Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • twine

    addikt

    válasz Amarton #14 üzenetére

    Van,hogy manuális módban hasznalom a gépet, de nagyon ritka, és akkor is 60frame NtSC-t használok...
    Phantom4-el repülök,nem tudom van e,és mekkora a különbség a két gép kamerája között,,,eleinte olvastam a P4-nel is erről a szaggatasrol, de én vagy nem forgattam a gépet "elég gyorsan", vagy a 60frame miatt, vagy a vágó akivel dolgozom lag nélküli jelenetekkel dolgozott...nem tudom :)

    Értem én hogy szabvány, és Pal meg 25frame....

    Na most már ezt ki nem törlöm...most jöttem rá hogy, 4K-rol beszélsz...egy éve van meg a gép, egyetlen egyszer rögzítettem 4K-ban, hogy tudjam működik az opció...
    Szóval az egész válasz storno...

    Azért mertem hozzászólni, mert bár nem érzem magam prof. felhasznalonak, sok éve állok kamera mögött, az elmúlt egy évben sok dronos anyagomat adták le broadcast műsorszórásban, hasznalok szűrőket is, (bár sűrűbben CPL-t, ha szükséges) nem volt vele gond...
    Ha gondolod, és lesz rá időm, legközelebb kipróbálom neked a P4-nel és feltöltöm a nyersanyagot!
    De ahogy mondod, az általad említett beállításokkal nem szabad, hogy szaggatasrol beszéljünk...
    Amúgy a firmware frissítésel érkezett tripod mód nagyon sokat segít a lassú mozgasokban( bár ennek semmi köze a kamera beállításaihoz, csak jelzem,hogy aki tényleg repülő kamerakent használja a gépet, annak hasznos funkció)
    Udv

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz twine #15 üzenetére

    Hozzáteszem, szerintem atlagos fényviszonyok között nagyon jók a Phantom4 "auto" beállításai, legtöbbet így használom a gépet, legfeljebb az AE lockot szoktam kapcsolni ha szükséges! Persze szűrőt használva van hogy után kell állítani...de azt hiszem az természetes...

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz Geller72 #21 üzenetére

    Vagy az idő sz@r, vagy nekem nincs időm repülni :(
    Pedig mióta beszéltünk, furdal a kíváncsiság...
    1: nem is tudtam, hogy RTH-ban is él a sport mód
    2: ha ilyenkor is működik a sport mód, mi a helyzet a szenzorokkal, hiszen "S" módban elvileg azok lekapcsolnak...
    3: adódik a kérdés, RTH+"S"port =szenzor'z ON?
    Nekem ez így kicsit zavaros... :F
    3.1:
    RTH+Sport=Sport de szenzor off,,, akkor téged mi lassított?

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz Geller72 #26 üzenetére

    "-Ha sport módban repülsz és a terepviszonyok miatt jelet vesztel, akkor nem jön haza a gép, mert sport módban nincs szerinted RTH?"

    Téves...! Félre értesz...
    "szerintem"
    RTH kell ,hogy legyen minden esetben bárhol áll a kapcsoló,,,
    Csak (vegyük a jelvesztés esetét alapul) nem cső gázon 72km/sebességgel száguld haza, hanem a "P" módos "normál" 32(?) vagy 27(?) már nem emlékszem km/h-val jön haza, és természetesen szenzorokkal felvértezve....

    Kijelentő módban írtam, de találgatok csak :B pedig van 32h levegőben töltött időm, és 246 repült km-em... rengeteg RTH-al...'oszt mégsem vagyok biztos ebben...

    Én azt mondom RTH-ban nincs 72km/H :U
    Független attól, hol áll a kapcsoló...

    Természetesen a tévedés jogát fenntartom ;) :R

    És ha már a számoknál tartunk...
    Kinek hogy áll a repülési naplója? Ti szoktátok nézegetni?
    Én nagyon élvezem hogy kapunk ilyet a DJI-tól...
    Nem f@szméregetés miatt írtam, hiszem egy profi pilótához képest valszeg l0f@sz az időm...
    Hanem épp azért, mert szerettem volna a témát bedobni...
    :R

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz Geller72 #29 üzenetére

    :R
    Ha lesz rá időd, és kiprobalod, mindenképp oszd meg velünk pliiiz...:R
    Nekem lövésem nincs mikor tudok legközelebb repülni..
    :(
    Tegnap úgy volt, hogy "élmény" repülök kicsit...
    Kb. 5 perc volt a levegőben töltött időm, mert a gyerek szétnyünnyögött idegileg... :O
    Előtte utoljára 10.-én repültem "hivatalból" rallye-n...
    Mostanában nem töltök túl sok időt a levegőben :((

    Kíváncsi vagyok az eredményekre... Miközben jön haza a gép, ne felejtsd el megnézni menüben aktívak e a szenzorok...

    De az ilyesmi ismét azt feltételezi, hogy akkor "több féle" RTH mód van...
    Mert jelvesztés esetén ugye tök "autonóm" rendszerré alkul a gép, tehát mindegy mi volt az utolsó kapott utasítás, hiszen a kapcsolatot elvesztette a kontrollerrel, "magára maradt" meg kell oldania hogy hazaterjen....
    Ilyenkor a logika nekem azt mondja, tuti bekapcsolt érzékelőkkel repül...

    Másik opció, hogy gombnyomásra RTH... Na itt kérdés, hogy Sport módban milyen sebességgel indul haza, és hogy ha nagy sebességgel jön, be van e kapcsolva a szenzor... És hogy van e értelme, hogy be van kapcsolva, hiszen nem véletlen, hogy S módban ki vannak kapcsolva a szenzorok...
    Valszeg ilyen sebességnél már nem képes feldolgozni a kiegészítő érzékelők "képét" a proci, illetve ha fel is dolgozta mire"odaérne" a parancs a motorokhoz, hogy lassitson már késő a 10-15m-en belül, (ameddig "lát" a gép)

    Ez utóbbi logikából kiindulva gondolom én azt, hogy RTH közben nincs nagy sebesség... :U

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz Geller72 #29 üzenetére

    Na uram, én az előbb kipróbáltam...
    Pont ugyanolyan sebességgel jön haza "S"-ben is, mint "P"-ben...
    Nincs Sport mód RTH közben, és a szoftver szerint az érzékelők is be vannak kapcsolva, hiába van "S"port módba tolva a kapcsoló...

    Nagyjából erre is számítottam...

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz Geller72 #41 üzenetére

    Utolsó bekezdés :U

    "Valszeg ilyen sebességnél már nem képes feldolgozni a kiegészítő érzékelők "képét" a proci, illetve ha fel is dolgozta mire"odaérne" a parancs a motorokhoz, hogy lassitson már késő a 10-15m-en belül, (ameddig "lát" a gép)

    Ez utóbbi logikából kiindulva gondolom én azt, hogy RTH közben nincs nagy sebesség... :U"

    MOst ugyanezt elmondtad.... :F

    Első beszélgetésünk óta mondod ezt az RTH közben sport módot, hogy szerinted van(bár biztos te sem voltál benne)...
    [link]

    Én meg első beszélgetésünk óta "Tamáskodtam", hogy szerintem nincs ilyen,(mert a logikám mást diktál) de kijelenteni nem szeretek valami olyasmit, amiben nem vagyok biztos...

    Ennek a találgatásnak szerettem volna pontot tenni a végére...

    "Itt a vége fuss el véle..." :)

    Ennek is pontot tettünk a végére ;)

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz Amarton #47 üzenetére

    A Márton nagy problémája..."szaggat e a kép...?"
    :DDD

    Nehogy támadásnak vedd, csak viccelek :B :R feltűnt, hogy mióta itt vagy a topicban ez a kérdéskör foglalkoztat csak :DDD Rögzítés közben szaggat e? editálás közben szaggat e?
    Mavicel? Sparkal? Final Cut-alatt?
    Vegyél már egy gépet...;) Tök jó meglátod :D

    Tényleg nehogy rossz néven vedd a mosolygásom ;)

    Ja... Egyébként nem tudom :B 2 éve eladtam a mac-em...(i7 mini 2012late "kimaxolva SSD-vel , meg 16gb Ram-al) Annyira Microsoft csecseken nevelkedtem, hogy két év alatt nem tudtam átállni...Final Cut-ot szerettem, de az OsX rémálom volt számomra... Pedig nem vagyok szemellenzős ...

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz Teréz Atya #79 üzenetére

    [link] a stílus olyan amilyen,, vagy tetszik, vagy sem... De tanulságos dolgok hangzanak el benne...

    És végre valaki, akinek pont annyira nem tetszik a hajtogatás, mint nekem,,, bár ő ezt annyira nem részletezi, sőt a mavic pro-t imádja...
    Én bevallom és ezzel most lehet sok embert magamra haragitok,,,a hideg ráz ettől a hajtogatás dologtól, mióta a mavic megjelent...
    Nincs gyakorlati tapasztalatom, így tudom nem korrekt,, de nem is lesz szerintem hosszú távú....
    Nekem egy repülő cucc ne legyen origami,,, ne álljon két részből a rotor, és ne kelljen a karjait hajtogatni...
    Értem én hogy helytakarékos, értem én hogy a dji-nál nem hülyék a mérnökök,,, és komolyan imádom a márkát, de én egy hajtogatható cuccban egyszerűen nem tudok megbízni... És nem csak repülés közben értem ezt, hanem hosszú távú használat során.... Hajtogatom, bepattinom, tehát kopik...
    Ezzel szemben egy Phantom ugyan komolyan szopás amikor terepen, már 10x szedem szét, hogy hordozható állapotba hozzamb és elférjunk az autóban tőle,, de a test merev, a rotor merev, és mi tud elkopni, Max az a kis rugós lap ami a rotor alatt van.. Filléres tétel... Esetleg a rotor,,, ugyancsak vállalható összeg....
    Ettől még lehetnek, és igenis jók ezek a gépek...(pld mavic pro)
    Én a saját "démonjaimról" beszélek.... Nekem tuti soha nem lesz"hajtogatós" gépem:D
    De másnak ajánlgatom lelkesen az ilyesmit :B :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz bLaCkDoGoNe #83 üzenetére

    Valóban nem egy "szakmai" teszt.... Teljesen igazad van....

    De ahogy az előttem szóló is mondta, úgy érzem a lényeg benne van...

    Épp azért tetszett, mert egy olyan ember beszélt róla, akinek szerintem szánta cég! Használt már előtte mavicet, használja is a gépet, de nem szakember,,,
    Tehát egy átlag ember, aki nem tök hülye a témához (tudta ,hogy van firmware frissítés, tudta hogy először a mavic pro sem volt százas... Tudta broadcastban mekkora frameszámmal forgatunk...stb..stb...)

    Ezért bátorkodtam linkelni, mert "életszagú" volt....

    Nem "szponzorszagu", nem profi "szétszerelős bütykölős"...
    Hanem egy átlagos gyors duma a készülékről... Amiben sok hasznos dolog elhangzik a szélerősség-távolság viszonyáról, a kezdő drónosok hibáiról, és a "kezdő drónok" hibáiról...

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz Chal #93 üzenetére

    Úgy-úgy... Biztos, hogy minőségi a cucc, szó se róla...:R Szerintem kevés az ilyen gyepes mint én, hogy van ez a hajtogatós fixációm drón vonalon :B :DDD de most mit csináljak vele? Családi életemet nem befolyásolja, pszichológushoz nem kell miatta forduljak :D vettem Phantomot oszt kezelve a stikk:DDD

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz Jackal2 #216 üzenetére

    Engedd meg, hogy a saját hozzászólásoddal reagáljak a másik topicból! :P :D

    Nagyjából ugyanaz történik velünk, csak "pepitában"...(Azzal a különbséggel, hogy te azért nem kezdőként tapasztalod a gépet mint én a racert)
    De látom tetszik a "DJI érzés" ;) :D
    Így vagyok vele én is mióta megvettem a gépet...

    A racer meg most valami, teljesen új....Én ugye sokszor mondtam, mennyire komlyan veszem a Phantomot, és a repülést...
    Így az első időkben azért volt "izgalom" a Phantommal is amíg össze nem szoktunk...
    És bér tudtam, de most meg is tapasztaltam mennyire más a Racer...az valami őrület, hogy egy kövér gázra egy mp alatt van fent "a holdon...." :C Duuurva...
    Ha eddig azt mondtam a Phantomra oda kellet figyelnem repülés közben, akkor erre a kis méregzsák zümire nem is tudom mit mondjak...
    A héten szeretné szemüveggel is kipróbálni...eddig még nem "mertem".... :B :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz Jackal2 #232 üzenetére

    "rohadt kényelmetlen vele bárhova elmenni, mert nagy, ezért is adtam el anno. "

    EZt adom...nekünk tereprallyn, egyik pontról a másikra kell menni ezerrel, általában hárman mozgunk...(egy fotós, 2 operatőr)
    Hát embertelen szívás a Phantomot időben össze, majd szétcsomagolni, naponta sokszor kint a terepen...és hát sokszor ugy szakítunk A-ból B-be, hogy kopog a fejem a "plafonon", közben még a gépet is fogni,,,a gimbal le ne törjön....Szopás na, ugy ahogy van...
    De nekem meg a MAvic nem pálya...a "kicsik" meg értelem szerűen nem munkára valók...
    Kva jók,,,nehogy valaki "meg akarja" magyarázni...Nekem nem kell, az összes DJI terméknek a "betege" vagyok, csak mindet a helyén kell kezelni, és arra használni amire való....

    EZért is pártoltam a másik topicban is mindig családi "repcsinek" a SParkot...

    Szóval
    Biztonságos, jó repülést kívánok neked, sok örömmel, és bízzunk benne, nem lesz szükség a Care-re ;)
    Én nem vettem a Phantomhoz...
    Pedig most már tudom, hasznos ha van ilyened...
    Kicsit több mint egy év alatt egy százast már ráköltöttem a szervízre...pedig csak kétszer jártam ott a géppel :B
    (Egy komplett váz csere, illetve legutóbb egy gimbal szallagkábelcsere)
    Én megnéztem a youtube "repair" videókat, hátha megúszom alkatrész árban....
    De kb 5 perc után azt mondtam, csinálja ezt az akinek van hozzá szakértelme (és 6 anyukája) :B :DDD
    Egyrészt "munkagép", másrészt én nem kockáztatom senki és semmi biztonságát egy "sufnituningól" adódó felelőtlenséggel!

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz Alabástrom #233 üzenetére

    "Igen, vannak dolgok, amiket nem érdemes szoftveresen eröltetni,"

    Ilyen pld. a CPL....Nem tudod reprodukálni szoftveresen, hiszen ha valami becsillan, vagy tükröződik a felvételen, azzal utólag már semmit nem lehet kezdeni....

    És ha már a cpl-t cserélgeti az ember, meddig tart feltekerni egy ND-t? ugyanaddig.....

    Ezzel tehát nem ellent mondanék neked...épp ellenkezőleg, szinte ismételtelek, mert egyetértünk ;) :R
    Csak annyiban gondolom "túl" a dolgot, hogy semeddig nem tart letekerni a gyári lencsevédőt a gépről, és feltekerni az adott szűrőt... :U (szerintem)

  • twine

    addikt

    válasz Alabástrom #236 üzenetére

    ÁÁÁ tőlem nem fogsz(tanulni) :B :DDD
    Nem vagyok én akkora "szűrő szaki...."

    Én ha lehet egyszerűsítem az életemet...
    Egyrészt, általában jó fényviszonyok között repülök...(ez nyilván nem csak a verőfényes napsütést jelenti, a téli borús nappali fény már elég...)
    Naplementében nem emlékszem ,hogy sikerült volna igazán szép felvételt készítenem...
    Hajnali fényben már igen....
    Fotózni nem fotózok a géppel...
    Munka közben annyit meg nem töltök egyszerre a levegőben, és nem is dolgozunk olyan hosszú snittekkel, hogy 10-20perc folyamatos felvétel legyen azonos jellemzőkkel....(csak hobbiból szoktam távolságot repülni)
    Olyan fordult már elő, hogy egy témát (szobor)100x kellet rögzíteni, mert a téma árnyékban van fa alatt, a háttér kiég, a gépet húzod hátra a témától és az automatika utána állít...ilyenkor jön jol az AE lock...de azzal problémám még nem volt, hogy rommá kelljen "művészkednem " a felvételt....
    Sőt, bevallom, én nagyon sokszor automata módban használom a gépet, és ritkán tolom manualban.... :B

    Mentségemre szóljon, ez nem azt jelenti, hogy hülye vagyok hozzá, hiszen egy Sony HXR-NX3-al dolgozom a hétköznapokon "full" manual módban, mert színházi a legtöbb felvételem, rengeteg különböző színpadképpel, és fénnyel,,,,ott "akármilyen" jó egy kamera, az automatika elhasal, tehát szükség van a manual modra....
    De a Phantomnál nappali fényben eddig nem sok szükségét láttam annak, hogy felül bíráljam az automatikát...
    Volt már rá példa, de sokszor el is kurt@m a dolgot, mert miután leszedtem a szűrőt, kitekerve hagytam az expo-t,ez nyári nappali fényben a telefon kijelzőjén nem volt látható, hiszen örültem , hogy egyáltalán bármit láttam a kijelzőn,,,csak utólag a vágásnál derült ki, hogy f@sz voltam, és ki van égve a kép :W

    Egyszóval, nem én vagyok az akitől tanulni érdemes :B :D
    De a CPL-t azért is hoztam fel példának, mert egyrészt imádom,,,gyönyörű "vizes" képeket lehet vele készíteni, másrészt tényleg az egyik olyan szűrő, amit szoftveresen nem lehet "hozni"....

    :R

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz Alabástrom #239 üzenetére

    "Profi körök" itt kezdődnek... :D
    Kis gyermeteg "dicsekvés", hogy múlt héten beállhattam ennek a jimmy jib-nek a karjai mögé, életemben először...
    Jó fej volt az operatőr, mert mondtam neki, hogy tartson már plíz egy gyorstalpalót, mert én ezt a munkáim során drónnal helyettesítem....
    "-ja drónozol? akkor gyere ez ugyanaz!" és ezzel át is adta a cuccot :C :R

    Asszem ezzel el is mondtam, hogy én csak a "szélén mocorgok" a profi köröknek...én magam sajnos nem tartozom közéjük....(bár küzdök, "mint a fogatlan tigris", :DDD hogy előbb utóbb megtörténjen)

    Edius pro8-al dolgozom,,,abban van motion blur,(hiszen melyikben nincs!? :DDD ) De kő egyszerű,,,
    van némi utánhúzás, aminek a mértékét egy skálán tudod állítani és pont....
    Viszont jól lehet maszkolni.....
    Maszkolva már egész szép dolgokat lehet szvsz létrehozni...

    Milyen tapasztalatra gondolsz?
    after effects lényegesen okosabb, de attól függ mit szeretnél a motion blur-el "megmutatni"...lehet hogy az meg már túlzás...
    MI a cél?

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz Alabástrom #241 üzenetére

    ha szépen megkérek valakit a topicból...töltene fel valahová egy ilyen "röcögős" nyersanyagot?
    Tök mindegy mi az,,csak svenk közben "röcögjön"...
    egy órája túrok a nyersanyagaim között, de mivel én 60frame-el operálok szinte mindig....(ugatnak is érte a vágók) ezért háááát...nem nagyon találok ilyet.....
    Biztos hogy van, vagy volt valahol, az én gépem sem különlegesebb mint a többi Phantom,de egy óra után belefáradtam a keresésbe..
    Valaki dobjon már fel egy anyagot plííz, én meg utána rakok fel egy félig lemaszkolt bal oldala eredeti,jobb oldala m.blur képet...aztán kiderül.... ;)

  • twine

    addikt

    válasz Jackal2 #324 üzenetére

    Én nem mertem mondani,amikor ezt serelmezted,mert soha nem volt a kezemben spark,vagy air, de igen, a Phantom és a Go4 együtt "képes ilyesmire" :D
    Más:nem tudom neked van e tripod mód? Azzal is szépen be tudod lassítani a gép mozgását...ugyanazt tudja mintha a gain-el és expoval jatszanal és finomtanal a "karokon", csak itt egy gombnyomásra történik mindez....én imádom....hasznos amikor egy statikus álló témát kell rögzíteni ;)

    Szerk:
    De akkor "jól átnézted" te is a "Go-t" :P :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz Jackal2 #353 üzenetére

    Van gyári,,,igen....szeretnék jó régóta egy olyat én is...de nekem pld pont c0pás....
    Mert egy Xiamoi Redmi note3SE-t használok, aminek asszimetrikusan el van tolva a töltő csati....
    A DJI árnyékolóján a nyílás meg középre van helyezve...
    Én meg bevallom 5rugóért nem veszek meg egy árnyélolót úgy hogy aztán még én "sufnituningoljak" rajta valami snicerrel!
    Igy "kartonozok" én is... :B
    Majd ha egyszer lecserélem a telefont, és "kompatibilis" lesz a gyári árnyékolóval a következő, akkor megveszem....

    total90-el egyetértek...a nyári napfényben szerintem is mindegy milyen kijelzőt nézel egy mezőn..."Semmit" nem fogsz látni.... :U

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz Jackal2 #356 üzenetére

    Igen igen, hallottam róla...látni még nem láttam....csupa jókat mondanak róla,,,
    Majd egyszer talán sikerül kézbe venni....kicsit szkeptikus vagyok,mert ez napsütés,amit pld. Most Pesten tapasztalok,,illetve nyáron egy mezőn,,,ahhoz valami Uber durva matt kijelző kell,bitang fényerővel...
    Nem lehetetlen,,,de ritka ;) :R
    Láttam párszor terepen dolgozni profi cuccos (inspire és tsai) csapatot,ahol látszik,hogy nem spóroltak a technikan,,de ott is ilyen giga hosszú arnyekolokat használnak a kijelzőikre...."rendszerint" ipad Air-en...viccesen is néz ki az a nagy "piramis" a technikan amibe néznek a srácok :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz Misi1979 #359 üzenetére

    Azaz,,, ilyesmiről beszélek,csak talán még nagyobb, ahogy az emlekeimben el...

  • twine

    addikt

    válasz Jackal2 #361 üzenetére

    Nem mondom, hogy soha nem volt még problémám, de nagyon kevés... Ami már itt a topicban is elhangzott... Csak úgyanazt tudom javasolni, én mindig így kezdem a repülést:
    Telefon memóriábol mindent kilovok, majd restart.... Miután újra indult, csak azután kapcsolom a gépet,és a kontrollert...és a Go-t...
    Nem mondom,hogy mindent feluliro jotanacs,de hátha....
    Persze ha így fagyott ki a cumo, akkor cumi :D

  • twine

    addikt

    válasz Jackal2 #389 üzenetére

    CSak ismétlem önmagam,,,"nem mertem mondani"....mostmégpedig azért nem mert ugye én Phantommal "operálok", sparkot, airt, meg még csak képeken láttam....

    Ezért nem tudom, hogyan működhetnek a különböző repülési módok "nálad"...
    Így nem is merek "beleszólni"...botorság lenne tapasztalat nélkül...

    Abban viszont biztos vagyok , hogy amit írtál,
    "hogy az RTH-nál nem működnek a szenzorok"

    Az valahogy nem így működik...logikátlan...a szenzoroknak pont ez kellene hogy legyen a lényege...
    Hogy a GPS-t, és a szenzorokat kihasználva, majdhogynem autonom rendszerré alakulva önmaga haza tudjon jönni, úgy hogy közben ne csapodjon úgy "a falnak" mint a légy a szélvédőnek...

    Ezt derítsük már ki,,érdekelne....GO-ban elvileg látod szerintem ha leuti a szenzorokat RTH.ban....

    SZerk:
    "Ráadásul land közben kikapcsolja a szenzorokat,"

    Akkor ez már meg is van...besz@rás...
    ennek mennyi értelme van? értem én hogy lefelé nincs neki "sonar",,,de miért kell lekapcsolni a többit? érthetetlen számomra....

    De abban mindenképpen egyetértünk, és már többször hangoztattam is....
    ÉN drónt fizikai "kontroller" nélkül tuti soha nem vennék....
    Te be is bizonyítottad miért ne.....

    MÁS:
    Kovács ANdrás PÉter is nagyon élvezi a gesztus vezérlést , és hogy belépett a "drónos táborba"...

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz Jackal2 #467 üzenetére

    A telefon (redmi note3se )nyelvét atallitom amerikai angolra, akkor P4 nél dji go4 alatt előjön a manuális csatorna állítás, és a streaming minőségének állítása...

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    Napi DJI "porn"

    Nagyon bírom ezt a céget.... :B :R

    Szerk:

    Majd el felejtettem....az igazi "porn"....az a WRC - Argentina 2018
    it's faping time :B :))

    "Mi" még nem vagyunk ezen a szinten...és gyári csapatról lévén szó,,,félek nem is leszünk, mert irgalmatlan az a "géppark" amivel dolgoznak...
    De azért igyekszünk :B

    Ez meg egy idei BUgac :)

    A tavalyihoz képest egyre többet használom a sport módot, amiből azt szűröm, hogy javul a repülésem...
    De 60+km/h után ugy hagynak ott egyenesben minta sz@r....
    Csak kellene már az az inspire2 :B :D

    "helyette" vettem egy Osmo-t,,,az is jó cucc.....

    Inspire megfelelő szerződés hiányában még várat magára :O :( :(

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    Offba rakom, mert bár DJI, nem olvastam még itt Osmo-s, hozzászólást a sajátomon kívül... :B

    Múltkor szóba hoztam, jó kis cucc, azóta többet próbálgattam, nekem nagyon bejön...
    Az aksija ennek is cca. 30percet tud...ami azért nem túl acélos...

    Viszont.....találtam hozzá egy ilyen szettet
    15 nappal ezelőtt rendeltem...
    MOst jött meg...
    Fenomenális....A Phantom aksit ezzel ráakasztom az Osmora...az aksit az ember bedobja egy derékra akasztható bármilyen tartóba, és órákon keresztül mehet a "városnézés",,,vagy a bármi....
    "Tökötös" :C
    Egy Osmo aksi árából(kicsi tulzással) meg lehet venni ezt a szettet....zseniális....

  • twine

    addikt

    válasz *Ropi* #538 üzenetére

    Ebben teljesen igazad van.... :K :R
    "Horror" valóban....nyilván tudod, de azért leírom40-55 környéke+cca. 10 az általam rendelt, és favorizált szett!
    Ennek tükrében valóban nem túl bölcs választás....

    De,,, mivel ezt logikusnak tartom, így nyilván annak szólt akinek van otthon... :D MInt hogy ebben a topicban többeknél előfordul otthon egy Phantom 3-4,,,(Vagy az a 2pin DC csati a hirdetésben pld. nem is tudom mi lehet)
    De a lényeg, hogy akinek van otthon, és vásárolna egy OSmo-t, annak jó lehet....
    Én többször használtam már a gimbal miatt a Phantomot kézből...Igaz csak pár másodperces snittekre,,,de előfordult...tetszik az "úszós" stabil hatás, amit a gimbal tud nyújtani...
    Ezért is vettem az OSmo-t....A kamerája a Zenmuse X3 amit az Insipre1-re akasztott a DJI!

    Használható....szuperlativuszokban nem tudok róla beszélni, de ha az ember a helyén kezeli...teljesen használható a kis cucc...ÉS hát lehet mondani, hogy azért a pénzért, már egy "értelmes"(ebbecske) kamerát is kap az ember...de ennek nem a kamera tudásában rejlik az ereje, hanem a gimbalban...

    Nekem pld. nagyon jó, amikor föld közeli felvételeket készítek, egy idő után ha "megtanulom" kezelni,,,,simán ki tudom vele váltani a Phantomot...Egy autót "körbe húzni" stb....vagy pld. egy "road movie"-nál amikor kézből kilógatod,és látszik az autó oldala, valamint a forgó kerék...aztán lehetne sorolni napestig....csak a fantázia szab határt...És hát napsütésben fenomenális a minőség...Színházi körülmények között nyilván elvérzik...
    Próbáltam....de csodát nem lehet várni tőle...zajosodik....
    De szabad téren/fényben..pazar....

    Visszatérve...Ha csak Osmo-t vesz valaki, és egyáltalán nem gondolkodik drónban, vagy valami teljesen más tipusban, annak nem alternatíva...
    De akinek van otthon a fent említett dronok valamelyike,,,annak viszont költséghatékony megoldás, mivel ezekhez a drónokhoz rendszerint azért 2+ aksi szokott lenni a családban,így be lehet áldozni alkalmanként egyet az Osmohoz is....
    Így akkor nem 5*8000/db.- adsz ki (osmo)aksira, és cserélgeted menet közben őket....majd pedig töltöd darabonként...
    Hanem 1*10000-et, és nyomod amíg bele nem fáradsz... :))

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz Csabee. #542 üzenetére

    Én Phantom4-hez vettem gyári DJI autós töltőt.... papíron épp úgy 1ora kellene hogy legyen,mint a hálózati töltő...
    Nekem nem vált be...
    :(
    Vagy az adott autó feszültség ellátása volt nagyon "intelligens", ezért nem indult el a töltő gyújtás nélkül,,,,(az meg nem túl életszerű,hogy legalább 1orara gyujtason hagyom az autót...)
    Vagy ....pld az én Mondeo kombim hátuljában van aljzat,ami ad feszt gyújtás nélkül,de ha lezarom az autót, egy idő után onnan is eltűnik a fesz....ha odafigyelek, és megnyitom az autót időnként, akkor sem sikerült 1 óra alatt eddig soha tölteni....
    Már nagyon bánom,hogy annyi pénzt kiadtam érte...

    A töltő jó, az biztos...valahogy, az én "körülményeim" nem adták eddig ki, hogy normálisan tudjam használni...

    Én végül a több aksiban találtam meg a megoldást...nem költséghatékony,de bevallt :B

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    Urak,,,
    megérett bennem a gondolat, hogy lecseréljem a Phantom4-et egy Pro verzióra...(egy ideig álltattam magam, hogy nem tud annyival többet, mint amennyit rá kell fizetnem, de a kamerája "becsípődött", nálam,,,és álmatlanok miatta az éjszakáim :DDD )
    Elkezdtem utána olvasni a témának, és mit láttam?
    Szépen csendben (szó szerint mert állítólag -6db) :D megjelent a Pro V2.0

    Gondoltam dumálhatnánk mi is róla, mert Ocusync-et használ az "új" verzió!
    Próbáltam utána olvasni, de nagyon vegyesek a tapasztalatok, és a vélemények...

    Ami részemről biztos...nyilván minél kevesebb pénzből szeretném az upgrade-et meguszni,,,így nem is nagyon opció a V2.0 de mégis azért a kíváncsiság is van a világon :)
    Ami ugyancsak biztos,, DJI szemüveget én nem fogok vásárolni/használni...
    Ezek tükrében, szerintem engem tökéletesen kiszolgál a Lightbridge is,,mint ahogy eddig is kiszolgált,,ráadásul ha jol tudom, a sima 4-hez képest a pro verzióban csiszoltak a Lightbridgen-is...

    Viszont néztem egy videót, amiben emberünk azt ecseteli hogy uj motorokat és ESC-et kapott a V2.0?!??
    Ez is érdekelne , ki mit tud róla...Hogy ez valóban igaz, vagy a sima "Pro" verzo alkatrészei vannak csak benne, és csak a propot cserélték le?
    Azt meg nyilván rá lehet rakni a "sima" PRO verzióra is, ha rendelek külön hozzá...
    Bár az is kétséges, van e értelme....
    MIért?
    Itt a videó...
    Hát én azt a -6db-t füllel nem nagyon hallom ki a videóban...mármint annyi kulünbséget nem hallok, hogy ezzel érdemes lenne foglalkozni...

    Vélemények, tudásmorzsák minderről? :R

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    Jut eszembe,,még egy beszélgetést indító téma, ami már egy ideje "feszít",,,
    Nem is olyan régen itt is előjött úgy emlékszem, hogy mit használjunk szeretett DJI gépünkhöz...
    iOs or Android???

    Én személy szerint 0km-es DJI user korom óta ANdroidot használok a legnagyobb elégedettséggel
    Eleinte egy Nexus5-el, egy ideje egy Xiaomi Note3Se-vel...
    De ez mit sem számítana, hiszen egyetlen user vagyok a "millió" közül...
    És én is azt hallom, olvasom mindenhol hogy iOs "ajánlott"....bár ugye a cégnek is van hivatalosan jópár droidos "ajánlott" készüléke,,ahogyan ezt a dobozokon és a manualban fel is tüntetik....
    De amiért én most billentyűzetet ragadtam....kiderült számomra hogy a Phantom 4Pro+ verziójának a kontroller "kijelzője"....ANDROID alapú (pasztmek)!!! :Y :DDD :D

    Na most akkor "merre húz" a cég? :D Ember legyen a talpán aki eldönti :)

  • twine

    addikt

    válasz Misi1979 #645 üzenetére

    "Az lenne meglepő, ha ios alapú lenne.. mert akkor a dji logo helyett alma lenne a drónok oldalán."

    Valóban,,,ez is igaz... :R végig sem gondoltam ezt a platform dolgot...hiszen hivatalosan iOs-t nem rakunk semmiféle 3rd party hardverre :B :R

    De ettől függetlenül fontosnak tartom ezt a dolgot a támogatottság miatt...ha nem egy széthekkelt droidról beszélünk, az nagy valószínűséggel működni fog a jövőben is...
    Nem szeretnék ebből "hitvitát"....melyik a jobb...de lényeges ,hogy a cég hivatalosan is támogatja a droidot...és én ennek örülök :K :R

  • twine

    addikt

    Én a kamerás (zenmuse x3) verziót vettem meg, és vettem hozzá egy "műaksit" :D (itt linkeltem is) illetve egy CPL szűrőt...

    Azóta voltam a szettel "éles" bevetésen is...és meg kell mondjam, nagyon megkedveltette magát cucc....ennyi pénzért, még mindig tartom magam hozzá hogy zseniális...

    Ahol a videóban mozog a horizont, ott egy HXR-NX3 dolgozott kézből....

    Illetve itt ebben az el nem készült egyperces szösszenetben talán jobban látszik, ahogy a viharos Balatonon, a hullámok ellenére úgy áll a horizont, hogy az "csuda"....
    IMádom....az X3 meg olyan amilyen...természetesen fényben tökéletes,,,,napsütésben, annál is jobb :DDD :R
    (Kategóriájában)

    OSmo mobil...:
    Nem volt szerencsém használni, de azt gondolom, nem lőttek nagy bakot azzal a "sz@rfosgagyiműanyaggal" hiszen ezzel arányosan az árát is jelentősen tudták csökkenteni!
    Épp a napokban ajánlottam egyik ismerősömnek, mivel vetek a gyereknek egy 5black GoPro-t!
    akinek van egy hasonló kategóriás kamerája, annak szerintem tökéletes választás egy ilyen "sz@rfosműanyag", mert nem kell a kamera értékét ismét kifizetni a stabilizálás miatt, hanem cca. 40 körül,, azaz valóban "kiegészítő" árban tud venni hozzá egy igazán hasznos kütyüt!

    Ismétlem,,,,a kezemben még nem volt,,,így valóban csak a számokra, és tesztvideókra hagyatkozom...
    :R

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz total90 #672 üzenetére

    ahogy mondod :K :O

    Sajnos "a sötétet" :D egy sokkal komolyabb árszegmenstől tudjuk rögzíteni...
    Az már nagyjából az X5-X7 területe! :O

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz Jackal2 #676 üzenetére

    :F :Y

    "de lehet ugy is mondani: a Dji esett le arra a szintre"

    Ki gyárt még ilyen szettet? :F
    Hol a konkurencia?

    A DJI véleményem szerint nem "esett" sehova....egyszerűen csak ugyanazt az (szvsz profi) üzletpolitikát követi amit eddig is....
    Fedjünk le minden vásárlói/piaci szegmenst...

    Teszi ezt úgy ahogy a drónokkal is tette....
    Van nekik Inspire2+Zenmuse X7, és van nekik Tello....Akkor most leesett a DJI a Eachine szintjére, mert az INspire után kiadtak egy Tello-t is?

    Van nekik Ronin a nagygépes profi filmeseknek, van neki OSMO RAw, és van nekik "most" OSMO mobile2....

    SZVSZ szó nincs itt, minőségi "esésről"....egyszerűen csak rétegenként szolgál ki mindenkit.... :U

    SZerintem...

    DE nyilván értem......és több tükörből lehet ezt nézni.....értem mire gondolsz...
    Viszont ott az áruházukban a "MObile silver még mindig....." tehát nem vezették ki a "minőséget"...
    Raktak mellé egy másikat...
    De ha ki is vezetik,,,,akkor is én úgy látom, rájöttek, hogy erre a piacon nincs szükség....rossz helyre pozicionálták...."az első osmo mobile-t"...

    Ismétlem....szerintem :R

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz sgery #682 üzenetére

    A drónozás is olyan mint a motorozás...
    Ahogy szokták mondani, két "féle" motoros létezik:
    aki már eldobta magát a motorral, és aki el fogja....

    Szerintem ugyanez a drónozás :D

  • twine

    addikt

    Sziasztok!

    Felcsapva a topicot, többször olvastam a kérdést, de egyértelmű választ nem találtam rá, így most feltenném én is ismét:
    Ipon megbízható boltnak számít, ha az ember DJI terméket(drónt) szeretne náluk vásárolni?
    Azt írják 1 év gyári garancia! Valakinek van már innen velük tapasztalata "DJI ügyben"?
    Valóban gyári garit adnak?

    Köszönettel üdv

  • twine

    addikt

    válasz sgery #692 üzenetére

    Köszönöm a választ! És a garancia bolti, vagy dji?
    Ipont ismerem... Korombol, és régi "kocka-pc-tuning" múltambol adódóan ismerem/ismertem az összes ilyen céget, és hát bevallom az iponnal nekem még a kezdeteik idejében nem volt jó garis tapasztalatom.... És abban az időben híresen szar volt a garis ügyintézésük....
    De én itt ugye 15+ év tavlatarol beszélek...
    Bízom benne, mivel azóta sokat változott a világ, és változhatott egy cég "brigádja", ennyi idő alatt..... Hogy igazad lesz....
    Vásárlással nyilván nincs gond sehol, míg oda nem viszi az ember a pénzét...
    Az első garis problémáknál jön elő, mennyire ügyfél barát egy cég....

    Minden esetre izgulok mint egy kisgyerek...
    A Phantom 4-em már új gazdinál repül...

    Én ma kaptam az ipontol a visszaigazolást, hogy ma 14:30-tol vehetem át a Phantom 4pro V2.0-t :D

    Nagyon szerettem a P4 kameráját.. De a videók alapján az a 4*nagyobb érzékelő lényegesen jobb lesz...
    Az ocusync is szúrja az oldalam V2.0-ban, hiszen eddig lightbridge-el repültem ....

    Gyakorlatilag a neve lesz "ugyanaz" a gépnek, amivel eddig dolgoztam, de mégis "mindenben" tök más ...
    Szóval gyermeki öröm és kíváncsiság van most itthon... Várom a délutánt, hogy milyen dobozt milyen garanciat tolnak az orrom alá :U

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz sgery #697 üzenetére

    "melyik miért szívózik.
    Remélem nem is kell megtudnom"

    Na ezzel én is így vagyok...remélem nem kell megtudnom ;)

    Idő közben elmentem, és átvettem a gépet, így kiderült számomra is milyen papírt kapok...
    Viszont megkérdeztem, illetve a karton dobozon is rajta van, honnan szerzik be a gépet,és ez az Ingram Micro Hungary LTd...ami talán jó hír, mert azt olvasom ez a cég DJI partner így talán nincs nagy probléma!

    Egyelőre nagy a boldogság....
    Kicsomagol,regisztrál, feltölt, és irány a mező...2,2km-nél 60m-en kezdett el dünnyögni a jelerősség,hogy dobni fogja a jelet,,,akkor emeltem feljebb...a végén 120m-en jártam 2,7km-nél dobta el a jelet,,és indult haza...

    Mező ide vagy oda, azért nem kimondottan volt optimális a rálátás a gépre fák miatt , illetve van egy torony is "út közben" amin ül, és sugároz jó pár antenna....
    Valszeg ha emelem feljebb a gépet, tovább jutok...de mivel a gyakorlatban ilyen "távolsági" repüléseket nem szoktam csinálni, és próbálom az esetek többségében a 120m-es rc hobby magasságot is betartani,igy elégnek éreztem ennyit is teszt gyanánt!
    De ami a lényeg hogy az Ocusync meggyőzött,,,,egészen jelvesztésig tökéletes, mindenféle hibától mentes képet kaptam...patent :R
    Szerettem a sima P4-et is de most:
    I think this is the beginning of a beautiful friendship :DDD :R

  • twine

    addikt

    válasz apacsay #705 üzenetére

    +*Ropi*:

    :R :R
    Köszönöm szépen...

    A tapasztalatokat én is várom :DDD

    Azóta nem repültem vele,,,talán ma sikerül ismét....
    Annyit vettem észre még a legutóbbi repülésnél,hogy az új propellerek miatt valóban "más" lett a hangja...
    Ahogy a teszt videókon is figyeltem ,,,közelről, fülre nem kimondottan halkabb, inkább picit "más" a hangja, de úgyanúgy "üvölt"...
    10-20m távolságról veszem észre, hogy talán (nem röhög mert én is érzem hogy hülyeség :P :B ) mintha ilyen távolságból jobban "eltűnne a hangja" mint a régi propoknak,,,

    Fene tudja....üvölt ez a mindenhogy :DDD
    biztos tudnak a mérnökök itt ott hozni a propokkal másodperceket, illetve pár decibelt,de nem gondolom, hogy ezen a szinten már olyan szignifikáns változást lehetne eszközölni csak a propokkal :U

    Ami viszont még tetszik, a régi és "sima" p4-hez képest a motor vezérlése, illetve annak finomhangolása...
    Az inditás is látványosan "smooth-ab" (én kérek elnézést a szóért :DDD ) finomabban indítja a motorokat az első pillanatban, majd utána kapcsol fordulatra,,,,a leállítás pedig gyorsabb, mintha fékezne a motor...ez utóbbi is jó ötlet volt tőlük....hasznos tud lenni amikor nem egyenes talajra landol az ember és esetleg megbillen a gép,,,vagy (nálam 90%-ban ez történik) ha kézben landol az ember....az előző Phantomon még pörögtek a propok "szabadonfutón" leállítás után, ez meg konkrétan fékez...

    Ennyi a "friss" tapasztalat részemről...

    És annyi, hogy hiába tartottam meg a fél szűrőkészletemet, nem kompatibilis a kettő...új CPL-t kellet rendelnem...
    A régi phantom aksikat az ember ahogy berakja, jelzi a GO4, hogy firmware-t kell frissíteni rajtuk...bevillogtatja az aksi középső ledjeit, és már meg is tanulta hogy a régi aksi van benne....(ezt természetesen csak egyszer, első használatkor) Így most vegyesen tudom tökéletesen használni az 58xxmAh aksikat, és az 53xxmAh aksikat...
    Ennek örülök....az a plusz pár perc kevésbé hasznos nekem, mint a jelentős árkülönbség...EGyelőre biztos nem veszem a nagyobb kapacitásu aksikat...amikor lényegesen "olcsóbban" szórják a "régi" aksit...

  • twine

    addikt

    válasz Victoryus94 #745 üzenetére

    Szia!

    Nem ismerem az Air-t, de a Phantomoknál van mód ezen változtatni...csak találgatok, de szerintem ezt az air is tudja:
    Adjust Gimbal Roll
    Ha nem tudja, akkor passz...
    Gondolom valami kis ékkel "parasztban" meg lehet oldani ezt a problémát... :U :B
    Közben rájöttem, hogy valszeg ezt te is megtaláltad volna kalibrálás közben.... :B :B
    Bocs ha nagyon evidens dolgot írtam :R :B :B

    (#744) makszi:
    Nézd meg Handbrake felismeri e a file-t...Ha szerencséd van , és igen, eresz rá egy számodra szimpatikus konvertálást....Az rendbe rakja, és lezárja a végét szerintem a file-odnak!

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz korcsillio #762 üzenetére

    A választ ,hogy lehet e felújítani ,nem tudom... szerintem nem....
    Egyéni véleményem...
    Ez már nem syma szint.... szerintem le kell nyelni a békát,és cca. 20rugoert berendelni ebayrol az újat....
    De biztos vagyok benne ,hogy olcsóbban is kapsz,ha jobban utána jársz...én 2percet töltöttem a keresésével....tuti van olcsóbb is... ;)

  • twine

    addikt

    válasz Tibcsi68 #811 üzenetére

    A géped "erejét", konnyű kiderítened.....

    MPCHC alatt ha játszod a videókat nézet/statisztika, és látod , hogy dobálja e lejátszás közben a képkockákat a program...
    Ha dobálja, valszeg gyenge a gép a 4K 60-100Mbps(fejból nem megy milyen bitrátával rögzít a mavic) videókhoz...
    Ugyanez VLC alatt eszközök/médiainformációk/statisztika
    Ahogy mondták a többiek, ha "moslék" a microsSD-d, attól is simán lehet ilyen, hiszen folyamatosan 60Mbps videót szeretnél rögzíteni,,,ha ennél lassabb a kártyád írási sebessége, hibás videókat tud csak rögzíteni a gép....
    De mivel képhibákról nem írtál, (márpedig lassú kártyánál az is van) szerintem a géped lesz a szűk keresztmetszet...
    Ezt a fent említett módszerrel könnyen kiderítheted....

    Üdv

  • twine

    addikt

    válasz t72killer #842 üzenetére

    Kamerán semmit!
    Ugyanazt a kamerát kapta mint a P4pro
    Nekem a sima P4-em volt, azt váltotta a P4pro V2.0!

    Erről tudok neked nagyjából nyilatkozni...ami kb fedésben van a kérdéseddel, mivel a P4 és a P4pro Lightbridge átvitelt használ, a V2.0 pedig Ocusync-et!

    A napokban voltam Veszprémben!

    Ugyanitt tavaly a városban a P4 egyfolytában nyöszörgött az iterferencia miatt, dadogott a kép, nem volt az igazi, nem is szívesen repültem vele....
    Idén egy nyik nem volt a V2.0-től,,,folyamatos kép semmi hiszti!
    Élmény volt magabiztosan repülni, zabszem nélkül....

    Ugyanezt tapasztalom sok más helyen!

    Nem tudom, hogy az én P4-em volt e hisztisebb droiddal "darabra", mint a többi,(mert a vevő aki megvette azt mondta neki iphone-al világi a kép.....bár ő teljesen "szűz" volt Phaqntom területen ) vagy más volt az ok.....!?

    Én hiszem, hogy más volt....Ez pedig az adatátvitelben jelentkezik...hiszen a V2.0 tudja a 2,4Ghz-et, az 5,8-at, automatikusan tud kapcsolni......és "hivatalból" is nagyobb repülési távolságokat irnak a papíron,(7km) mint a régi verziónál(5km)
    Tehát eleve nagyobb a "mozgástere" a technikának hogy stabilabb legyen....

    Nem értek a lovakhoz.... :U :D de a gyakorlat nálam azt mutatja stabilabb a jel, és a kép.....

    ami furcsa , hogy a motor indítása-leállítása nekem jobban tetszik a V2.0-nál...valahogy finbomabban működika dolog(állítólag ESC-et is cseréltek ebben a verzióban)
    Viszont pld a "fék" mintha lágyabb lenne...
    Ezt ott veszem észre, hogy 90%-ban én repülés után "behúzom" a gépet magamhoz, és kézzel megfogom!

    A rutin ugye megvan az ujjamban, de az uj gépnél hozzá kellet szoknom, hogy jelentősen tovább úszik a levegőben a karok elengedése után, mint a régi....
    Valszeg ezzel is az aksit, és a motorokat kímélve....

    Lehetne ezt ragozni...én a V2.0-t jobb szívvel ajánlom....Amíg a papírformát nézegettem csak, nem voltam ennyire biztos a dologban....mióta repülök vele....nem bántam meg a cserét....

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz t72killer #849 üzenetére

    "- ezt a v1.0 is tudja,"

    Na ez nekem új, :R mert ugye én a sima P4-hez hasonlítottam a cuccot, lévén azt váltotta...

    Az élőképnél engem sem nagyon érdekel a felbontás, mert sokkal nagyobb "ellenség" a napsütés komponálás közben :DDD Barátunk és ellenségünk :DDD hiszen napfényben lehet gyönyörű minőségű filmeket lőni, de napfényben meg alig lát valamit az ember....(rendeltem napellenzőt a telefonra,,nagyon kíváncsi vagyok mennyivel lesz jobb a helyzet)

    Repülési idő....:
    az a +500mAh szerintem "semmit" nem ér....Én legalábbis utálom amikor elkezd sipogni 20%-nál az akis,,,és nem hagyja abba....van amikor hagynom kell addig merülni amig szól hogy haza akar jönni,,,de ezt csak akkor szoktam "cancel"-ezni, ha ott van a közvetlen környezetemben a gép...és ez ritka...
    Részemről ezt is "marketing hype"-nak tartom, hogy így elmondhassák elértük a 30perc repülési időt!

    4 aksit használtam, kettőt adtam el a régi géppel, most így 3 maradt,,,,muszáj vennem még legalább egyet, mert nagyon hiányzik,,,de valszeg a "kisebbiket" veszem, mert azt általában olcsóbban kapni, és nem használom ki azt a +3-4 percet amit az a +500mAh adhat, mert úgyis előbb rakom le a gépet....
    Annyi történt , hogy a régi aksikat, beraktam az új gépbe, frissítette az aksik firmware-jét a gép, és máris haverok lettek...vidáman lehet az 5350-es aksikat is használni!

    Pro, és V2.0 Mechanikus zár volt persze, és H265 is, hiszen ugyanaz a kamera....
    Nekem a sima P4-hez képest nagy előre lépés a a Pro kamerája,,,bár némileg copatósabb is a nagyobb tudás,,,hiszen az eddigi végtelen fókusz helyett, most "b@szogatnom" kell a fókuszt is :DDD :))
    De legalább van mit b@szogatni :D :R

    Ocusync-ről valami olyasmiket olvastam eleinte, hogy valszeg akkor jön elő igazán a különbség, ha az ember használja a Dji szemüvegét,,,, (mert igy vezeték nélkül lehet szemüvegezni talán, mig a lightbridge-el nem :F talán,,,,,nem biztos,,de valami ilyesmi rémlik...vagy két szemüveggel,,,,vagy tkm tudja)
    Én nem használom....nekem nem kell, nem is fogok venni....elképzelni nem tudom, hogy tapipaddal a fejemen "símogassam"/nyomogassam meló közben a beállításokat....nincs a géppel közben "visual contact....",.....szar ez igy nekem,,,,nem kell DJI szemüveg...
    Arra meg ,hogy "On The Air" néha élvezzem a tájat fentről, élmény repülés közben drágának tartom...
    Majd utólag élvezem itthon a projektoron :DDD

    Zaj..."utohangosítás" :
    MIvel a gép amugy sem rögzít hangot,,,,max a streamelt kép mellé tudja telefon mikrofonját bevonnia dologba, (igy lesz hang az átküldött videón) nincs is más lehetőséged....

    Talán a földön "alapjáraton" lehet észrevenni azt a kevés decibel csökkentést.....de ahogy megemeled a levegőbe, "üvölt ez ugyanúgy..." :DDD

    Ahogy kivettem az eddigi kérdéseidből téged inkább a kamera érdekel,,,az pedig valóban ugyanaz...
    Engem a H265 kevésbé érdekelt, mert nem támogatja a a procim a kódolást...
    Ha "magamnak" dolgozok, H264....

    Idén megrendelésre meg már 4k D-LOG-ot kértek....azt meg főleg "nem tudja" a gépem....(mármint a 4K-t)
    Talán majd ha lassan cserélem a masinát, akkor váltok H265-re,,,addig viszont nem használom, míg nem tudom hardveresen gyorsítani :B :B Így marad az 1080/50p H264 magasabb bitratával....

    Pro-ról semmi értelme váltani, V.2.0-ra, ez is biztos....
    Ha meg ujat vesz az ember,,,,hát eldönti, mik a prioritások, és mi fér bele....
    ÉN próbáltam inkábba frissebb tipus felé terelni magam....
    Így talán a következő váltásnál is könnyebben eladható a gép,,,stb...

    Én pld. a P4-et is akkor vettem amikor épp jött be a pro....meg az advanced,,,,nem érdekelt, dolgozni akartam...
    Szerintem ne várj semmire,,,járd körbe a témát mi kell neked, és vásárolj,,,
    Várni mindig lehet valami ujdonságot a tech. piacon... :U
    Aztán ha megvetted, akkor meg úgyis durván zuhan az ára...és ugyis lesz "egy hónap" múlva jobb...

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    Természetesen nem ennyire "fekete és fehér" a dolog ahogy alább vázolni fogom, hiszen érdemes Care-ben gondolkodni (bár én egyikhez sem vettem :B ) és vannak szituációk amikor tényleg jobb lenne, és megúszható volna egy helyzet "aprópénzből" , ha nem lett volna ott a víz a gép alatt....de mindezt félre téve én viccesen ugy szoktam reagálni , ha valaki "aggódik helyettem" a víz felett repülés közben, hogy:

    -Egyetlen dolga van egy drónnak.....hogy repülni tudjon....hogy mi van alatta tök mindegy....repüljön,,,,ha ezt nem tudja, akkor b@szthatom :U :B :DDD

    Ismétlem,,,nyilván ez nem minden helyzetben igaz.... :R

    Más de hasonló téma:

    Titeket nem szokott szétb@szni az ideg attól, ha odajön valaki és elkezd "károgni"?

    Szerencsére az esetek többségében jóindulatú emberekkel találkozom repülés közben,,,de mostanában feltűnt, hogy 10 emberből 8 tuti valami szerencsétlenséget kezd el mesélni, vagy magyarázni, hogy mit hallott vagy látott drónnal kapcsolatban....és csak AZT!
    Mostanában nagyon tele lett ezzel a fülem.... :(((

    Utóbbi időben mondani is szoktam, hogy :
    -ezt most hagyjuk abba, mert az utasszállítókon sem szokás a pilótáknak, vagy az utastársaknak légi szerencsétlenségekről mesélni felszállás/repülés közben! :(((
    Igy aztán átlagban hamar elnézést is kérnek, és abbahagyják....de a tkm ki van hogy 10/8 azzal kezdi, hol esett le, hova akadt fel, kit ütött agyon,,,,,hogy ment tönkre....hogy tűnt el.....

    Vagy csak engem tisztelnek meg mostanában a katasztrófa turisták ilyen nagy számban? :W :DDD :DDD

    (#857) jozsi252:

    HAsznos kis cucc, jópofa :R :R

    MIndezt nem elvitatva....azért megmosolyogtatott, ahogy beletekerve a vidóba,épp ott áltam meg ahol öntötte rá a vödör rizst a mavicre :C :Y

    Repülne a fszm.(már bocsénat a trágár szóhasználatért) egy úsztatott majd "rizsezett" madárral.....
    CSak idő kérdése az oxidáció,,,,aztán először jönnek a logikusan sehova nem tehető anomáliák...késöb valami "baleset".... :U
    Eladni meg egy usztatott rizsezett madarat elég tróger dolog szvsz..... :U

    Ismétlem,,,,nem a termék hasznosságát vitatom el,,,,csak a "rizsezős " jelent jutatta mindezt eszembe.... :R :R

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz t72killer #875 üzenetére

    Szinte biztos hogy nem!

    Használt gépre legjobb tudomásom szerint nem lehet care-t "kötni"!

    "viszont ezzel az "eladja az úsztatott drónt" dologgal beleültetted a bogarat a fülembe, érdekes kérdés, hogy miért is ad el valaki egy high-end drónt úgy, hogy nincs effektíve utódja a piacon"

    Nem akartam, elnézést.... :B :R

    Természetes, hogy használt eszköz vásárlásnál az ember mindig "fél" az átb@szástól...
    én is ilyen vagyok, sőt talán az átlagtól jobban körültekintőbb vagyok,,,legye az bármi....DE!

    Saját példámból is azt tudom mondani,,,a P4-et a piac legolcsóbbjaként adtam fel hirdetésbe, és semmi álltalam tudott baja/hibája nem volt...
    Egyszerűen csak eladni szerettem volna, nem pedig hírdetgetni hónapokig!
    Elmondta a vevőm, hogy ugy jött, hogy alkudni akart még abból is, de mikor látta/érezte milyen eladó vagyok, meggondolta magát...Nem találta értelmét...Így a+1aksit is kifizette, mert emberi áron adtam, én pedig mellé raktam még neki az ND4-ND8 szűrőket ajiba...MOndtam hogy a CPL-t megtartanám, mert én meg azt használom többségében....aztán mikor kiderült számomra, hogy a P4pro-ra nem jó a szűrőm, felhívtam, megkérdeztem a címét, és a CPL.t meg a szűrő tartó dobozt is megkapta ajándékba....
    Ezzel nem magamat fényezve,,,csak mondom, van amikor a vevő, és az eladó is megtalálja amit keres!

    Hiszem hogy van az a "kategória" aki megveszi, kiderül, hogy valóban nem tudja használni, mert nincs ideje(mint én a racer settel) vagy nem tud belőle pénzt csinálni pedig azért vette stb.... ezért adja el!
    Itt embere válogatja, mennyi bukót hajlandó beáldozni,,,ismerek olyan embereket, akiknek kevésbé számit,,,de annyira viszont 7sidó hogy ne álljon a polcon,,,ezért jelentősebb bukóval is hajlandó megválni egy egy nagyobb értékű cucctól...

    Szóval csak azt akarom mondani, nem minden használt drón esett, úszott, pusztult a piacon.....szerintem...

    Ugyanakkor valóban körbe kell nézni, mert láttam én is a piacon pár "kupecet" ahol relative nagyon olcsón lehet kapni, olyan "csak kipróbált,"meg "bemutató" gépeket.....hogy túl szép hogy igaz legyen...ha pedig túl szép, az valszeg nem is igaz.....
    szerintem a realitásokat kell keresni a piacon is...

    Én pld elmondtam a vevőnek, hogy eladhatnám neki 12xrepült gépnek az enyémet, emrt olyan állapotban van, és az uj aksimban ennyi ciklus van!....Nem fogok hazudozni,,,,ott az első aksim 90+ciklussal is,,,meg a másik 2 aksi, tkm tudja mennyivel.....de a gép hibátlan....
    Vagy.....menjen és vegye meg a "csak kipróbált gépet" ami csak 12 x járt a levegőben....közel egy évesen,mert már csak 3 hónap gari van rá.....persze :U

    Szóval járd körbe rendesen,,,de a használt piac sem az ördögtől való....szerintem :U :B

    Persze nyílván megnyugtatóbb érzés, hogy minden percét ismered a gépednek....
    Ezt már majd te eldöntöd.... ;) ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák