Új hozzászólás Aktív témák

  • sylar5

    csendes tag

    Üdv!

    Nemrég volt garanciális javitáson az asztali PC-m, a gép nem állt le, majd nem bootolt. A hiba vélhetően egy elhajlott tüske volt az LGA foglalatban. Javitották a hiba azóta nem jelentkezett (előtte is csak nagyon ritkán a 2 év alatt amióta megvan). Lényeg, hogy amióta visszakaptam minden nap teljesen véletlenszerűen 1-2 másodperce lefagy az egér, közben az alkalmazások ugyanúgy futnak, zene sem akad meg. Nem óriási a probléma de félek, hogy megint valamilyen hardveres hiba lesz. Az egér egy Asus Strix Claw (vezetékes), az alaplap MSI x99a, a proci core i7-6850k a config többi része szerintem ebben az esetben nem számit. Windows 10 et használok, 2 hete lett újratelepitve (vásároltam legális verzió).

    A hiba elháritására a következőket próbáltam:

    - energiagazdálkodás-> usb szelektiv felfüggesztés tiltása
    - eszközkezelő -> egér -> a windows nem kapcsolhatja le az eszközt energiamegtakaritás céljából...
    - BIOS update (hiba továbbra is fennállt), BIOS visszaállitás az eredeti verzióra
    - drtver újratelepités
    - egér firmware frissités
    - nvidia videókártyám van és g-sync monitor -> gsync kikapcsolása asztali üzemben
    - hangdriver (realtek eltávolitása)
    - másik usb port használata

    Nem gondolom, hogy magával az egérrel lenne gond eddig semmi baja nem volt és semmi hatás nem érhette. Eddig semmi sem segitett, lehet még valamivel próbálkozni ? Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák