Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zitrone88

    aktív tag

    válasz 7Sony7 #473 üzenetére

    Szarvasival is lehet értékelhetőt főzni, így akár meg is érheti darálni és frisset venni. Ha viszont elégedett vagy az életeddel, akkor ne mássz bele, mert elkezd hobbivá, majd költségessé és pepecselőssé válni. Ha veszel egy kézidarálót, akkor már azzal jó programot csinálsz magadnak, hogy minden főzés előtt tekered (bár a hario mini-t én akkus csavarozóval használtam :D ). Aztán ugye meg kell találnod azt a kávét, amiért érdemes kínlódni, ami drágább is lesz, hogy mindig azt vedd, és az odavezető út is költséges próbálkozásokkal, és mocsárízű főzetekkel van kikövezve :D

    Szóval őrlőnek ezt ajánlanám: [link]

    Első próbálkozásoknak ezeket a kávékat:
    [link] (Ezt ajánlanám még fentebb jasky1-nek is, aki 5K alatt keresett szemes kávét)
    [link] ez nem mindig van, és nem minden szezonban finom, de mindig érdemes kipróbálni
    Lidl-ben vannak még ezek kipróbálásra: [link] és [link]
    [link] Auchanból is legyen valami (itt régen volt sima bio, az is finom volt, de már nem láttam ezer éve)

    Ha pedig úgy döntesz (én most ezeket használom kotyeszba idő, pénz, és elhivatottság hiánya miatt), akkor ezek az őrölt kávék érdemesek még kipróbálásra, eszközvásárlás nélkül, mindenekelőtt, hátha megtalálod a számításod:
    Lidl: [link] és [link]
    Spar (személyes kedvencem): [link]

    Ha pedig mindenképp eszközt vásárolnál, és belevágnál, időd és elhivatottságod is megvan, akkor akár a szarvasit le lehetne cserélni egy Brikkára. LEHET (és ezt hangsúlyozom), hogy már ezzel is finomabbat főznél egy Sparos brazil őröltből, mint a Szarvasival a legjobb kávéból darálva a fent felsoroltak közül.

    Ha pedig beneveznél a komplett kezdőszettre, akkor Brikka+Hario mini+haza pörkölésű, jó minőségű kávék, pl:
    Maran
    Roastopus
    Casmo
    Líceum
    ésmégsokanmások
    Ezek mehetnek a fagyasztóba, és onnan frissen a darálóba, légmentesen zárva természetesen (kivéve kifelé ugye a szelep által).

    Nah, jó sok időt sikerült rászánnom, úgyhogy legalább egy kávét kóstolj meg a felsoroltak közül :D

    Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

Új hozzászólás Aktív témák