Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zitrone88

    aktív tag

    válasz _seth_ #490 üzenetére

    Ha ár nem számít, akkor csakis haza pörkölés:
    Maran
    Roastopus
    Casmo
    Líceum

    Ha mégis bolti vonalon maradnál, kóstold meg a Lidl-ös Bio-t is, meg a dallmayr prodomot, és a Mantar Calmát :)

    Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

  • zitrone88

    aktív tag

    válasz _seth_ #492 üzenetére

    Az espressohoz való jellemzően a sötétebbre pörkölt kávé. Filter kávét szokás világos pörkölésűből csinálni, a sötétnek nagyon rossz íze van úgy. Viszont presszót én személy szerint világosból szeretek főzni. A boltiak meg jellemzően sötétek, egyenízűek, de azért kis különbségek vannak. Nade hosszú is, nem tudom, ebből volt e bármi hasznos infó, ami önmagában megállja a helyét :D Lényeg, hogy automatába bármilyen szemes kávét kipróbálhatsz, úgyis akkorára darálja, amekkorát le tud főzni (persze még itt is lehetne játszani vele, de ne menjünk bele) :D

    Röviden: vegyél bármit, kóstold meg.

    Azért nem szerepel az automata kávéfőző, mint ajánlott, mert igazából az se nem presszó, se nem filter, inkább a kotyogóshoz áll közel, ha a lefőzendő szemcse méretét nézzük, és a presszóhoz, ha a nyomást és a végeredményt. Az automata kávéfőző erénye az egyszerűség, és nem a tökéletes kávé. Ez nem azt jelenti, hogy nem tud jót főzni, de sok ráhatásod nincs. Automata... kész. :D (Én is már vennék egyet, de felkelne rá a gyerek reggelente) :D

    Szóval röviden tényleg annyi, hogy bármilyen szemes kávéval találkozol, nyugodtan rakd bele, kóstold meg, a többit az ízlésed fogja eldönteni. Ha az osanos bio bejött, akkor ti sem valószínű, hogy a szénnépörkölt kávét szeretitek, így talán ízleni fog valami a felsoroltak közül, illetőleg a linkeken is találsz nagyon jó kávékat (javarészt nagyon jó kávékat találsz).

    Apropó Auchan BIO. Mikor vettél utoljára? Ez az? [link] Csak mert ilyet sokáig nem találtam, azóta meg már be se megyek ezért Auchanba, mert kiesik. Csak ezért a kávéért jártam oda. Ha megint kapni, már megyek is :D

    Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

Új hozzászólás Aktív témák