Új hozzászólás Aktív témák

  • Peak

    addikt

    válasz TCr #19086 üzenetére

    Szinte bármelyik konfig tisztességesen kitolja, a legolcsóbb a brazos szerintem.

    Láttam Dabadabbal a post-váltást és azt hiszem magyarázatra szorul az LPCM vs Passthrough kérdés.

    Tehát az XBMCben beállitható az, hogy a hangjelet átengedve nyersen, hozzányúlás nélkül ( passthrough ) továbbitsa a HDMI kábelen keresztül az erősítőhöz, ahol is a DSP processzor KINYITJA azt csatornákra, elkésziti a csatornánkénti PCM (nyers digitálishang jelfolyam, mint a WAV kb.), amit aztán átad a DAC-nak analóggá alakításra.
    VAGY az XBMC nyitja szét a hangsávot csatornánkénti PCMre, és azt "egymástól függetlenive" Multichannel PCM jelfolyamként továbbitja az erősítőnek, ahol is a DSP processzor érzékeli, hogy ez egy már kikódolt, kinyitott hangformátum, és nincs vele más dolga mint átengedni magán szinte direkt a DAC-nak.

    A különbség a két KINYITÓ algoritmusból fakadhat, a belső eljárásokból, van-e upsampling, finomitás, bármilyen extra cucc a DSPben, vs az XBMC algoritmusához.

    A nagyon hárdkór hifisták úgy is ki fogják hallani a két algoritmus közti különbséget.

    Remélem igy egy picit segíthettem.
    Ha triviális dolgot írtam le feleslegesen, elnézést.

    Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

Új hozzászólás Aktív témák