Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DrDante666

    tag

    Sziasztok!

    Nálam is eljött a lámpavásárlás ideje (eddig valami Policenál is gagyibb noname lámpával szórakoztam, így ideje fejlődni). Egyaránt kellene biciklire, ház körül, kertben (jó nagy), ill. néha szereléshez (most csak 1-et vállalnék be először, ezért ilyen sok az 1-ben megoldásra).
    Amit tudjon:
    - memória;
    - OP foncsor;
    - legalább 3 fokozat lentről fölfelé;
    - jelezze, ha merül az akku (de ne úgy, hogy halványodik a fénye);
    - ne zoom-os legyen, hanem aminek van egy kis spotja távolra célozva, ugyanakkor jól terít közelre.
    Eredetileg nem akartam túl komolyat (árban sem), mivel nem tudom hogy bírják majd a notikból bontott Samsung celláim ill. nem kell túl erős reflektor és nagyon nagy távolságra lőni sem, de azt hiszem mégis beleválasztottam (végül is van azokon kisebb fokozat). Ezek közül próbálok választani:

    1. Convoy C8 Cree XM-L U2-1B 2-Group 3/5-Mode LED Flashlight
    2. UltraFire WF504B XM-LT6 5-Mode 510-Lumen White LED Flashlight with Strap - Silver (1 x 18650)
    3. Convoy Sx sorozat

    1. Leginkább ezzel szimpatizálok a fenti igények miatt, tetszik, hogy ismerjük a benne lévő jóféle, okos drivert (na meg villogni is tud, de mégsem kell mindig végigzongoráznom), szinte végig állandó fényereje, jól meg van hajtva. Először tartottam tőle, hogy sok lesz biciklire (vagy hogy nagy lesz, de legalább van fogása és már tokot is találtam hozzá), viszont kisebb fokozaton még bőven jó lehet ilyesmire (főleg ha kicsit az úttest felé fordítom), úgy alkalmas lesz szereléshez közelre szereléshez, ill. a kertbe is, sőt még a végéig is elérne akár.

    2. Mellette szól, hogy többen is használják biciklire és közelre, amire jók is, mivel nem lenne olyan erős fényű, mint a C8. Ellene, hogy nem tudom mennyire lesz jól meghajtva, amit kinéztem, mindig végig kell zongorázni a villogós módokat, dropines és jobban melegszik.

    3. Kb. mint az 50x, csak ezeket minőségibbnek és megbízhatóbbnak érzem, de a C8-at valahogy tekintélyesebbnek tartom külsőre és még olcsóbb is, pedig biztos jó fényt produkálnak ezek is, de mivel kicsik, ha jól sejtem, ezek méginkább melegszenek.

    Győzzetek meg, hogy jó választás a céljaimra a C8 és beszéljetek le a többiről. Bár lehet mire válaszol valaki, már meg is rendelem, mert mire megírtam ezt a hozzászólást, sikerült végre meggyőznöm magam. :D 50x-eket inkább kihagyom és később, ha megint lesz rá, legfeljebb kipróbálok egyet a kis zsebbe való Convoy Sx-ek közül, azokból úgyse tudnék most választani, meg egyébként is kellhet majd még néhány jóféle akku. (Ajánlhattok is akár valamit a C8-ba, mi vált be leginkább, Sanyo, Panas, akármilyenFire?)
    Esetleg más típus is jöhet, de árban nem nagyon szeretnék feljebb menni, és valamelyest minőségibbnek tekinthető kellene (mint a Convoy), amiről már van némi tapasztalat.

    Más:
    Korábban említettéket az IMAX B6 töltőket, de abból sok a hamis és a silány, főleg eBayen (és a balancerük sem elég pontos). Aki még mindig ilyen intelligens töltőt keres, én egy korrekt klónt ajánlanék (a töltőt és az oldalt is), ami árban, minőségben és tudásban kezdő modellezőknél és nálam is jól bevált:
    Turnigy Accucel-6 50W 6A Balancer/Charger w/ accessories
    Szinte minden kínai oldalon vagy helyben is lehet rendelni hozzá néhány dollárért 18650 akkutartókat és kész is a komplett, balanceres töltőállomás, akár packokhoz és többféle akkuhoz (bár tudják kezelni, de úgy vettem észre a NiMH-kat ezek nem annyira szeretik, azokhoz a jó öreg Voltcraft IPC-1L való igazán)).

    [ Szerkesztve ]

  • DrDante666

    tag

    válasz zoli03 #13744 üzenetére

    Akkor lehet teszek még a C8 mellé egy ilyen S2-t, aztán majd utólag, élőben eldöntöm melyik kell nekem. Ha az S2 nyer, a C8-at továbbadom, ha a C8, akkor meg az S2 jó lesz ajándéknak a családban. (Csak nehogy ne tudjak akkor sem választani és mindkettővel saját magam lepjem meg. :D )

    [ Szerkesztve ]

  • DrDante666

    tag

    válasz jozsi252 #13748 üzenetére

    Köszi mindkettőtöknek, azt hiszem meggyőztetek a dupla rendelésről. :K
    Mindkettőtökkel egyetértek, ugyanezek miatt nem tudtam én sem választani. A mellékelt képek alapján távolra egyértelmúen a C8 tetszik jobban (szebb a spotja, a vetítés nagyobb, élesebb a széle és inkább tudjon többet, úgyis van kisebb fokozat, és csak alig drágább), ami kertben jobban bejönne, de csak ott, mert még mindig tartok tőle kicsit, hogy közelre sok lesz és kényelmesebb lenne egy S2. Szóval mindenképp alszom rá egyet, de:
    - Most arra gondoltam, hogy először veszek egy C8-at (mivel külsőre az jobban bejön), és csak akkor rendelek be egy S2-t, ha a C8 túl erős és zavaró lesz nekem közelre (a kis 5%-os fokozatban reménykedek, hogy pont jó lesz a célra, mert ugye kinek-mi számít soknak ill. kevésnek).
    - Vagy nem taktikázok, veszem rögtön mindkettőt ahogy fentebb írtam, mert sosem jutok dűlőre és később csak azon agyalnék, hogy mi lett volna, ha a másikat veszem. :)

    [ Szerkesztve ]

  • DrDante666

    tag

    válasz M_o_g_y_i #13751 üzenetére

    A C8-hoz találtam olyan tokot, amelyiken van még egy rekesz egy tartalék akkunak. Az S2-höz nem tudtok esetleg ilyet valahol? (Bár mivel az kisebb, így annyira lehet nem is lényeg és elég neki egy zseb, de ha van ahhoz is ilyen, abban jobb helye lenne a +1 akkuval.)

    [ Szerkesztve ]

  • DrDante666

    tag

    válasz zoli03 #13754 üzenetére

    Igen, én is erre jutottam, hogy nem alszok erre én már semmit, néhány perce meg is rendeltem mindkettőt, lesz, ami lesz. :))

    [ Szerkesztve ]

  • DrDante666

    tag

    válasz zoli03 #13825 üzenetére

    Na erre kíváncsi leszek, ugyanis én is ezzel a driverrel rendeltem az S2-t és a C8-at is, mivel korábbról mások is ezt említették itt. Így utólag belegondolva a S2-t lehet okosabb dolog lett volna egy kisebbel. Biciklin én egyébként sem biztos, hogy maxon használnám a szembejövők miatt, szóval nálam lehet nem is lesz melegedési probléma, és szükség esetére mégis ott lesz a nagy fokozat, szóval lehet mégiscsak jól választottam. :)
    A C8-nak jobb a "hűtése" egyébként? Mindegy, annyira nem is lényeg, ezt a pár nap majdcsak kibírom valahogy, és kiderül. :))
    A bontott akkuimmal lehet nem is lesz rá gondom. Legfeljebb majd meglépek egy driver cserét, ha úgy látom, bár télen még jó is, ha kicsit meleg, csak ilyen hőségben nem nyerő. :N

    M_o_g_y_i: Remélem hozzám is hasonló gyorsasággal jön a postás. Nekem az S2-t 3-án adták fel, néhány napja már az országba elküldöttnek látom, a C8-at pedig 5-én postázták, arra viszont a tracking azóta is not found, de remélem az is rendben utazik.

    [ Szerkesztve ]

  • DrDante666

    tag

    válasz ólomlábú #13842 üzenetére

    Egy B6-os töltővel max. 6 db sorba között Li cellát tudsz tölteni balanceres módban az alábbi bekötéssel: [link]

    zoli03: Köszi, akkor végül is mindenre van itt megoldás. :) A rugóméretről nem tudtam, pedig csak ipari celláim vannak és ha jól bírják majd, akkor nem tervezek újakat venni, így legfeljebb majd megejtek egy rugó- vagy kupakcserét, ha lehet.
    Végső esetben még mindig ott a lehetőség, hogy elajándékozom a családban vagy eladom, ha a C8 jobban bejön, vagy gyengébbre cserélem, ha túl erős lesz nekem, hiszen eleve úgy terveztem, hogy csak az egyiket tartom meg, csak közben eljátszottam a gondolattal, hogy lámpából sosem elég. :)

    [ Szerkesztve ]

  • DrDante666

    tag

    válasz ólomlábú #13847 üzenetére

    Igen, sorba vannak kötve és a balancer portot a 2 vége és az átkötések adják. Tehát neked a 4 cellával az 5 pines balancer port kell (csatit modellboltokban tudsz rá venni). Ill. a 2 végét még rá kell kötni a töltővezetékekre is, értelemszerűen (+) a pirosra, (-) a feketére.
    Ha van még kérdésed, szívesen segítek, csak mivel ez kicsit off, inkább privátban kérdezz. :)

    [ Szerkesztve ]

  • DrDante666

    tag

    Na ma ért ide az S2 (3-án adta fel a Fasttech, ez így egész korrekt szállítási idő az átlaghoz képest). Azt várnám már, hogy sötétedjen... na meg a C8-at. :)
    Szerintem nagyon jó fénye van a bontott akkuimmal is (áramot még nem mértem, de a strobi olyan, mint valami fényképező vaku :D ), a legnagyobb fokozaton valóban melegszik, bár kézben sem lett forró, azt viszont nem tudom, hogy a LED részéről belül ez mennyit jelenthet, így aztán lehet mégis marad ez a driver, mivel úgyis ritkán használom maxon. de ha kell, mégis tudja ontani magából a fényt. Volt róla szó, hogy ipari cellával rázkódásra módot válthat, hát eddig hiába rázogattam, kocogtattam (Samsung ICR18650-24E SDI 7A3 akkuim vannak), nem sikerült, de biciklin még nem próbáltam. Ill. valaki említette a sípolást is talán, de azt is csak maxon, full csendben, nagyon fülelve hallom (fiatalon, állítólag jó hallással).
    Azon gondolkodtam, hogy biciklire van mindenféle felfogató, viszont jól jönne, ha néha mindkét kezem szabad maradhatna (pakolgatás, szerelés stb.). Szóval nem tudtok esetleg valami pántot, amibe ilyen lámpákat lehet tenni, hogy fejlámpaként is használható legyen?
    Aztán ha sikerült választanom az S2 és a C8 közül, addig mutogatjátok itt az M1-et, hogy lehet kipróbálom azt is. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • DrDante666

    tag

    válasz M_o_g_y_i #13883 üzenetére

    Aha, valami ilyesmire gondolok, köszi! Csak azt nem értem, hogy ha ezt a szokásos módon teszem a fejemre, akkor oldalra fog világítani a lámpa. Vagy nem? :D

  • DrDante666

    tag

    válasz M_o_g_y_i #13885 üzenetére

    A fejem elforgatásával? Vagy ha függőlegesen teszem a fejemre? Mert a képek alapján nekem úgy tűnik, hogy egyben van az egész zöld rész, azt a pánt pedig vízszintetesen tartja. :F De biztos igazad van, mert akkor nem árulnák, oldalra minek világítsak, csak nem értem miért így fotózták. Na mindegy, majd veszek egyet, nem egy nagy tétel, aztán majdcsak leesik, hogy is van ez, lehet én nem vagyok most formában. :)

    Szerk.: Vagy nem lehet, hogy ilyen lámpához való lenne? Habár reviewban írja valaki, hogy jól tartja az S2-t...
    Közben találtam itthon egy rossz fejlámpát, az még dönthető is, lehet abból alakítok majd valamit. De ezek után most már muszáj vennem egy ilyet, hogy megvilágosodjak. :D

    [ Szerkesztve ]

  • DrDante666

    tag

    válasz M_o_g_y_i #13888 üzenetére

    :W Hát, ez most fájt. Kellett nekem 2 hozzászólásban is hangosan "gondolkodni". Valahogy ez most nem esett le, szóval megint köszi! :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • DrDante666

    tag

    Sziasztok!

    Van most egy Convoy S2 U2-1B 2800mA lámpám. E mellé szeretnék egy másikat (hasonló árban, szintén 1 db 18650 akkus, 1 LED-es verziót a márkán belül S1-S6, M1-M2, C8 stb., rugalmas vagyok).

    Kerékpárra, fejlámpának (nem árt, ha lehet kapni ahhoz is fejpántot és tokot) ill. ház körül használom leginkább. Szeretném, ha a jelenleginél minél természetesebb, sőt melegebb színe lenne, fontos még, hogy egyenletesen terítsen ne túl erős közepű a "képe" (az eddig látott fotók alapján ezért az M1 szerintem már ki is lőve) és jó ha ezek után minél nagyobb területet világít be, ezen felül a minél nagyobb "hatótávolság", fényerő még előny, de az már nem feltétel.
    Korábban másodiknak már nagyobbat és bordázottat akartam, de végül is az S2-vel is jól megvagyok melegedés szempontjából és alapvetően az akkuidővel sincs gondom (bontott cellákkal használva), de az említett célokra lehet elég, sőt jobb lenne egy gyengébb a még hosszabb üzemidő reményében.

    Szóval a kérdésem, hogy a fenti igényekkel milyen irányba induljak el, szerintetek melyik lenne a legalkalmasabb a célra és milyen LED-del? Előre is köszi a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • DrDante666

    tag

    válasz zoli03 #15041 üzenetére

    Elsősorban azért, mert ezt beígértem, hogy lepasszolom a családban fotonágyúzni miután lesz vele némi tapasztalatom és vettem magamnak egy másikat, ami méginkább az én igényeimre lesz kihegyezve. Másodsorban bár nem olyan távol tőlem a szerelgetés, de most szívesebben rendelnék megint egy komplett lámpát, majd pont eleget babrálgatom még őket később.
    Már látom ez a T6-4C kell nekem, köszi. Szerintem egy S6 lesz ebből, már csak azt kell eldöntenem, hogy mennyire adjak lejjebb az áramból. De végül is a nagyot sem kötelező maxon használni, ám a lehetőség mégis ott lesz, akku van bőven, szóval lehet maradok a 2.8A-nél, mert gondolom a melegebb szín egyébként is egy kicsit gyengébb fényt fog produkálni.

    [ Szerkesztve ]

  • DrDante666

    tag

    válasz DrDante666 #15042 üzenetére

    Nos a Convoy S szériáját tekintve, mivel az S3 csak a hátsó kupakjánál szedhető szét, az S4 a nyitott eleje miatt nem víz és porálló, az S5 nekem nem tetszik, az S6-ba csak védelem nélküli cella fér (bár jelenleg csak olyanom van, de sose lehet tudni), az S7 pedig alu helyett acél, így végül úgy döntöttem, hogy kipróbálok egy Convoy S8-at (kell valami új másodiknak vagy az S2 utódjának és tetszik, hogy a szögletes rész miatt fektetve sem gurul el az asztalon olyan könnyen, egyszerre van rajta csipesz a testen és zsinór a végén ill. az S2 mellett ebbe tuti jó mindkét féle cella).
    Alapból T6-4C LED-del jön ill. bónuszként még egy T4-7C is lesz próbaképp.
    Hogy szükség esetén adott legyen a fotonágyús lehetőség, maradtam a 2.8A-es változatnál.

    Az ünnep közepette viszont meg is jelent egy újabb igény. Most egy (nálam legalábbis jóval) idősebb családtagnak keresek zseblámpát. A lényeg, hogy 18650-es akkuval menjen (ebből most úgyis van nekünk néhány hasznosításra váró, de egyébként is megunta már a ceruzaakkus játékot szemben a Li-ion cellák gyorsabb tölthetőségével, nagyobb kapacitásával és egyéb egyszerűségével). Ami szempont, hogy neki a nálam látott fényerő is több mint sok, cserébe inkább hosszabb akkuidőt szeretne (úgy egyébként is és mert hozzám hozná tölteni) és azon belül a lehető legkedvezőbb árat, de még olyat, ami nem pénzkidobás, hanem jó vételnek tekinthető és a védelem nélküli cellák miatt jelezze, ha már merül az akku. Előny, ha melegebb színe van, de végül is bármelyik jó neki. Merre keresgéljek? Legyen egy 1A-es szintén Convoy Sx vagy van valami ettől is olcsóbban esetleg neki már inkább egy több cellás lámpa ajánlott?

    [ Szerkesztve ]

  • DrDante666

    tag

    válasz zoli03 #15140 üzenetére

    Az S3-as dolgot abból feltételeztem, hogy a képeken csak a hátulja van lecsavarva, míg az összes többinek az eleje is. De akkor valószínűleg csak más a szétszerelés módja. Pedig kifejezetten szimpatikus volt, mert ha jól emlékszem, annak rövidebb a refije, szóval egy hajszálnyival jobb flooder lehet, ami nálam plusz pont lenne.
    Az S4-nél a Fasttech oldalán sincs írva a vízállóság, külföldi fórumokon is azt olvastam, hogy tudatosan száraz időben használják inkább. A hostnál 5 gumigyűrűt láttam, amiből szerintem 2-2 a középső rész végére megy az 5. pedig a lencséhez. Viszont ha jól sejtem, az elején a reflektor oldala látszódik ki, emiatt gondoltam, hogy én inkább nem kockáztatok vele biciklin esőben.
    Az említett okokból természetesen én sem FT-ről rendeltem az S8-at (ahogy írtam 2.8A driver, T6-4C LED). Ház gondoltam azért nincs még külön hozzá, mert újabb, de így vagy úgy, számomra van annyira szimpatikus, hogy tegyek vele egy próbát. Úgy vagyok vele, hogy végül is rosszul nem járhatok, mert a 2-ből már összekombinálom magamnak az ideálisat, a másikat pedig lepasszolom a családban, ott egyelőre még úgyis csak annyi szempont van, hogy világítson, de azt jól.

    Az előző hsz-emben keresett következő lámpa kapcsán még annyi infót kaptam, hogy akár fejlámpa is lehetne, sőt az még lehet jobb is lenne, ha esetleg arra könnyebben van javaslat.

    [ Szerkesztve ]

  • DrDante666

    tag

    válasz DrDante666 #15141 üzenetére

    Nos közel 2 hónap után végre megérkezett a Convoy S8 XM-L2 T6-4C LED-del, AMC7135*8 (Nanjg 105c) 2.8A driverrel. Így elsőre nem igazán látok különbséget az S2 vetítési képéhez hasonlítva (utóbbiban is ugyanilyen driver van, korábban XM-L U2-1B, most pedig egy T4-7C LED-del). Szóval leginkább csak a ház kialakításában térnek el szerintem (de majd még tesztelgetem), annyi hogy az S2 Fasttechről szinte csontszáraz menetekkel jött, az S8 Banggoodról érkezvén pedig elég rendesen be van kenve.

    [ Szerkesztve ]

  • DrDante666

    tag

    Üdv! Egy nyugdíjas rokonomnak keresek 18650 akkus zseblámpát. Korábban a sima egyszerű kis izzólámpás megoldásokat használta, csak már nem győzte elemmel, NiMH akkukból az olcsókkal megjárta, az Eneloopot drágállta. Azóta volt pár gagyibb sima LED-es próbálkozása, azokból meg kiégtek a LED-ek...
    Van viszont van egy csomó bontott 18650-es cellánk kihasználatlanul, jóféle töltővel és a zseblámpáimat látva (Convoy S2, S8) ő is szeretne egy normálisabbat végre. Az S2-t ajánlottam neki, ám nem érzi szükségét ilyen komoly/erős lámpának, bőven megelégedne egy alacsonyabb kategóriás (de továbbra is 18650-es) lámpával főleg a kezdezőbb árért cserébe, de a még meg szabad venni kategórián belül.
    Lehet akár kézi lámpa akár fejlámpa, csak a lakásban, néha a kertben bóklászva használná. Amiből nem szívesen engednék, az az alacsony cellafeszültség jelzése, mivel mind ipari cellák. Van esetleg tippetek, vagy marad az S2 egy kisebb/gyengébb driverrel?

    [ Szerkesztve ]

  • DrDante666

    tag

    válasz 6.regem #17230 üzenetére

    Köszi a tippeket, végül úgy néz ki, hogy megkapja az én S2-met én pedig kipróbálok egy S3-at (úgy tudom nagyobb a vetítési szöge és csak ipari cella fér bele, de nekem pont olyan bontottak vannak).

    Mivel használnám néha kicsit huzamosabb ideig is (de csak low vagy mid módban), arra gondoltam, hogy csak egy hostot rendelnék, na meg drivert és egy Noctigon T6-4C LED-et. Lenne értelme is vagy inkább csak erősebb hajtás és egyéb tuning esetén éri meg az ilyen LED?
    Ez a valami a host tartozéka, amennyiben szükséges bele vagy ilyet is kell vennem külön?
    Még a fekete O gumigyűrűket gondoltam színesre lecserélni, ez pontos méret lenne rá?

    Bár olvastam olyat is, hogy így összerakva előfordul pl. hogy kicsit más szögben világítanak (gondolom attól függ mennyire húzták meg) és egyéb különbségek, szóval lehet mégis egyszerűbb lenne egy készet rendelnem...

    [ Szerkesztve ]

  • DrDante666

    tag

    Ezt az alternatív firmware-es drivert próbálta már valaki?
    Úgy tudom már az alapdriver is jóféle, bár kicsit erősebb, mint a megszokott 2800mA-s, de én örömmel beáldoznám a részemről fölösleges villogó módokat kb. 20%-onként léptetett fokozatokra. A moonlight módot is kipróbálnám, sőt az Off-Time memória és a Turbo Timer is jó ötletnek tűnik és mindennek minimális a felára.

    [ Szerkesztve ]

  • DrDante666

    tag

    válasz dni #17627 üzenetére

    Ha esetleg nem adtad még le a rendelést, a Convoy S2+-t is tudom ajánlani. Rövidebb a reflektora, emiatt nagyobb, területet világít be, nekem kültérre (biciklizésre, kertbe) jobban bejött, mint a sima (és a nyomógombos vége is be van vágva, kicsit talán kényelmesebb). Annyi, hogy azt alapból gyengébb driverrel árulják, így vagy nagyobbra kell cseréljed ha teljes nagy fényt akarsz vagy inkább veszel csak egy hostot, abba drivert és LED-et, majd összerakod. De ha nem akarsz magad szerelgetni, akkor valóban a sima S2 a legjobb választás a célra szerintem is.
    (Valaki írta, hogy ipari cella kotyoghat bennük, nekem csak bontott akkuim vannak, de egyikkel sem váltott módot magától még terepen sem, persze lehet csak szerencsés modelleket fogtam ki vagy magától az akkutól is függ.)

    Az a 360°-os forgatós kerékpáros konzol nekem jött be. Sosem használtam ki a forgatási lehetőséget, hiszen fordul a kormány, viszont a lámpa leszedegetésétől idővel mégis elkezdett kotyogni, zörögni. Ez viszont atomstabil és még olcsóbb is.

    [ Szerkesztve ]

  • DrDante666

    tag

    válasz setom #17719 üzenetére

    Zoomos lámpa nem tudom mennyire jó választás kerékpárra, de ha belefér a keretbe, én is inkább egy Convoy S2-t vagy S2+-t javasolnék, azoknak egyszerre van egy közepes spotja az útra, ugyanakkor köré is terítenek, minőségben is jobban ott vannak, ráadásként még vízállók is, ami nem árt, ha elkapna egy eső. (Sőt mivel teljesen henger alakúak szerintem felfogatni is egyszerűbb és gyorsabb.)

    Ha mégis maradnál annál, amit kinéztél, a fokozatokkal kapcsolatos igényed egy megfelelő driver cserével valószínűleg összehozható.

  • DrDante666

    tag

    válasz ebb #17752 üzenetére

    Akkor gondolom egy azzal a típussal kompatibilis töltő kellene: [link]
    (Sose volt ilyen akkum/töltőm, csak találomra mutattam egyet, hogy kapható.)

    [ Szerkesztve ]

  • DrDante666

    tag

    válasz Myers #18226 üzenetére

    Itt kicsit olcsóbb, mint ahol a fórumtárs mutatta és darabra is lehet rendelni. A leírás szerint 30 mm átmérőig használhatók a csipeszek.
    (Én is innen vettem. Polcra vagy gázcsőre csíptetve használom egy 25 mm átmérőjű lámpával. Nem egy profi cucc (sok tekergetés után, ha olyan helyzetbe állítom, a lámpa súlya néha elállíthatja, bár gondolom lehetne rajta alátétezve szorítani, csak eddig lusta voltam és inkább kijátszottam másik pozícióval). De ettől függetlenül szerintem teljesen jól használható, sokszor jól jött már a praktikus 3. kéz, szóval nekem ennyiért nagyon megérte.)

    [ Szerkesztve ]

  • DrDante666

    tag

    intl-outdoor:

    Please read the instruction below, and consider to pay for $2 tracking fee for your order.
    Due to the lost package rate is so high for certain countries, customers from countries other than the following list will be required to pay for $2 tracking fee when the order value is below $20, otherwise the order will be rejected.
    Australia, Denmark, Germany, Russia, France, Holland, Canada, Czech, United States, Norway, Japan, Sweden, Spain, Italy, United Kingdom

    Úgy látom nem volt még, ezért gondoltam megosztom, mert csak rendelés után jelzik.

    [ Szerkesztve ]

  • DrDante666

    tag

    Sziasztok! Nekem is van egy ilyen Opus BT-C3100 v2.1 töltőm, ha jól emlékszem még az első 100 rendelő között sikerült rá szert tennem. :C
    Eneloop és 18650 akkukhoz használom eddig igencsak elégedetten (volt előtte egy Turnigy AC6 hobbitöltőm is, de ez praktikusabb már csak a több csatorna miatt is), szóval én is tudom ajánlani, aki ilyen jellegű töltőt keres.

    A napokban viszont kaptam egy maradék kissé túlmerült 18650 cellát (2,4-2,6 V) és az Opus-szal sajnos nem tudok velük mit kezdeni, mert (bizonyára a feszültségszint alapján NiCD/NiMH kategóriába osztályozza és) FULL.
    Nem feltétlenül szeretném őket ilyen-olyan módon megbikázni, hanem arra gondoltam, hogy vennék a célra egy kis USB-s csak LiIon töltőt (a normálisakból a legolcsóbbat) másodlagosként, ami aztán jó lenne a családnak (nagyon ragadós ez a lámpázás :D ).
    Visszaolvasva úgy látom, hogy a Miller ML-102-t ajánlgattátok. Minőségben, árban elvileg meg is felelne, ráadásként akár még mobil is tölthető róla, mégjobb (lesz egy másodlagos power bank is :D ). Olvastam viszont, hogy a v7.1-ből a töltés befejeztével mielőbb ki kell venni az akkut, mert bár mininális árammal, de tovább tölti, ami esetünkben nagyon nem jó.
    A v8-ban vajon megoldották már ezt a csepptöltési problémát?
    Valóban tölteni fogja a túlmerült akkut is (mert a benne lévő védelem 2,9 V-ig engedi merülni, ami között persze lehet nincs összefüggés), tapasztalat esetleg valakinél?
    Egyéb alternetívára javaslat?

    [ Szerkesztve ]

  • DrDante666

    tag

    válasz hpsafl #20378 üzenetére

    Nekem is ez volt a módszerem, de ez csak addig működött, amíg el nem adtam a hobbitöltőt az Opus árának javára. :DDD

    Már látom, hogy valóban egy XTAR MC1 kell nekem, ha sikerül beszereznem. Köszi mindenkinek! :)

  • DrDante666

    tag

    Sziasztok! A Roche F12-nek milyen kapcsolója van? A nagyobb, könnyen kapcsolható, mint a Convoy S2 féle vagy a kisebb, kicsit nehezebben, szinte ujjheggyel nyomható Convoy S2+ féle.
    Azért kérdezném, mert egy olyan lámpát keresek éppen ebben a kategóriában, amelyiknek rövid reflektora (mint az S2+ féle) és kesztyűben is könnyen kapcsolatható gombja (mint az S2 féle) van.

Új hozzászólás Aktív témák