Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • twine

    addikt

    válasz majestic #1920 üzenetére

    Olvastam a másik topicban is a kérdésed, és én is azt mondom, fogadd meg Geller forumtarsunk javaslatát...

    Én a második Phantom 4-emet nyuzom....
    De előtte volt jó pár "kulcstartó" kopter itthon játéknak, amivel azért az alapokat, irányokat/ repülést stb. Meg lehet tanulni...

    Ez nem tudatos volt abban az időben, hogy először kicsit vegyek, de utólag vissza tekintve mégis úgy érzem, jó hogy volt velük tapasztalat...

    Aztán a phantom....
    Lehet ezt bagatellizálni, meg hogy magától repül meg intelligens, meg autonóm rendszer....stb...
    Aztán mégis sikerült nekem is vázcserésre törni az elsőt, aztán a gimbal szalag kábelt is cserélni kellett hónapokkal később...
    Mindezt úgy, hogy ha valaki nálam komolyabban veszi a repülést, az hazudik...
    Figyeltem, nem piáltam, nem lazáskodtam, de mégis előfordul ilyen...
    És ugyanez előfordul sok más embernél,,, mint ahogy az egyik ismerős alig pár napos mavic2-jét is sikerült bele húznia egy kis fába a Duna parton.... Aminek nem kívánt zuhanás lett a vége....
    Mindez nem azt jelenti, hogy a dji gépei, rosszak, vagy a szenzorok, szoftver nem működne...
    Csak annyit, hogy bármennyire is szeretik így beállitani, ezek a gépek sem "bolondbiztosak"...
    Valóban a (szerintem) legjobb/legstabilabb gépek a piacon...
    De ettől még ezek is csak "játékok"....
    Nem a NASA!!!

    Függetlenül a pénztárcádtol, én is azt mondom ne ilyennel kezdj... Nem csak magad, hanem a "környezeted" miatt...
    Azt meg tényleg hagyjuk, hogy a kertedben akarsz repülni egy 3-5km hatótávú géppel... :P :DDD
    Úgysem hiszi el neked senki...
    Még az átvitt értelmét sem a kijelentésnek :)

    Nappaliban "lehetetlen" egy ilyen géppel "gyakorolni"...
    Arra vegyél egy eachine e011-et.. Filléres kiadás a mavic árához képest,, nem lesz "felesleges" kiadás... Hiszen kb. Mavic propeller árban veszed....

    Papirozni pedig szerintem érdemes...
    Én nem mondom, hogy mindenhova eseti légteret igényeljen a mostani szabályozások között...
    De legalább az esélyt add már meg a legális repulesnek később...

    Ha egy ilyen szintű gépre, illetve 30-60000forintos aksikra van rafordithato keret,,,
    Biztos vagyok benne, hogy van 2x10 rugó egyesületi tagságra,+éves biztosításra...
    És máris elindultál a "jó" úton, és bármikor igényelhetsz esetit...
    Nem mondom hogy igényelj, de legalább az alapokat lefektetted...

    Lehetne erről még sokat beszélni...
    De csak fűrészeljük a fing0t... :DDD

    Lehet egyből mavicet venni,,, megtartja magát a levegőben valóban....
    De mindenkinek jobb ha első körben egy "kulcstartót" veszel repkedni , és csapatod a nappaliban... Jó móka, hidd el.... És nem pénz...
    És rájössz mennyire nem megy elsőre rutinból az irány amikor szemben áll veled a gép és te jobbra akarod húzni, de balra rántod meg ... És ekkor még csak állt a gép veled szemben, de általában mozog egy ilyen gép :P :D
    Képzeld ugyanezt a mavicel kint egy fa mellett....
    Alatta autókkal.... :U
    Tényleg csak jót akar neked itt mindenki hidd el ;)

    [ Szerkesztve ]

  • szubrutin

    aktív tag

    válasz majestic #1920 üzenetére

    Nekem is hasonlo gondolataim vannak, voltak, en 1 sparkkal egyeztem ki, nem bantam meg. Szobaba repterrem ovatosan, utana vittem ki.

    Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

  • Skimaster

    senior tag

    válasz majestic #1920 üzenetére

    Lehet Mavic 2 -el is kezdeni,csak nézz meg rengeteg oktató videót a youtube-on.Ha nem vagy állat,akkor működik. Egy barátom is így kezdte és nincs gondja a géppel,persze a beltért felejtsd el és az elején csak nagy üres terepeken gyakorolj!!

Új hozzászólás Aktív témák