Aktív témák

  • td

    senior tag

    válasz kisfurko #30 üzenetére

    Na, meghallgattam otthon. Kicsit máshogy szólnak, mások már a hangszerek. A control panel szerint rolandos cuccok, de változtatni nem lehet rajtuk. Régi (3.1-es) Winben volt olyan lehetőség, hogy a midi mappinget megváltoztatom, itt szerintem már nincs. És így nem az igazi, mert más hangzáshoz tervezték ezeket a melódiákat. Nagyon furcsa volt egyik-másik colonizationös zene. És sajnos pl. a Wolfból sincs meg nekik az összes.

    Viszont: emlékeztem én, hogy van valami VDMSound nevű progim. Ez lehetővé teszi, hogy régi játékoknak emulálja a hangkártyát (joyportot is). Felraktam, és látom, írja a readme-je, hogy képes file-ba menteni a zenét. De még nem jöttem rá, hogyan, majd átnézem.

    [L]http://ntvdm.cjb.net/[/L]

    Azért a compatibility fülön beraktam a pipát Win95-re, aztán hadd menjen. Na ebben már jól szóltak a zenék, bár néha kicsit akadozva, néha kicsit gyorsan. Ez persze lehetett az XP miatt is. Kivétel a Wolf volt, ott azért egy hangszer biztos más volt, és nagyon rosszul hangzott az értékelő képernyő alatti zene.

    Sajna azonban nem minden game indul el XP alatt.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

Aktív témák