Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz kner #37209 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm, hogy nem nekem kellet magyarázkodnom. :R

    Mint írtam a lámpa egészében, akku + meghajtó + LED gondolkodtam, tehát helyes az elgondolásod. :K

    Tényleg az optikák közötti különbséget akartam volna megmutatni, különböző helyzetekben. Remélem sikerült. Osztott tükrös, hibrid TIR rendszerű lámpából csak AA -s volt, tehát SMO és OP tükrös lámpából is ilyet választottam. A teljesítményt is próbáltam 1 szintre választani. Választhattam volna a tükrös lámpáknál jóval erősebbet is, de az túlzás lett volna. Írtam is, hogy az AA -s lámpák többeteknek fogja bökni a ... . ;]
    Sima nagyítólencsés SK68, OP, SMO refivel már találkoztatok, osztott tükrös SMO rendszerrel, hibrid TIR lencsével, szerintem 99 % -otok még nem futott össze. A gyertya rendszer is a Mag Lite esetében más mint a farokra állított többi lámpa, a Mag megoldását kinti viszonyok között is lehet használni, nem kell hozzá plafon, mennyezet.

    Remélem így már világos mit szerettem volna megmutatni. Ettől független, nem biztos, hogy mindenki értette, megértette, viszont akit érdekelt a dolog, annak szerintem tudtam segíteni.

    Végén már az is bele lett keverve, hogy mit mire használni érdemes, felhasználhatósága. Magam részéről, hibát még ott követtem el, amikor az általatok használt lámpával próbáltam még összevetni. Többeket sikerült ezzel is felhergelni. A cél csupán az volt, hogy tudjátok mihez viszonyítani.

    Aki lakótelepen lakik annak tényleg elég a TIP is. Nem a saját megnyugtatásomra készültek a képek.

    "odakint - még beépített területen is - ezek a fényáramok a legtöbb esetben nagyon kevés dologra jók"

    A Fenix FD20 - beltérre, lakáson belüli használatra lett megvéve. Magatok is láthattátok működés közben.
    Az Olight S2A 550 Lm -os fénye elég 30 m -ig, de legtöbbször, 120, 260 lm -on használom lakot területen, parkban. (Zebralight - szintén erre jó, de EDC méretben)
    A Nitecore EA21 / MT20A (360 lm) lámpát használom akár beépített lakott területen is, parkban is, de erdei kiruccanásoknál is. Ez akár 9000 cd, mért fényerőre is képes, ami matt környezetben is használható, képes akár hosszabban is bevilágítani az ösvényt.

    A Led Lenser sorozatát, hosszú téli éjjeleken a kert megvilágítására, a mindennapokban a munkámhoz, és a hosszabb nomád túrákra használom. Beltérben, a szórt fényük esetén, 280 lm -ból 400 cd, 400 lm -ból 800 cd, 600 lm -ból 1600 cd fényerőre képesek. Kinti környezetben, fókuszálva használom őket, szinte az egész fényáramot előre nyomják, kevés szórt fénnyel, viszont a szélesebb, messzebb világító fénycsóvával. (280 lm / 16000 cd, 400 lm / 31000 cd, 600 lm / 26000 cd) A 100 m távon, a tisztán, jól látható 20 - 30 m átmérőjű fénykör, számomra elég használható. A kis lm kis energiafelvétellel jár, tehát hosszabban bírja a lámpa. A 3, 5, 8 órás üzemidő MAX fokozaton, nekem megfelel. Természetesen a többnapos nomád túrákon a MIN fényáram (25 - 40 lm) ami dominál. Mindezt 2,5 - 3,5 cm testátmérőből, 12 - 14 cm hosszból hozták ki. Lehet, hogy más embernek ez a márka sz@r, nálam, amire használom, bevált.

    Természetesen használok erősebb lámpákat is. A Klarus XT11GT 2000 lm / 25000 cd, a Nitecore EA45S 1000 lm / 40000 cd, az Acebeam EC60 2000 lm / 90000 cd. Viszont a legtöbb esetben, elegek, a jóval kissebb 2AA -sok.

    Elég nehezemre esett nem beszólni az írásod végett, de szerintem, ha megnézted a fényképeimet, igazat adhatsz, hogy néha az a pár lm is elég tud lenni. (A faltól a kapu 90 m, a szemközti ház fala amit megvilágít, +20 m , tehát 110 m. A kert végében a füves rész kb 40 m hosszú. Ezt a TIP biztosan nem világítja be.) Egy db lámpám sem forrósodik annyira, hogy le keljen kapcsolnom alacsonyabb fokozatra.

    Mértékegységek:
    Elektro: feszültség - V, áram - A, teljesítmény - W, munka - Wh
    Idő: óra - h, perc - p ('), másodperc - mp (s) (")
    Hossz: méter - m, centiméter - cm, milliméter - mm
    Fénytan: fényerő - Cd, fényáram - Lm, LUX
    szög - ° (fok); hőmérséklet - °C / °F; tömeg - g; dg; kg

    Kb. 25 éve, nem Magyarországon, így tanították felénk a mértékegységek írását. Külföldön, más helyeken is ezt láttam. Nem tudtam Magyarországon, hogy tanítják. Ezek után igyekszek átvenni az általad leírtakat. És itt is köszönöm a kiigazítást. :R

    U.I.

    Éjjel nem dolgozom. Más okból vagyok fent többször. :O

    [ Szerkesztve ]

  • Gargouille

    őstag

    válasz kner #37209 üzenetére

    "Lakóépületben egy Nitecore TIP is elég, odakint - még beépített területen is - ezek a fényáramok a legtöbb esetben nagyon kevés dologra jók."

    Csak egy gondolat ehhez. Nagyon eltérő ám, hogy mi mire jó. Például egy lakótelepen ha nem akarom éjjel felkelteni a fél háztömböt, akkor jobb egy gyengébb, szűk kis fénnyaláb ha csak az a cél, hogy ne essek hasra, viszont ugyanitt ha mondjuk a zsebemből kipottyant kulcs csomót keresem a fűben, akkor meg olyan lámpa kell amivel bevilágítok egy nagyobb területet.

    FBLLMAG írásai ott mennek félre szerintem, hogy sok esetben a satut hasonlítja a kombinált fogóhoz. Mindkettővel lehet "szorítani" de mégis teljesen másra használandók, még akkor is ha vannak olyan feladatok amiket mindkettővel meg lehet oldani. Összehasonlítani őket mondjuk pusztán a kifejthető szorító erő (vagy bármely más kiragadott paraméter) alapján sok értelme nincs. Van amire a satu alkalmas és van amire a kombinált fogó. Ettől egyik sem "jobb" vagy "rosszabb" a másiknál, egyszerűen másra valók.

    A lámpáknál is ugyanez a helyzet, hogy önmagában az égvilágon semmi értelme számolgatni a cd-ket, mert egészen másra való egy thrower meg egy flood lámpa és a kettő nagyon eltérő cd értékeket mutat és attól nem lesz "jobb" mondjuk egy thrower, hogy egy bizonyos pontban magasabb cd értéket mutat mint a másik lámpa, mert a vetítési képe dönti el, hogy alkalmas e az adott feladatra.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák