Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz enfEE1 #59047 üzenetére

    Ha meg még nem is nagyon repültél, fogod te ezt bütykölgetni még bőven. :D. Sokan ezért unják meg, mert főleg erről szól. Ha nem jó azért szereled, ha jó, akkor meg így is, úgy is hozzá fogsz nyúlni, módosítgatni.:). Van aki úgy kezdi, hogy épít egyet és megérti, mi hogyan működik, és van aki vesz egy kész gépet, repülget vele, javítgatja és később épít egyet. Nagyon sok kész gép van, ami már többnyire majdnem repképes, csak akku, vevő és a többi sallang kell hozzá. Én például most ezzel szemezgetek. Árban is jó és minőségben is. Kuponozva ebből még jó esetben ~8-10% is lejön. Persze ehhez még kell jó néhány dolog. Sokan elmondták, de nem mindenki veszi fogyelembe, hogy a gép csak egy dolog és a legolcsóbb része a dolognak. A "többire" a gép többszörösét is el kell költened, hogy napra kész legyél. Azaz ha elpukkan valami, legyen cseredarabod, amit beleraksz. Mondjuk úgy, hogy szinte 1-2 plusz gép. Nem írok alkatrészeket, mert itt minden sérülhet, füstölhet, amit cserélni kell. Nincs bosszantóbb, mint várni a nyár közepén 6 hetet egy vázra, vagy bármire.
    Akkuk darabja átlag 12-15 euró és nem 2 db kell belőle. Kerülni kell a gagyit. Mint mindenben, itt is vannak brandek, amiket nyugodtan meg lehet venni. Kelleni fog egy jó töltő, ami elboldogul esetenként egy időben több akkuval is, ha éppen töltened kell. Ott is vannak gagyik, kerülni kell. A 4 in 1 jó dolog, sok mindent megkönnyít, de nem lesz olcsó. De én is ilyet vennék, ha kellene. Szebb lesz a gép, nem sérülnek a különálló escek, egyéb dolgok, kevesebb külső forrpont van, kevesebb hibalehetőség. Az indulókésletnek nem kell azonnal többszörös dolgokból állnia, de például motorból legyen legalább egy-egy tartalékod, ha esced külön van, abból is vagy 2 olyan, ami a gépen van. A kamerával sem illik spórolni, nem mindegy, milyen képet látsz. Kelleni fog szemüveg, ami khm..fájni fog. :D. Szóval nagyon, de nagyon sok minden fog kelleni a forrasztópákától kezdve. Ez nem olcsó hobby. Ha még nem repültél én azt erőltetném mindenképpen valami alsó szegmensben, olcsó géppel. ehhez is lehet már jó holmit összelegózni, kezdve egy jó szemüvegtől a távon át bérmi. És ha megtanultál jól repülni, veszel, vagy építesz magadnak egy nagyobb, erősebb gépet. A hibákból kell tanulni, mert az lesz bőven, de nem kell feladni, mert jó dolognak, jó hobbinak tartom. ;). Rengeteg idő kell hozzá, az biztos. :D. A kisebb gép nem feltétlenül kell hogy olcsóbb legyen, itt eleve a kis méretet is meg kell fizetni, nem könnyű előállítani ezeket jó minőségben. :)

  • ryke1

    tag

    válasz enfEE1 #59047 üzenetére

    En is kezdo vagyok, es eloszor en is az epitesen gondolkoztam, de valtoztattam a terven, mert mashol is olvasva a tanacsot, en ezt az utat jarom bet: egy jo tavvezerlo (ezt ugye/talan egyszer vesz az ember) es egy szimulator.
    Milyen igazuk volt!
    Bar meg nem a legjobban sikerult beloni a taviranyitot a progihoz (valamerre mindig huz egy kicsit), de mar latom, hogy nem egy egyszeru dolog (kezdokent) a hardware osszehozasa, magarol a repulesrol meg nem is beszeltem, par gepet mar biztosan osszetortem volna.
    En Taranis QX7-et vettem -10% a hobbyking10 kuponnal (vam es afamentes az eu-bol) + LiftOff (Steamen most -25%) es VelociDrone (14,99 Font) szimulator.
    Mire megtanulsz repulni, kiderul, hogy erdekel-e, es nem koltottel sokat, ha megsem.
    Udv es jo repulest

    [ Szerkesztve ]

    "Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

  • Teréz Atya

    senior tag

    válasz enfEE1 #59047 üzenetére

    90-120-as gépbe kapsz 7-12 dolcsi közt nagyon jó akkut, 220-asba 20 dollár alatt csak fingreszelés.
    Ugyanúgy a kis masinához elég 1-2 közepes töltő, viszont mire feltöltesz 8 racer akkut 2-esével, kihullik a hajad. :)

    A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

Új hozzászólás Aktív témák