Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Иван

    őstag

    válasz alpihun #1989 üzenetére

    Huskar általában carry, szóval last hitezni kell vele. Amúgy nem érdemes nyomban kezdőként carryzni, mert a hibáid hatványozottan végigfutnak a csapaton. Arra meg figyelj, hogy csak EGY carry legyen a csapatodban, és ezt beszéljétek meg, mert ha több van, a végén egymással versenyeztek az aranyért és a lats hitért, aminek a vége 2-3 közepesen fejlett carry.

    Lane:
    Én azt tapasztaltam, hogy nem éri meg pusholni az elején. Az első ulti pontig nem szokás, mert minek? A tornyot úgyis nehezebben döntöd le, neki farmot adsz, magadat gyengíted stb.

    De majd megmondják az okosok, ez csak eddig ilyen magam tapasztalata.

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • adamkaa777

    senior tag

    válasz alpihun #1989 üzenetére

    Hello
    Simán lasthitelj és ha ő pushol akkor könnyű denied -olni , ajánlom hogy bindeld be a stop funkciot és akkor kattintod az aa-t és mellete nyomod a gombot majd maikor low hp-n van a creep elengeded

    El. Psy. Congroo.

  • goodboy007

    senior tag

    válasz alpihun #1989 üzenetére

    Szerintem ez elég rossz taktika, mármint, hogy ilyen későn mész erdőzni. Ha dual lane-ről mész el, akkor 9-es szinten már az ellenfél is bőven gankolhat, ha van egy kis eszük, egyből feltűnik nekik, hogy eltűntél és nem fognak békén hagyni, ha pedig solo helyett az erdőt választod, az már régen rossz :D. Huskarral amúgy is könnyű már az elejétől erdőzni, mert az aurája sok dmg-t és as-t ad.
    Ha erdőzöl, akkor aurát maxold, amint lehet, mellé az inner vitalityt és gyerekjáték már lvl1-től is. Viszel magaddal 2-3 salve-ot, az bőven elég lesz addig, amíg meg lesz a mask, onnantól meg kb. jobbklikk az egész, főleg, ha pullolsz is. Burning Spear-t én 2-nél tovább nem is nagyon szoktam tolni, inkább statolok, mert kb. 99%-ban megy neki a lifesteal és már midgame-ben sem az a sebzés fogja a csatát eldönteni, amivel többet sebez a 4-es Spear.

    A taktikos kérdésedre válaszolva mindig az legyen a cél farmolásnál, hogy a creepek a te tornyod alatt bóklásszanak, illetve nem is. Az a legideálisabb, ha olyan távol vannak, hogy a torony még éppen nem tudja lőni őket. Különben hiába húzod őket mellé, hamar visszatolódik a lane akkor is, ha denyzel.
    Azt viszont fel kell ismerni, hogy mikor érdemes tornyot tolni és mehet az autoattack, természetesen közben is figyelve a lasthitre. Mondjuk Furion tipikusan ilyen hős, ha 5-en tolnak egy oldalt, akkor azonnal el kell tp-zni egy másikra és tolni azt, mert 5v4-et simán ki lehet deffelni, de az ellenfelet az által, hogy te is támadsz, rákényszeríted, hogy vonuljon vissza védekezni, ha pedig nem figyelnek eléggé, lehet, hogy 2-3 hero ott marad és megfordulhat a teamfight.
    Szóval szituációfüggő, hogy mi a helyes taktika, a lényeg, hogy mindig próbálj arra törekedni, hogy úgy érezd te uralod a lane-t, azt csinálod, amit szeretnél, de legalábbis nem nyomnak el annyira, hogy a csapat számára az már veszélyes legyen.
    Mondjuk ha radiant-ként a fenti lane-en solozol 2v1-be egy szopatós kombó ellen, akkor lehet, hogy harmad annyi creeped sem lesz, mint egyébként. Itt hatványozottan figyelni kell a lasthitre és arra, hogy meg ne halj. Ide jellemzően olyan hősök szoktak menni, akiknek a magas szint fontosabb, mint a sok item vagy később is könnyen tápak lesznek. Tipikusan ilyen Windrunner, de Krobelus is jó vagy Tidehunter.
    Ha már jobban fog menni a játék, akkor úgyis ráérzel, hogy mikor mit érdemesebb csinálni, akár egy csata is megfordíthatja az addigi felállást. Pl. ha 2-3 push után rendszeresen bukjátok a csatát, védekezéssel még simán meg lehet fordítani.

    [ Szerkesztve ]

    "propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

Új hozzászólás Aktív témák