Új hozzászólás Aktív témák

  • #64905664

    törölt tag

    válasz konzumpro #249 üzenetére

    Ez az, hogy vannak dolgok amiket elkerülnék például a karos, vagy olcsó automata gépeket. Mind három kávés topikot átolvastam és engem nem győzött meg az automatákról olvasottak (mármint a végeredmény) ezért gondoltam azt, hogy a legegyszerűbb változatot kéne választanom csakhogy egy jó nagyot csavarva az egészen mivel eddig a darálás, fagyasztgatás is ellenérzést váltott ki belőlem. De brikkára vagy ilyesmire is csak a darálási módszerrel térek át, anélkül teljesen felesleges eltennem a 40 éves kotyogómat. Végig néztem a másik topikba linkelt úriember főző-alsórész átszerelést is én inkább ezt is kihagynám, de amit lefőzött a végén tetszett, és szerintem ehhez nem kell automata főző 150e körül darálóval, amelyek még mindíg csak belépő szintűek!

    Nem beszélve az automata utólagos jól megvariálását a nyomásfokozóval stb majd ha lecserélem akkor meg kisérletezni 101-ig, hogy minél jobban sikerüljön a főzet vagy ha nem, rosszabb kávét kapok mint bármivel.

    Sőt, végignéztem a yutubos videóban bemutatott 4 automata főzőről készített összehasonlítást és amit az alkatrészekről hallottam ott is, vagy ezekben a topikokban olvastam, egyáltalán nem izgultam rá még a gaggiára sem amelyet egyébként napok óta favorizálok, hogy tán azt kéne venni a Graef CM 702 őrlővel.

    Majd meggyőztem magam arról, hogy a kávé ivási szokásomhoz elég az át tárgyalt brikka (sose fog tönkre menni), így kötöttem ki tegnap nála. :D Reggel innék egy frissen darált becsületes, jó akár erős kávét is, délben a kiskapszulással 1 presszót vagy Vollutót (ez változhat), 15-órakor meg minden nap egy dupla Decaf. Így már jóval kevesebbe kerülne napi két kapszulával de ezen bármikor változtathatok, mert a vertuó kapszulás gép sem győzött meg mivel fél évre cseréltetni kellett és ha letelik a 2 év garancia és utána megy tönkre, soha nem fogom nespressós szervizbe küldeni mert abba mennék tönkre. :F
    Egy kompromisszumot tudok kötni magammal, van földgáz is és ha csak nem jönne össze megfelelő indukcióra való brikka egye fene, marad a régi kotyogóssal is használt gázkályha. Megnézem ezt a Brikka 3-mat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák