Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biker

    nagyúr

    válasz axioma #103 üzenetére

    Hát pont nem izgatna a kérdés. Pl meg szoktam állni pisilni olyankor is, mikor nem tankolok, mégsincs lelkiismeret furdalásom.

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • prmcsk

    addikt

    válasz axioma #103 üzenetére

    Attól függ hol állsz meg ehhez...Ha a kútfejet foglalod mindehhez biztos, hogy k. anyázás a vége, ami teljesen érthető is lenne hiszen remélt hasznod nulla + a helyet is foglalod...Ne a "trambulinról akarj vizelni".

    A pisakérdés teljesen más, mert a hátsó pihenőben megállva más is él vele és nem tankol.

    [ Szerkesztve ]

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • Chal

    addikt

    válasz axioma #103 üzenetére

    Személyes véleményem: amennyit én az életem és a levezetett km-ek folyamán bedobtam ezekbe a kasszákba, akár oda is költözhetnék bármelyik cég bármelyik kútjára, ingyenes étkeztetéssel és általuk fizetett táncoslányokkal együtt :)

    De viccen kívül: szerintem a kutak úgyis át fognak alakulni, és ugyanúgy központi szerepet fognak betölteni az elektromos autók fogadása kapcsán is mint most a benzin/dízelek kapcsán. Teljesen értelmetlen és bunkó dolog lenne szopatni az átmeneti állapotban az elektromos autósokat. Az elején azért, mert az emberek nagy része ma az elektromossal megy oda, holnap meg a "fő" autójával, amibe belever 20-30kHUF-nyi üzemanyagot. Szóval nagyon kevesen vannak azok egyelőre, akik tisztán elektromos hajtással oldják meg az életüket, ők pedig még mikroszkóppal sem kimutatható veszteséget termelnek egy hugyozással vagy keréknyomás ellenőrzéssel. A folyamat végén pedig nem elhajtani kell majd őket, hanem kiszolgálni, ellenkező esetben az adott cégnek fel fog kopni az álla (egyébként akkor majd a retro benzines autós nem állhat oda ablakot mosni?).

    Egyébként pont a minap voltam egy Mol-os előadáson, nekik már határozottan definiált céljuk, hogy a kútjaik komplex szolgáltatást nyújtó pontok legyenek, ne csak üzemanyag árustó állomások. Az ok: az elektromos autók terjedése. Ez egy fokkal normálisabb hozzállás mint az, hogy "nincs itt számodra semmi, szóval húzz a fenébe", hiszen megfelelő üzleti modell esetén a kecske is jóllakik és a káposzta is megmarad.

    Figyelembe véve ezt, meg azt, hogy már sok kúton most is ott vannak az elektromos töltők, valamint hogy átmeneti állapotról van szó, szerintem ez egy annyira apró probléma, hogy kb. senkit nem érdekel ebben a bizniszben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák