Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nahrok

    csendes tag

    válasz csmat #5139 üzenetére

    Szia!
    Egy pár szót a gépekről.
    De előtte a rendelésről.
    Remek gyors volt a szállítás, és csomagolás. Telefonon minden kérdésemre korrekt pontos válasz kaptam.
    Hétfőn délután rendeltem, szerda délben csengettek.
    A gépekről.
    Kipróbáltam a masinákat, de nem feszgettem a határait, mások megtették már előttem.
    A fúrógép alap változat, nincs ütvefúrási funkció(nincs rá szükségem, arra ott a pneumatikus az öcsémnél ha esetleg betont akarok lyukasztani. A körmös tárcsás ütő mechanizmus nem használ egy gépnek sem)
    Fogása kényelmes, az irányváltó kapcsolója remek helyen van, még kesztyüben is, nem kel a csuklót megmoccintani a művelethez, föleg hogy nekem kicsi kezem van.
    A súlya viszont tekintélyes a tíz cellás akkuval( későbbiekben veszek hozzá egy öt cellásat 2,6A, szerintem az is elég)
    A tokmánya elkattanós rendszerű, fém. Nyomatékgyűrűje pontosan érzékelhetó, talán lehetne alacsonyabb az indulási érték.
    Megvilágítás jó, jobb mint a kapcsoló felettiek amit a tokmány kitakar.
    Sebesség finoman adagolható, szinte nulláról.
    Egy negatívumot említenék. A markolat lehetne maszivabb,stabilabb. Kézzel is meg lehet tekerni, erőssebb csavarozásnál, vagy fúrásnál, célszerű a segédfogantyút feltenni, igy tehermentesíteni.
    Nem biztos hogy egy leejtésnél sértetlen marad. Érdekes hogy a márka név csak tamponozva van, nem formába öntve, de ez csak kukacoskodás.
    Dekopír jól összerakott darab.
    Próba vágásokat végesztem, nekem megfelelő nem erölködik. A szögbe vágás nem az erőssége.
    Akkuval súlya jó kényelmes tartani.
    A talpa az átlagnál nagyobb, 19 cm hosszú, nem billeg el, remek.
    Talp beállítás ötletes, jobb mint a csavaros
    A led megfelelő világítást ad. Lézer nincs. Sok értelme nem lenne.
    Fordulatszám 2400, ami nem tünik soknak, de a lökethossz 25,4mm ami a profi gépekre jellemző.
    Előnye a nyugodtabb gép járás, és természetesen a fűrészlapot hosszabban használja, ha már egyszer kifizettem a teljes lapot elejétől a végéig. Barkács kategóriában 15-18mm az általános, 20mm már jó értéknek számít (parkside)
    Azért vannak kifogásaim is.
    Indítás csak a reteszelő oldásával lehetséges, elsőre szokatlan, de aztán másodjára is. Majd meg szokom. A fordított megoldás jobban tetszik.
    A fűrészlap tengely megvezetése, illesztése szokatlanul nagy. Előre-hátra még rendben van, de oldalra már nem.
    Ezért nem vág pontosan szöget.
    Plexibúra nem szerencsés, led fénye erősen tűkröződik rajta, a vágási pont e miadt nem látható tökéletesen. Le is vettem. Védő szerepe nincs arra ott az acél hurok a kés előtt, az újjamat meg csak nem teszem oda menet közben.
    Esetleg por elszíváskor van jelentősége, akkor fel pattintom.
    Talp alu öntvény, rá csavarozott műanyag betéttel. Az acél jobb lenne, egyben merevítene is.
    Sík felűletre helyezve pár tized mm billegés tapasztalható, majd megoldom, bár bosszantó.
    Gyorstöltő használatiban már másképpen van leírva a töltés folyamat
    3Ah akkunál 40 perc gyorstöltés, de ez 80%-ot jelent, a fenmaradó 20% kímélő töltéssel történik plussz 1,5óra.
    Összességében megérte az árát, hobby oldalon a felsőszintet eléri, de a profi gépektől azért még elég távol, van
    Ilyen akcióban ha lesz jövöre elgondolkodok még két gépen.
    Kicsit hosszú lett.

Új hozzászólás Aktív témák