Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ElektronetZ

    tag

    válasz Alteran-IT #172 üzenetére

    Nagyjából egyetértünk, az a tapasztalat, hogy a modemeknél legtöbbször a hozzá adott tápegység hibásodik meg, kisebb részben maga a modem.
    Majdnem az összes modem a Broadcom chipsetjeire épül, és annak a referencia FW-jeire, amit a gyártók kiegészítenek saját megoldásokkal, több kevesebb sikerrel.

    A Cisco annak idején a Scientific Atlanta felvásárlásával jutott hozzá a CM típusokhoz, és az Edge QAM-okhoz is (pl RFGW-1), a későbbi RFGW-10 már saját fejlesztés lett, nem véletlenül egy komplett switch platformra épül az egész keret. Ilyen termékportfólió mellett nyilván felesleges egy darabonként pár dolláros hasznot hozó CM üzletágat fenntartani, nekik ez nem éri meg. Mint ahogy a Linksys-t a lakosság megoldásaival, leépítették ezt is, ami nem baj, sőt egy logikus lépés.

    Elég nagy változások készülnek az Elektronet szolgáltatásaiban, ami természetesen az Ügyfeleinknek fog kedvezni, és szerintem mindenki örömmel fogja fogadni ezeket. A részleteket nemsokára közzétesszük.

  • Beniii06

    őstag

    válasz Alteran-IT #172 üzenetére

    Csak azt írtam, amit tapasztaltam, hogy alapvetőleg a szolgáltatás minősége az évek során megfelelő volt. Azt, hogy UPC, T is szolgáltat koaxon az közel sem azt jelenti, hogy esti órákban, terhelt hálózaton is mindig megvan a max elméleti sebesség + még egy kicsi. Amíg 40-es csomag volt 42-vel jött, 50 helyett 54, most 70 helyett 73 jött és nem csak éjszaka, hanem mindig!. Voltam már Invitelnél, Telekomnál, Diginél, ismerősnél UPC van és ezeknél napszaktól függően komoly lassulások vannak. pl diginél a 80/as csomag 15:00-23:30 között használhatatlan mert 20 Mbps alá megy rendszeresen, a UPC szintén zenész, ott az 500-as csomagból ~400 fölé nem igen megy, az 500 közelében csak hajnal 3-kor van. Azt nem állítom, hogy a cég gazdasági portfóliója a legjobb(ezt nem is tudnám megítélni, mert nem ez a szakterületem), de az biztos, hogy a technikai háttér jó és persze a technikai dolgózók értik a dolgukat. Lásd itt is lehetővé válta a párbeszéd. Te melyik másik szolgáltatónál tudsz ilyen lehetőségről?

    Egyébként lemértem és tényleg a noname "Leader electronic" márkájú gyenge minőségű táp felelhet a melegedésért, mert 12V helyett 15.5 V-ot ad le. Ahogy ismerem az erősítőket 18V-ig nincs gond tápfeszültségnél, de biztosan le fogom cserélni, ha találok egy megfelelőt a fiókban.

    [ Szerkesztve ]

    "Got any other secret weapons?"

Új hozzászólás Aktív témák