Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MasterMind

    tag

    válasz Jorus #12648 üzenetére

    +genndy:
    Köszönöm szavaitokat, a képeket már úgy lőttem, hogy az .ini(k) játékra optimalizáltak, lehetne feljebb állítgatni, de az már magával vonzza a uGridsToLoad paraméter állítását is, ami nálam pillanatnyilag 5. Amennyit az 5 enged, azon belül a grass distance ki van maxolva. Ha feljebb veszem 7-re vagy 9-re, érezhető a performance drop. Márpedig a külső cellák betöltésénél (átsétálsz egyikből a másikba) még 5-el is beakad a játék 1-2 másodpercre, de szerencsére csak addig, amúgy átlagosan 50-60 (vsync) fps-sel zakatol.
    De aztán később lehet, hogy a látvány érdekében és pár kép erejéig felmaxolom az .ini-ket teljesen, ezenkívül tovább moddolom majd még grafikai elemekkel, de első körben egy a honosítással teljes mértében működő stabil mod-környezet volt a cél. Sajnos a stabil nem igazán valósult meg, random jelleggel kapok CTD-ket, pedig nagyon aprólékosan előre átgondolva és megtervezve szabályosan telepítettem mindent. Szerintem az engine kezdi elérni teljesítőképessége határait, így is sokkal többet hoztak ki belőle a modderek, mint amiről Bethesdáék valaha is álmodni mertek. :)

    woryz:
    A konfig. (1-2 dolog cserélődött, most frissítettem.)

    És akkor a modlista telepítési sorrendben (a verziószámok csak nekem bírnak jelentősséggel):
    v1.0
    - Oblivion
    - SI
    - SI Patch 1.2.0416
    - OBSE
    - OBMM, Wrye Bash, BOSS
    - DLCs
    v2.0
    - Archive Invalidation Invalidated!
    - 4gb patch
    - Oblivion Stutter Remover
    - All Natural Weather
    - Immersive Interiors (összes)
    - Rainbows in Tamriel
    - Natural Habitat
    - Qarl's Texture Pack III
    v3.0
    - Bomret Shivering Isles Texture Pack
    - Better Nightsky
    - Improved Fires and Flames
    - Lush & Gaudy Floriana Requiem
    - Improved Tree & Flora 1 & 2
    (A két növényzet mod keverve van, egyesével kiválogatva a textúrákat.)
    - Grass Overhaul
    - Disappearing Grass Fix
    - Improved Fruits & Vegetables
    - Enhanced Vegetation
    - Optional torch
    - Real Lava
    v4.0
    - Oblivion Reloaded + ini config (nálam a Snow Accumulation effekt teljesen hibás, még nem jártam utána.)
    - RAEVWD (+RamDisk)
    - Animated Window Lightning System
    v5.0
    - Oblivion magyarítás
    :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák