Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doc

    nagyúr

    válasz dev200 #335 üzenetére

    szerintem mindenkinek az jott be jobban, amilyen keszuleke van...
    egyreszt a megszokas/ragaszkodas miatt, masreszt meg azert, mert az o szempontjaihoz az passzotl jobban

    a Nook kijelzoje szerintem szoveget tekintve nem rosszabb mint a Kindle. a lenyeg mindkettonel (alapvetoen ugyanaz a Pearl eInk van mindkettoben) hogy eleg fenyt kapjon, az eInknek valamivel tobb feny kell mint a hagyomanyos papirkonyvnek

    a gyari PDF olvaso ha jol emlekszem egesz oldalaskent jeleniti meg a PDF-eket, tehat ha eredetileg is 6"-os, vagy nem sokkal nagyobb papirmeret volt megadva a PDF-ben, akkor remek. ez gyakorlatilag soha nem fordul elo, es A4-es, vagy akar A5-os meretet 6"-ra kicsinyitve olvasni embertelen. Viszont ha nem kepkent, hanem szovegkent van a PDF-ben az anyag, es nincsenek benne kepek/abrak, akkor a reflow miatt tokeletesen hasznalhato
    a Kindle-nel azert van valamilyen szintu zoom/pan, tehat az kicsivel jobban hasznalhato alapesetben

    ugyanugy tudsz ratenni barmit, mint rootolas elott: radugod a kabellel a gepre, es siman atmasolod ra mint egy pendrive-ra
    gyarilag csak epubot es pdf-et eszik, rootolas utan termeszetesen azt raksz ra amit akarsz, igy barmilyen letezo formatumot olvashatsz rajta, csak az olvasoprogramtol fugg
    en a CoolReadert szeretem, megeszik mindent, agyonkonfiguralhato, jo cucc, es ingyenes :)
    PDF-olvasobol is van tobb, ha jol emlekszem a 10 centes akcioban volt pl. EZ PDF, azt meg is vettem annyiert, igaz hogy nem hasznalom, nem nagyon vannak PDF-eim... de tolthetsz meg le a marketrol barmilyet ami megtetszik

    el kell donteni hogy mik az igenyek/szempontok, es abbol lehet hogy mar el is dol, hogy Kindle vagy Nook lesz neked a jobb valasztas

  • doc

    nagyúr

    válasz dev200 #337 üzenetére

    a Nookban nincs giroszkop, igy nem erzekeli az elforgatast, de rootolas utan rakhatsz ra olyan kis appot, ami egyetlen erintesre forgatja oda-vissza

    a gyari olvasoval nem tudsz ugy belezoomolni mint Kindle-n, csak a teljes oldalt mutatja ha kepekbol all (szovegnel a reflow miatt ugye ugyanugy nez ki mint egy rendes konyv, leszamitva a PDF idiota szerkezete miatti reflow-hibakat)

    szoval ha a Nookot nem akarod rootolni, akkor az neked nem lesz jo megoldas es maradj a Kindle mellett
    ha viszont nem idegenkedsz tole, akkor tudasban/rugalmassagban lekorozi az Amazon olvasojat

    Dhampir
    miert kene toltot vasarolni? az enyem is ott van a fiokban, soha nem hasznaltam
    teljesen kozonseges MicroUSB csatlakozo van rajta :)

    [ Szerkesztve ]

  • doc

    nagyúr

    válasz dev200 #343 üzenetére

    dehogy ertem felre, nezz is utana alaposan, en is ezt tettem, illetve ajanlom mindenkinek
    minel tobb infod van, annal jobban el tudod donteni hogy melyik a legjobb valasztas a te igenyeidhez :)

    rootolas utan azt csinalsz a Nookkal, amit akarsz... barmilyen PDF-olvasot rakhatsz ra
    ha van androidos keszuleked (telefon, tablet, akarmi) akkor tolts le par PDF-olvaso appot a Marketrol, probalgasd oket.
    a Nookon ugyanazt fogjak tudni, csak nagyban :D

    szerintem kb. minden PDF-olvasoban beallithatod a fit page width opciot
    igazabol itt az a kerdes, hogy hogyan scrollozol benne lefele. ha pl. egyetlen erintesre lejjebb ugrik egy kepernyonyit, az eleg kenyelmes lehet
    ha huzni kell a kepernyon az ujjaddal, az picit macerasabb, de rovid tavon talan hasznalhato
    a hardware-es gombok meg nem igazan hasznalhatok a Nookon. persze mukodnek, de nem kenyelmes, 4-5 lapozas utan szerintem mar nem szivesen hasznalja az ember

    szoval probalj ki par appot, abbol meglatod hogy mukodnek, es van-e koztuk olyan, ami neked tetszik

    de valtozatlanul azt mondom, hogy normal meretu PDF-re a 6"-os kepernyo nem megfelelo (vagy inkabb nem optimalis), szoval reszemrol ha lehet elkerulom...

Új hozzászólás Aktív témák