Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csendes

    őstag

    válasz katt777 #6646 üzenetére

    Nem, Ausztriából felénk jobb a helyzet. Magasabban vannak az adók és az MPEG2 kicsit jobban tűri a hibákat. Milyen messze vagy az osztrák adóktól? Leginkább ez jöhet szóba: [link]. Közvetlen rálátásnál akár 40-50 km-ről elég lehet sima botantenna is. Az erősítős szobaantennák működnek (én kettőt vittem vissza a boltba, a harmadik működik, igaz, azt nem boltban vettem), de csodára nem képesek, mindenképpen szabályozhatót érdemes venni, a drágábbakban kevésbé zajos, és nagyobb teljesítményű az erősítő, de a háromezer Ft körüli hálós, nyakkendősek úgy 15-20 dB erősítésig megteszik, bár minden elektromos zajra érzékenyek. Figyelembe véve a csillapodást is úgy két-háromszoros távolságig biztosíthatnak vételt, mint a sima botantenna, vagy közelebbről, 10-20 km-ig kisebb akadályok (egy-két fal) esetén. A drága tetőantenna általában irányérzékeny, ezért kellene egy külön az osztrák és egy a magyar adóra. Mivel a fenti adó az UHF közepén sugároz (23. és 43. csatorna), ezért nem kell 40 fölötti elemszámú Yagi, egy 2000 Ft-os nagylepke (esetleg 100 km körüli távolságnál már erősítővel 3500 Ft-ért) elég, ha van rálátás.

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

Új hozzászólás Aktív témák