Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz PikkPukk #499 üzenetére

    Az 1080i filmeknél látszólag tényleg felesleges, ott az 1080p logikusabb lenne, viszont ha az olimpiát vagy más sport eseményt vesszük akkor az 50 Hz -es képfrissítés sokkal folyamatosabb képet jelent ami ilyen gyors mozgásoknál hasznos. A filmeknél egyébként is sugározhatnak félképes megoldással úgy hogy lényegében progresszív képet kapsz, a felső és alsó félkép egy frame -ben ilyenkor ugyanazon képkockához tartozik. Vagyis az 1080i univerzálisabb mint a progresszív ami csak 24-25 fps egész képkockát enged meg. 720i tudtommal nem elterjedt, így valószínűleg ezért is döntöttek az 1080i mellett az MTV -nél. Javaslom ezt elolvasni, világosabb lesz remélhetőleg a dolog: [link] Azt viszont nem tudom hogy 1080i és 1080p között menet közben van-e lehetőség váltani, tehát egy film progresszívban megy, a reklámok pedig például váltott sorosan. Úgy tűnne logikusnak hogy a H.264 kodek lehetőségei végett ez is működik.

    wwenigma: nem hinném hogy például egy jobb tetőtéri antennával Szegeden ne lehetne majd fogni a Szentesi adón futó DVB-T multiplex -t (ami ugye még idén lesz). Én a régi albérletemben egy tetőtéri antennával a negyedik emeleti lakás ablakából - a betontömb közepéből - fogtam RTL Klub -ot ami mint nemrég kiderült csak Szentesről van sugározva a környéken (gyengébb is volt a vétel valamivel természetesen, de elviselhető volt). És csak egy gagyi AstroVision tuner -em volt.

    pikkpukk #502: a progresszív->váltott soros konverziót a beltéri el tudja végezni, elvégre most is tudsz DivX -es asztali lejátszóval CRT TV -n filmet nézni pedig a DivX filmek túlnyomó többsége progresszív. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák