Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zhagyma

    őstag

    válasz nrc #8190 üzenetére

    Szépen összefoglalt leírás. :R A koax kábeles próba tényleg jó ötlet, már csak az olcsósága és egyszerűsége révén.

    A Tesco Value TT-701-s antennához annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy érdemes elolvasni a linken az utolsó előtti hozzászólást is. Ez az antenna tapasztalatom szerint semmivel sem volt jobb mint egy koaxvég, pedig "áradoztak" róla a neten. Elméletileg egy picit nagyobb a nyeresége a lecsúpaszított koaxvégnél ... Mivel ezt nem bizonyította ezérrt szétszedtem. :) Az antennából kivezetett vékony koaxkábel már gyanús volt (nagyot csillapít -> veszteség növekedés). Amikor szészedtem a "dipól" részt megdöbbenve tapasztalatm, hogy az antenna összepattintására szolgáló műanyag elemek szorítják a dipólra a koax kábel végeit. Ez elektromos kontakt szempontjából a horror kategóriát súrolja. Az antenna "hasznos" elemei (rudacskák) elég furcsa "lágy rugalmas" műanyag-fém ötvözetből készülhettek, némi kétséget hagyva az elektromágneses tulajdonságaikat illetően.

    Szerintem ennél egyszerűbb és jobb antenna hajlítható 2,5 mm2-s réz villanyvezetékből (merev) alacsony költséggel. A fórum első ezer hozzászólásában beszéltünk róla elég sokat biquad néven.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák