meg lehetnek hirdetve !!

Új hozzászólás Aktív témák