Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gulyasa

    őstag

    válasz €uro #20378 üzenetére

    Lényeg, hogy az Uclan Ustym hardveresen alkalmas a 3D filmek lejátszására.
    A kérdés a szoftveren van.
    Ha jól értem, még nincs a készülék a birtokodban. :F

    Kutakodtam külföldi fórumokon, és nem kizárólag nálad merült fel igényként a 3D filmek lejátszása egy elsősorban nem médialejátszónak szánt eszközön.
    Azt találtam, hogy akinél működik (van még 3D tévéje), nem kellett sokat kínlódni vele, csak simán megnyitni lejátszásra a fájlt, a tévén pedig manuálisan átkapcsolni 3D módba (automatikusan nem fog).
    Nálam is az ősidőkben így működött egy WD fullhd lejátszóval, amikor vettem egy LG passzív 3D tévét.

    Viszont furcsaságot is találtam. Valakinél úgy működött, hogy a kimenetet 1080p-ről át kellett állítania 2160p/50Hz-re - lövésem sincs miért, hiszen tudomásom szerint a 3D tévék mind csak FullHD-sek voltak. Sajnos a 4K tévék eljövetelével a 3D-t hanyagolni kezdték. Pedig nagy minőségbeli ugrás lett volna a 4K 3D tartalmak. De ez a hajó már elment...

    De ismétlem, sokkal egyszerűbb, ha a tévédre kötöd a HDD-t, pendrájvot, akármit..., amin a 3D SBS filmjeid vannak és közvetlenül a tévé beépített lejátszójával játszod le azokat.
    Az Uclan-t pedig meghagyod set-top-boxnak, műholdat, kábelt, vagy földi digitális adókat nézni, esetleg streamelni a netről. Elsősorban erre való.
    3D lejátszásra (a tévén kívül) vannak sokkal jobb eszközök.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10

Új hozzászólás Aktív témák